Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Popyt na niemieckie biura odnotowuje najgorszy spadek od 20 lat

Popyt na niemieckie biura odnotowuje najgorszy spadek od 20 lat

12 lutego 2024 r. • 12:06


12:06

Właściciele Shawbrook Bank rozważają pierwszą ofertę publiczną w Londynie, aby pobudzić osłabioną brytyjską giełdę

Mówi się, że właściciele konkurencyjnego Shawbrook Bank rozważają kolejną ofertę publiczną po niepowodzeniu planów wprowadzenia akcji na giełdę o wartości 2 miliardów funtów w 2022 roku.

W artykule po raz pierwszy opublikowanym przez „The Times” spółki private equity BC Partners i Pollen Street Capital wzbudziły nastroje wśród inwestorów z City w związku z potencjalnym notowaniem na giełdzie.

Niestabilne rynki i susza sprzyjająca zawieraniu transakcji pokrzyżowały wcześniejsze plany sprzedaży lub notowania specjalistycznego pożyczkodawcy dwa lata temu.


11:43

Inwestorzy ostrzegają, że powrót Trumpa do Białego Domu może doprowadzić do wzrostu inflacji w Stanach Zjednoczonych

Prywatny bank i zarządzający aktywami Pictet ostrzegł, że powrót Donalda Trumpa do Białego Domu może doprowadzić do wyższej inflacji w USA i zmusić Rezerwę Federalną do podniesienia stóp procentowych.

„Propozycje polityczne czołowych kandydatów na prezydenta są ekspansywne fiskalnie” – napisał w notatce do klientów Xiao Kui, amerykański ekonomista. „Bardziej restrykcyjna polityka handlowa i imigracyjna pod rządami Trumpa może być postrzegana jako bardziej inflacyjna”.

Amerykańscy wyborcy pójdą do urn w listopadzie w nieprzewidywalnych wyborach, które wydają się być powtórką z 2020 r., kiedy urzędujący prezydent Joe Biden po raz kolejny zmierzy się z Trumpem.

Pani Cui podkreśliła również, że Trump nie ponownie mianuje prezesa Fed Jaya Powella po zakończeniu jego kadencji w 2026 r., pozostawiając otwartą możliwość, że zamiast tego spróbuje wyznaczyć „niekonwencjonalnego kandydata” na stanowisko szefa największego banku centralnego świata.


11:31

Santander tnie oprocentowanie kredytów hipotecznych zaledwie trzy tygodnie po podwyżce stóp procentowych

Santander obniża oprocentowanie kredytów hipotecznych dla kredytobiorców chcących zaciągnąć kredyt hipoteczny oraz dla właścicieli kupujących mieszkania pod wynajem.

Bank podał, że kredytobiorcy mieszkaniowi będą świadkami obniżek o 0,05% i 0,16%, podczas gdy stopy procentowe dla inwestorów na rynku nieruchomości zostaną obniżone o 0,05% i 0,16%.

Nastąpiło to zaledwie trzy tygodnie po tym, jak bank stał się pierwszym dużym pożyczkodawcą, który podniósł w tym roku oprocentowanie kredytów hipotecznych pomimo ostrej konkurencji na powolnym rynku.

Justin Moy, dyrektor zarządzający EHF Mortgages, powiedział, że cięcia wskazują, że „obecnie znajdujemy się na niestabilnym rynku kredytów hipotecznych”.


11:07

Eksperci ostrzegają, że w przypadku The Body Shop nieuniknione są masowe zwolnienia i zamknięcia sklepów

Oczekuje się, że w tym tygodniu The Body Shop, borykający się z trudnościami sprzedawca detaliczny produktów do pielęgnacji skóry, wejdzie do administracji, stając się kolejną ofiarą głównych ulic handlowych, która uległa rosnącym stopom procentowym i spadającym wydatkom konsumentów.

Marka ma ponad 200 sklepów w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​mogą nastąpić duże zwolnienia.

Prawnik zajmujący się niewypłacalnością Gavin Kramer z Collier Bristow ostrzegł: „To niefortunny fakt, że firma w takiej sytuacji rzadko może uniknąć znacznych zwolnień i zamknięć sklepów”.

Dodał: „Biorąc pod uwagę pozytywną reputację i duży popyt na produkty konsumenckie pochodzące z etycznych źródeł, mamy nadzieję, że po wejściu w zarząd The Body Shop będzie w stanie znaleźć nabywcę przynajmniej na niektóre elementy działalności, takie jak bardziej dochodowe sklepy lub handel detaliczny w Internecie.”

READ  Pracownicy blokują drogę w rafinerii ropy naftowej Ineos Grangemouth z powodu sporu płacowego | sektor produkcyjny


10:52

Dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego Georgiewa ostrzega przed ryzykiem, jakie zagraża światowej gospodarce w wyniku wojny między Izraelem a Hamasem

Kristalina Georgiewa, szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ostrzegła, że ​​niepokoje na Bliskim Wschodzie mogą zaszkodzić globalnemu wzrostowi.

„Bardziej niż kiedykolwiek obawiam się, że konflikt będzie się przedłużał, ponieważ (jeśli) będzie trwał i będzie się utrzymywał, ryzyko jego reperkusji wzrośnie” – powiedziała publiczności w Dubaju.

Dodała, że ​​ataki Houthi na Morzu Czerwonym w odpowiedzi na izraelskie bombardowania Gazy stanowią poważne zagrożenie.

Pani Georgiewa powiedziała: „W tej chwili widzimy niebezpieczeństwo przedłużenia Kanału Sueskiego. Jeśli jednak pojawią się inne niezamierzone konsekwencje dotyczące miejsca, w którym toczy się walka, może to stać się bardziej problematyczne dla świata jako całości.


10:28

Szef MFW jest „bardzo pewny” co do miękkiego lądowania i rychłych obniżek stóp procentowych

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristalina Georgiewa powiedziała, że ​​światowa gospodarka będzie w stanie wyjść z wysokich stóp procentowych bez większego pogorszenia koniunktury.

„Jesteśmy przekonani, że gospodarka światowa przygotowuje się obecnie do miękkiego lądowania, o którym marzyliśmy” – powiedziała Georgiewa.

Przemawiając na Światowym Szczycie Rządowym w Dubaju, szef światowego pożyczkodawcy ostatniej instancji powiedział:

„Spodziewam się, że w połowie roku stopy procentowe pójdą w kierunku, w jakim inflacja kształtowała się w zeszłym roku”.


10:11

Najgorszy rok dla private equity od czasu kryzysu finansowego

Według Raymonda Jamesa Financial fundusze private equity wygenerowały w zeszłym roku najmniej gotówki dla inwestorów od czasu kryzysu finansowego.

Komandytariusze otrzymali 11,2% wartości aktywów netto funduszy, znacznie poniżej średniej z ostatnich 25 lat wynoszącej 25% i najniższej od 2009 roku.

Wysokie stopy procentowe, napięte rynki i niepewność gospodarcza oznaczają, że firmy private equity mają trudności ze sprzedażą swoich istniejących inwestycji lub podjęciem pierwszych ofert publicznych.

Oznacza to, że fundusze emerytalne, państwowe fundusze majątkowe i inni główni inwestorzy odnotowują znacznie niższe zyski niż w poprzednich latach.


10:02

Czynsze w Londynie wykazują oznaki spowolnienia w styczniu

Coraz większa liczba wynajmujących w stolicach jest zmuszona obniżyć ceny wywoławcze po rekordowych podwyżkach czynszów, które zwabiły wielu z nich z powrotem na rynek.

Agencja nieruchomości Chestertons podała, że ​​liczba nieruchomości dostępnych do wynajęcia w Londynie wzrosła o 41% w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku.

Z najnowszych danych Rightmove wynika, że ​​średni czas wystawienia nieruchomości na rynek przed jej zakupem wzrósł z 33 dni do 39 dni.

Agent nieruchomości stwierdził, że w rezultacie nastąpił 76% wzrost liczby inwestorów obniżających czynsze wywoławcze w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Adam Jennings, dyrektor ds. wynajmu w Chestertons, powiedział:

„Zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby wynajmujących wystawiających swoje nieruchomości na rynek, ponieważ przyciągnęły ich znaczne podwyżki czynszów w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Ten napływ nieruchomości zapewnił najemcom więcej możliwości, a w rezultacie , wielu wynajmujących zdecydowało się obniżyć swoje oczekiwania dotyczące czynszów.


READ  Strażnicy na lotnisku Heathrow rozpoczynają 10-dniowy strajk w weekend wielkanocny

9:28

Partia Pracy zapowiada „modernizację” podatków nakładanych na nierezydentów

جوهاثان رينولدز

Partia Pracy zobowiązała się do stworzenia „nowoczesnego” systemu podatkowego dla obcokrajowców mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy uzyskują dochody gdzie indziej, zastępując system nierezydentów z „ery kolonialnej”.

Podczas wizyty w Indiach Jonathan Reynolds, indyjski sekretarz ds. biznesu w gabinecie cieni, stwierdził w artykule po raz pierwszy „Financial Times”, że „przypadek modernizacji” jest jasny.

Reynolds powiedział, że Partia Pracy będzie dążyć do przyciągnięcia globalnych talentów, które wnoszą „umiejętności” i „innowacyjność”.

Ale przestrzegł: „Nie sądzę, że musimy być suplikantami”.

System nierezydentów pozwala obcokrajowcom mieszkającym w Wielkiej Brytanii na zarabianie pieniędzy na kapitale za granicą bez płacenia od niego podatku przez okres do 15 lat.

Partia Pracy od dawna mówiła, że ​​planuje zrezygnować z programu lub znacząco go zmienić.


9:11

Po raz pierwszy od pandemii roczne podwyżki płac spowalniają

Oczekiwania pracodawców co do tego, jak bardzo wzrosną płace w przyszłym roku, spadły po raz pierwszy od 2020 roku.

Szefowie sektora prywatnego poinformowali, że spodziewają się wzrostu wynagrodzeń o 4% w 2024 r., w porównaniu z 5%.

Pracownicy sektora publicznego odnotują podobny spadek dynamiki płac, przy czym pracodawcy prognozują, że płace wzrosną zaledwie o 3% – w porównaniu z 5%.

Badanie przeprowadzone przez Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) wykazało również, że jedno na dziesięć zakładów pracy spodziewa się redukcji zatrudnienia w ciągu najbliższych trzech miesięcy, co sugeruje, że większej liczbie pracowników grozi zwolnienie.

Jednak co trzeci przedsiębiorca planuje zatrudnić więcej osób.


9:01

Nowy gigant nieruchomościowy FTSE 100 powstał po zakupie konkurencyjnej firmy Tritax

Firma inwestycyjna w nieruchomości Tritax Big Box ogłosiła ofertę zakupu wszystkich akcji mniejszego rywala, brytyjskiej nieruchomości komercyjnej (UKCM), która wejdzie do indeksu FTSE 100.

Przejęcie oznacza, że ​​firma będzie miała portfel o wartości 6,3 miliarda funtów generujący ponad 290 milionów funtów przychodów z wynajmu rocznie. Oczekuje się, że jego wartość rynkowa przekroczy 4 miliardy funtów.

Tritax zalicza Amazon, Ocado i B&Q do swoich największych najemców wynajmujących swoje magazyny dystrybucyjne.


8:42

Przed kluczowym tygodniem brytyjskie giełdy otworzyły się wyżej

Benchmark Brytyjskie indeksy giełdowe rozpoczęły tydzień od wzrostów, gdyż inwestorzy czekali na falę ważnych danych, które mogą przesądzić o tempie obniżek stóp procentowych.

Indeks największych spółek FTSE 250 wzrósł na otwarciu rynków o 0,7%, podczas gdy indeks FTSE 100 wzrósł o 0,2%.

Opublikowane we wtorek i środę dane pokażą, czy płace i ceny konsumenckie spadają w związku z walką decydentów o przywrócenie inflacji do 2%.

Traderzy spodziewają się znacznego spowolnienia wzrostu płac, podczas gdy inflacja nieznacznie wzrośnie do 4,1% w styczniu.

Jeśli liczby te będą wyższe, rozwieją oczekiwania, że ​​Bank Anglii będzie mógł wkrótce rozpocząć obniżki stóp procentowych z najwyższego od 16 lat poziomu 5,25%.

Ten tydzień pokaże także, czy brytyjska gospodarka popadła pod koniec roku w recesję.

READ  COVID-19: badanie szczepionek mieszanych i dopasowanych zostało rozszerzone o szczepionki Moderna i Novavax | UK News


8:23

Obejrzyj: Wściekły tłum podpala samochód bez kierowcy Waymo w San Francisco

Tłum zdewastował samochód i podpalił go fajerwerkami w ramach najbardziej niszczycielskiego ataku na pojazdy autonomiczne, jaki kiedykolwiek miał miejsce w USA w weekend.

Przeczytaj całą historię tutaj


8:12

Akcjonariusze TUI decydują o przyszłości londyńskiego notowania

samolot TUI

Największe w Europie biuro podróży może w tym tygodniu zadać kolejny zawstydzający cios borykającej się z problemami londyńskiej giełdy papierów wartościowych.

We wtorek akcjonariusze będą głosować nad tym, czy biuro podróży notowane na giełdach w Londynie i Frankfurcie powinno zrezygnować z notowań w Wielkiej Brytanii.

W grudniu spółka poinformowała, że ​​rozważa tę decyzję.

Orzeczenie to nadeszło, gdy szef IWG opisał Wielką Brytanię jako „nieco zaniedbaną” i powiedział, że firma w dalszym ciągu rozważa przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych.


8:04

Rekordowy spadek pogłębia problemy niemieckiego rynku nieruchomości biurowych

Niemiecki rynek budynków biurowych odnotował największy spadek od dwóch dekad, ponieważ rosnące stopy procentowe i praca zdalna pogorszyły nastroje inwestorów.

Z danych opublikowanych przez niemieckie stowarzyszenie bankowe VDP wynika, że ​​w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2023 roku ceny spadły o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim.

W ciągu ostatniego roku wartości spadły o jedną dziesiątą, co oznacza najbardziej wyraźny spadek od rozpoczęcia pomiarów w 2003 roku.

Inwestorzy obawiają się, że pogłębiające się złe samopoczucie w sektorze może pogrążyć banki w kryzysie w miarę nasilenia kontroli niemieckich pożyczkodawców.


7:54

Bitcoin ma za sobą najlepszy tydzień od ponad roku

Bitcoin zbliża się do dobrej passy, ​​którą ostatnio widziano ponad rok temu, po gwałtownym wzmocnieniu na początku handlu azjatyckiego.

W poniedziałek rano o 9:50 w Singapurze wzrosła o 1%, otwierając drogę do siódmego dnia wzrostów.

W 2024 r. ten zasób cyfrowy przyciągnął dotychczas przepływy o wartości ponad 9 miliardów dolarów.

Pozostaje około 20 000 dolarów poniżej rekordowego poziomu osiągniętego przez token w 2021 r. podczas hossy w czasach pandemii napędzanej ultraniskimi stopami procentowymi.


7:41

Pięć rzeczy na dobry początek dnia

Dzień dobry,

Najważniejsze historie, od których warto rozpocząć dzień:

1) Od 2000 roku Vodafone zapłacił ponad 1 miliard dolarów z tytułu opłat konsultingowych | W ramach wysiłków naprawczych gigant telekomunikacyjny wydaje ogromne sumy na bankierów i prawników

2) Darczyńca pracy namawia partię do pożyczenia miliardów na zieloną rewolucję | Biznesmen Dale Vince twierdzi, że zrównoważona infrastruktura spłaci długi

3) Wielka Brytania zamierza ożywić plany budowy elektrowni jądrowej w Walii | Organ wspierany przez podatników chce przejąć obiekt w Anglesey, próbując wymienić starzejące się reaktory

4) EY pożyczyło 700 milionów dolarów na nieudany spin-off | Zadłużenie globalnej działalności operacyjnej firmy księgowej wzrosło trzykrotnie w porównaniu do roku poprzedniego, do 983 milionów dolarów

5) Baronowie przejęć KKR są gotowi wygrać bitwę o instalację inteligentnych liczników dla British Gas | Większość akcjonariuszy Smart Metering Systems opowiada się za przejęciem przez amerykańską spółkę

Co się stało w nocy

Rynki w całej Azji – w tym w Japonii, Chinach i Hongkongu – były w poniedziałek powszechnie zamknięte ze względu na święto Księżycowego Nowego Roku.