Pomocnik Adelaide United, Juande, doznał strasznej kontuzji w meczu ligowym mężczyzn

Menedżer Adelaide, Carl Wert, ubolewał nad brakiem karetek na miejscu podczas meczów A-League w Victorii po tym, jak pomocnik Juande doznał strasznej kontuzji dolnej części nogi w remisie 3:3 z Melbourne City.

Juande został kontuzjowany, gdy on i Florin Berenguer zmierzyli się z Florinem Berenguerem z City w 66. minucie na AAMI Park.

Podczas uderzenia nastąpiło silne pęknięcie, a prawa noga hiszpańskiego pomocnika została ustawiona pod nienaturalnym kątem, gdy obie grupy wezwały personel medyczny, niektórzy we łzach.

Przybycie karetki do AAMI Park zajęło 13 minut, a noga Juande została sprawdzona przed kamerami i tłumem, gdy przechodził leczenie na boisku.

Ambulance Victoria nie wystawia karetek na mecze ligowe od listopada 2018 r., Zamiast tego na miejscu są lekarze ratunkowi.

Po udzieleniu pomocy na polu Juande został przewieziony do szpitala. W niedzielę wieczorem będzie miał operację.

„To coś, czego nigdy nie chciałbyś być świadkiem na boisku piłkarskim” – powiedział Wert.

„Trudno było go zobaczyć i trudno było czekać tak długo, aż zostanie zdjęty z boiska.

„Jestem nim bardzo rozczarowany.

„O ile rozumiem, jest to sprawa rządu wiktoriańskiego, który nie ma karetki na imprezach sportowych. Myślę, że to jedyny stan w Australii.

Noga Juande była skanowana przez kamery i tłum, gdy przechodził leczenie na boisku.

Roberta Cianfluna / Getty Images

„To rozczarowujące w profesjonalnym sporcie, że nie miał natychmiastowej opieki, ponieważ bardzo cierpiał, tak długo czekać – po prostu nie było dobrze być świadkiem”.

A-Leagues potwierdziło politykę karetek AAP.

„W listopadzie 2018 roku Ambulance Victoria wstrzymała statyczne pogotowie ratunkowe i zamiast tego na stadionie zainstalowano lekarzy ratunkowych” – powiedział komisarz ligi Greg O’Rourke w oświadczeniu.

„ERD to lekarze specjalizujący się w medycynie ratunkowej, którzy jako lekarze specjaliści są w stanie zapewnić wyższy poziom opieki niż ratownicy medyczni.

READ  Wspaniała Anglia powraca do Lords w pierwszym międzynarodowym meczu na Ziemi od czasu finału Mistrzostw Świata 2019 | wiadomości krykieta
Khawandi został zabrany karetką po złamaniu nogi.

„Ta zmiana została zatwierdzona przez PFA (Professional Footballers of Australia) w 2018 roku i od tamtej pory jest polityką w Victorii. W każdym innym stanie polityka posiadania karetek pozostaje spójna”.

Po tym, jak Juande został zabrany do szpitala, gra została wznowiona od czasu wypadku, a City strzeliło wyrównującego gola w 90. minucie z rzutu karnego.

Adelaide objęła prowadzenie po George’u Blackwoodzie w pierwszej minucie, ale City wyrównało po główce Thomasa Lamma w 12. minucie.

United odzyskało prowadzenie pięć minut później, gdy Javi Lopez skierował się w róg Craiga Goodwina na najbliższym słupku, aby Ryan Kito mógł przerobić.

Blackwood został zdjęty z boiska w 29. minucie po tym, jak źle naciągnął lewe kolano, ale Adelaide była pewna, że ​​uniknął zerwania przedniego więzadła krzyżowego.

Goodwin wykorzystał odbite podanie w tył od Jordan Boss City, kiedy the Reds dołożyli trzecią bramkę w 42. minucie.

City cofnęło jednego w 52. minucie, kiedy Matthew Leckie rzucił się w dół lewym skrzydłem, wciął prawą nogą i podkręcił strzał w najdalszy dolny róg.

Zmarnowali kilka okazji pod koniec, zanim rzut karny w ostatniej minucie – przyznany, gdy Aleksandar Popović skrócił Boss – pozwolił Jamiemu McClarenowi wyrównać z rzutu karnego.

„Spodziewaliśmy się, że będą bardziej cierpieć z powodu kontuzji niż my”, powiedział menedżer City Radu Vidosic.

Nie jestem pewien, czy tak się stało, ale stworzyliśmy sobie kilka okazji w ostatnich 20-25 minutach.