Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lotnisko Heathrow oskarża Sunaka o zszarganie reputacji Wielkiej Brytanii poprzez nałożenie podatku na turystykę

Lotnisko Heathrow oskarża Sunaka o zszarganie reputacji Wielkiej Brytanii poprzez nałożenie podatku na turystykę

Sir Jacob Rees-Mogg, były sekretarz ds. biznesu, powiedział: „To prawda [the tourist tax] Kosztuje więcej niż zarabia. Jest to podatek nieefektywny ekonomicznie. Przyjazd gości zagranicznych i wydawanie pieniędzy na różne inne rzeczy jest bardzo pożyteczne, dlatego z pewnością zachęcałbym rząd do zniesienia tego.

„Gdyby Ministerstwo Skarbu przyjęło bardziej dynamiczne podejście, zdałoby sobie sprawę, że ten podatek kosztuje zarówno gospodarkę, jak i pieniądze Skarbu Państwa”.

Sir Iain Duncan Smith, były przywódca Partii Konserwatywnej, również wezwał kanclerza do przywrócenia dla gości zakupów wolnocłowych i ostrzegł, że jego usunięcie będzie miało odwrotny wpływ na szerszą gospodarkę.

Sir Ian powiedział, że zakupy wolnocłowe zachęciły gości do dłuższego pobytu i wydawania większych pieniędzy. „Teraz, gdy będzie ich to kosztować więcej, nie widzą sensu, ponieważ w Mediolanie i Paryżu można to kupić taniej” – dodał.

„Skarb tak naprawdę nie zdawał sobie sprawy, a jeśli tak, to popadał w samozadowolenie z powodu rozmiarów naszej drugiej straty.

„Jeśli porozmawiasz z hotelarzami, przekonasz się, że ich przychody spadły. Jeśli porozmawiasz z restauracjami w tych głównych obszarach, dowiesz się, że ich przychody spadły. To samo z teatrami. Nasza strata jest zyskiem Paryża .”

Sprzedawcy detaliczni wezwali do zniesienia podatku turystycznego przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu w obawie, że tego lata Francja będzie próbowała odciągnąć od Wielkiej Brytanii większe wydatki.

Dane opublikowane przez Centrum Ekonomii i Badań Biznesowych (Cebr) w zeszłym miesiącu sugerują, że Wielka Brytania już odczuła większy cios, niż oczekiwano, w związku z podatkiem turystycznym.

Centrum badawcze stwierdziło, że taka polityka kosztowała Wielką Brytanię 11,1 miliarda funtów utraconego PKB w ubiegłym roku, o 400 milionów funtów więcej niż poprzednia prognoza wynosząca 10,7 miliarda funtów.

Źródło skarbu podało: „W jesiennym oświadczeniu powiedzieliśmy, że będziemy otwarci na dane branżowe. Ostatecznie jednak jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej. Jest bardzo prawdopodobne, że nie będziemy w stanie dokonać znacznych obniżek podatków, tak jak to zrobiliśmy jesienią, i jasne jest, że Naszym priorytetem w roku wyborczym jest skupienie się na nagradzaniu pracy za pośrednictwem systemu podatkowego.

READ  CII Chandigarh organizuje branżowy okrągły stół z polskim wysłannikiem w Indiach

Rzecznik departamentu dodał: „Kontrolujemy wszystkie podatki i doceniamy wartość, jaką sprzedawcy detaliczni wnoszą do Wielkiej Brytanii. Dlatego w jesiennym oświadczeniu ogłosiliśmy pakiet stawek biznesowych o wartości 4,3 miliarda funtów, który ma wesprzeć firmy i główne ulice.

„Zakupy bez podatku VAT są nadal dostępne dla wszystkich gości spoza Wielkiej Brytanii, którzy kupują produkty w sklepie i zlecają ich wysyłkę bezpośrednio na adres zagraniczny”.