Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Port Lotniczy Łódzki wznosi się na nowe wyżyny: ACI Europe odnotowuje niezwykły wzrost liczby pasażerów w 2023 r. | Lotnisko w Łodzi, centralna Polska

W dowód swoich osiągnięć i niezwykłego rozwoju Port Lotniczy Łódź znalazł się niedawno w rankingach ACI Europe ze względu na znaczny wzrost liczby pasażerów w roku 2023. To wyróżnienie nie tylko odzwierciedla dążenie portu do doskonałości, ale także stawia go w czołówce wschodzących lotniska. Gwiazda europejskiej sceny lotniczej.

Łódzki Port Lotniczy, położony w sercu Polski, poczynił ogromne postępy w sektorze lotniczym. Opublikowany niedawno ranking ACI Europe 2023 pokazuje imponujący wzrost liczby pasażerów portu lotniczego, ustanawiając nowy rekord i przekraczając oczekiwania. Znaczący wzrost liczby pasażerów podkreśla strategiczne inicjatywy lotniska, skuteczne zarządzanie i rosnącą atrakcyjność regionu jako celu podróży.

✈️ Port Lotniczy w Łodzi, jako jedyny w Polsce, został w rankingu Airports Council International (ACI Europe) wśród portów lotniczych, które najlepiej poradziły sobie z popandemiczną odbudową ruchu.

📈 ACI Europe podsumowało rok 2023 na europejskich lotniskach. Analitycy porównują ubiegły rok do 2019 r., ostatniego „normalnego” roku przed pandemią, w którym zakazy i ograniczenia lotów wypaczały statystyki. Konkluzja jest taka, że ​​ruch pasażerski w Europie wzrósł o 19 procent, ale nie osiągnął jeszcze poziomu sprzed Covid-19.

📈 ACI Europe bierze pod uwagę procentowy wzrost i trend, a nie bezwzględną liczbę obsłużonych pasażerów i dzieli lotniska na pięć grup w zależności od liczby obsłużonych pasażerów.

📈Lotnisko Łódzkie znalazło się w gronie portów lotniczych, które dobrze radziły sobie po pandemii, odbudowując ruch, a nawet odnotowując znaczny wzrost liczby pasażerów. W 2023 roku liczba pasażerów korzystających z Lotniska w Łodzi wyniosła 356 878, co oznacza wzrost o 97 proc. w porównaniu do roku 2019.

📈 Łódź znajduje się w piątej grupie portów lotniczych obsługujących do 1 miliona pasażerów rocznie wraz z Trapani na Sycylii (wzrost o 223 proc.), Perugią (+143 proc.), Tiraną (+117 proc.) i Samarkandą (+110 proc.). , Łódź (+97 proc.), Kutaisi (+91 proc.), Zadar (+88 proc.).

READ  Solans dominuje w kwalifikacjach w Polsce

📈 To już trzecie wyróżnienie Łodzi w rankingu ACI Europe za rok 2023. Wcześniej lotnisko zostało docenione za wzrost na poziomie 38 proc. w pierwszej połowie roku i za największy wzrost w sierpniu wynoszący 48 proc.

https://www.aci-europe.org/media-room/477-passenger-traffic-reaches-nearly-95-of-pre-pandemic-levels-in-2023.html?fbclid=IwAR2bqOMIztV00L6uNgksZvuNEZMWqJ4XPnC1ZN2H4F_9wQPDAK9PoBMvRhI