Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Główna linia między Birmingham a Londynem została zamknięta, a wszystkie pociągi odwołane

Główna linia między Birmingham a Londynem została zamknięta, a wszystkie pociągi odwołane

W poniedziałkowy wieczór pośród kakofonii odwołań pociągów na londyńskiej stacji Euston dziesiątki pasażerów wbiegło na peron 12. Desperacko chcieli złapać ostatni pociąg wyjeżdżający ze stolicy do Birmingham, zanim linia zostanie zamknięta na czas nieokreślony.

Na szczęście dla nich pociąg odjechał z 15-minutowym opóźnieniem.

Ponieważ wszystkie kolejne pociągi zostały odwołane, w pociągu Avanti West Coast o godzinie 20:40 znajdowały się wyłącznie miejsca stojące, a pierwsza klasa została „odtajniona”, aby umożliwić jak największej liczbie pasażerów zająć miejsca siedzące.

Przyczyna: Osuwisko na torze pomiędzy Rugby i Coventry.

Przez cały poniedziałek pociągi do Londynu były opóźnione lub odwołane, a na miejscu pracował personel Network Rail.

Zarząd Infrastruktury zdecydował się całkowicie zamknąć linię w poniedziałek wieczorem, mając nadzieję, że problem zostanie rozwiązany do wtorkowego popołudnia.

Opóźniony odjazd sam w sobie stanowił problem, ponieważ zobowiązywał Network Rail do opóźnienia „posiadania”, które umożliwiłoby personelowi uporanie się z osuwiskiem.

We wtorek rano loty dziesiątek tysięcy podróżnych zostaną poważnie wstrzymane.

Linia Birmingham-Coventry-Rugby jest zwykle bardzo zajęta i obsługują ją pociągi międzymiastowe Avanti West Coast łączące Londyn z West Midlands, a także usługi lokalne i regionalne w pociągach North West London Railway i West Midlands.

Phil Barnes, dyrektor operacyjny w Network Rail, powiedział: „Wdrożono obecnie plan usunięcia ziemi przed inspekcją toru w celu umożliwienia funkcjonowania usług.

Aby było to bezpieczne, obie linie zamkniemy na noc w poniedziałek (12 lutego) i wtorek rano (13 lutego).

„Pracujemy nad ponownym otwarciem obu linii we wtorek po południu. Nasz zespół pracuje całą dobę, aby jak najszybciej przywrócić pociągi do ruchu, przepraszamy za spowodowane tym zakłócenia.

READ  Gospodarka USA dodaje 253 000 miejsc pracy na znak silnego rynku pracy

Autobusy zastępcze będą kursować co pół godziny między Coventry a Rugby.

Bilety Avanti West Coast będą ważne w pociągach Chiltern między Birmingham Moor Street a London Marylebone oraz w pociągach CrossCountry/GWR z Birmingham przez Reading do London Paddington.