Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Problem z butelką McLaughlina spowodował, że Daytona cofnął się

Pit stop nr 8 Oreca LMP2 07 firmy Tower Motorsport dla Scotta McLaughlina w Daytona. Zdjęcie: Rhys Vandersyde

Zespół Scott McLaughlin Tower Motorsport doznał wczesnej porażki podczas 24-godzinnego wyścigu Daytona 2023.

Oreca LMP2 07 nr 8, którą McLaughlin dzieli z kolegą z zespołu IndyCar, Josephem Newgardenem, właścicielem zespołu Johnem Farano i juniorem Chip Ganassi Racing, Kyffinem Simpsonem, zatrzymał się na torze w West Hairpin na pierwszym okrążeniu.

Trzykrotny mistrz Supercars wyjaśnił, w jaki sposób mocowanie butelki z wodą było odpowiedzialne za spowodowanie problemu z elektrycznością.

„Właściwa butelka wody wyciekła do ECU, który znajduje się pod miejscem, w którym byłoby radio – wysadziło ECU” – powiedział Kiwi NBC.

Więc zanim odzyskaliśmy samochód, straciliśmy kilka okrążeń, a zanim naprawiliśmy ten problem i zorientowaliśmy się, straciliśmy trochę więcej.

„Więc niefortunnie, ale wiesz, nigdy się nie poddajesz, po prostu musisz naciskać i osiągać to, co chcesz”.

Po incydencie McLaughlin napisał na Twitterze: „Nigdy. Podany. Up”.

Po 20 okrążeniach zespół stracił dziewięć okrążeń od lidera na 23. miejscu, z kolegą z zespołu McLaughlin z IndyCar, Josefem Newgardenem za kierownicą.

McLaughlin siedzi teraz za kierownicą na ósmym miejscu, 21. w klasyfikacji generalnej.

W ramach przygotowań do wyścigu, McLaughlin zadeklarował, że w swoim rajdowym debiucie jest prawdziwym pretendentem do zwycięstwa w klasie.

Nie był jedynym mieszkańcem Antypodów, który sprawiał kłopoty w pierwszym kwartale 61. edycji 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego samochodów sportowych. Ćwicz w 3 krokach, Matt CampbellNumer 7 Porsche Penske Motorsport wpis 963, który dzieli z byłym kierowcą Formuły 1 Felipe Nasrem i Michaelem Christensenem, wpadł w kłopoty podczas walki o prowadzenie.

„Niestety mieliśmy problem około 5,5 godziny po rozpoczęciu wyścigu po walce o prowadzenie” – napisał Campbell na Twitterze.

„Rozwiązaliśmy problem i jedziemy dalej, straciliśmy wiele okrążeń, ale walczymy!”

READ  Honorowy film przeciwko Realowi Madryt: drużyna Mołdawii wygrywa w historycznej niespodziance

Nasr aktualnie siedzi za kierownicą na siódmym miejscu, 24, 19 okrążeń do liderów.

Na czele stawki stoi Whelen Engineering Racing Cadillac V-LMDh nr 31 Jacka Aitkena/Pipo Deraniego/Alexandera Simsa za kierownicą Konica Minolta Acura ARX-06 nr 10 Brendona Hartleya/Ricky’ego Taylora/Felipa Albuquerque/Louisa Deletraza, z wpis nr 2, Alex Lynn / Earl Bamber / Richard Westbrook z Cadillac Racing, zajął trzecie miejsce.