Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Popularne narzędzie programistyczne Docker otrzymuje wsparcie dla Apple M1

Zbliżenie / Docker działa na komputerze Mac.

Docker, popularna wieloplatformowa aplikacja używana przez programistów, wydała wersję, która natywnie działa na urządzeniach Apple Silicon, w tym na komputerach Mac ze specjalnie zaprojektowanym chipem Apple M1.

Układ M1 wykorzystuje zestaw instrukcji ARM i nie może uruchamiać programów zaprojektowanych do działania na architekturze x86 używanej przez procesory Intela we wcześniej wydanych komputerach Mac. Chociaż poprzednia wersja Dockera działała na rozwiązaniu Rosetta firmy Apple, wprowadzenie oryginalnej wersji M1 Dockera wypełnia lukę dla programistów zainteresowanych korzystaniem z pełnego zestawu narzędzi w optymalny sposób.

Wydanie wersji M1 wynika z piwoI Visual Studio CodeOraz inne narzędzia i aplikacje dla programistów. Ale wciąż istnieją pewne luki – na przykład IDE Microsoft Visual Studio 2019 (różniące się od stosunkowo lekkiego Visual Studio Code) nie zostało zaktualizowane.

Docker zyskał popularność wśród programistów, ponieważ pozwalał na stosunkowo łatwe korzystanie z kontenerów, dzięki czemu wiele aplikacji można było tworzyć i testować na jednym urządzeniu, a jądra systemu operacyjnego można było udostępniać bez wzajemnej ingerencji.

Publiczne wydanie wersji Apple Silicon Docker Desktop for Mac zostało zainstalowane 45 000 razy w ramach przeglądu technicznego, a komunikat prasowy Docker mówi, że programiści biorący udział w tej wersji zapoznawczej stwierdzili, że aplikacja działa „szybciej i ciszej” niż przed Aktualizacja M1. Komunikat prasowy zawierał następujące oświadczenie kapitana Dockera Ajeeta Singha Rainy:

Dla wielu programistów, którzy chcą sprawdzić, czy mogą używać najnowszych komputerów Mac jako maszyny deweloperskiej z Dockerem, czekanie dobiegło końca … Docker Desktop for Mac [Apple Silicon] Pozwoli ci to zrobić wszystko, co wcześniej mogłeś zrobić na komputerze Mac, i będziesz mógł to zrobić szybciej i mniej hałasu.

za Post na blogu Na stronie Dockera jest napisane, że wsparcie dla M1 „szybko stało się najbardziej głosowanym elementem mapy drogowej, jaki kiedykolwiek mieliśmy” po jego pierwszym żądaniu.

READ  Google ostrzega przed silnymi hasłami

Jednak Apple wypuściło tylko kilka komputerów Mac, które zawierają M1, z których wszystkie są urządzeniami z niższej półki z ograniczeniami, takimi jak konfiguracja małej pamięci RAM, obsługa tylko jednego monitora zewnętrznego na raz i mniej portów Thunderbolt niż maszyny z wyższej półki, które nadal mają Intel – Oznacza to, że większość komputerów Apple Silicon Mac, które będą najlepiej pasować do programistów, nie została jeszcze uruchomiona.

Kiedy tak jest, mogą nie mieć M1, ale zamiast tego mogą zawierać powiązane chipsety z ulepszeniami wydajności lub funkcji w stosunku do M1. Nie ma powodu, aby oczekiwać, że zmiany wprowadzone w Dockerze i innym oryginalnym oprogramowaniu M1 nie będą działać dobrze na tym nowym chipie, jeśli się pojawi.

Pełne informacje o wersji dla Docker Desktop 3.3.1 z obsługą Apple Silicon Można go znaleźć W witrynie Docker Docs.