Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Południowokoreański producent akumulatorów litowo-jonowych inwestuje w Polsce

Południowokoreański producent akumulatorów litowo-jonowych inwestuje w Polsce

Firma zamierza wybudować zakład w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE). Projekt inwestycyjny od początku był wspierany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH).

W nowej lokalizacji w Polsce firma będzie produkować wtórny środek przewodzący do akumulatorów litowo-jonowych, a rozpoczęcie produkcji planowane jest obecnie na grudzień 2023 roku. Beneficjentami będą głównie koreańscy producenci akumulatorów do samochodów elektrycznych z województw dolnośląskiego i śląskiego. . Inwestycja ANP Enertech w Polsce ma stworzyć około 100 miejsc pracy, wynika z komunikatu prasowego PAIH.

„To nasza pierwsza inwestycja w Europie i cieszymy się, że możemy wprowadzać do Polski nowe technologie. To świetna okazja dla Polski do zbudowania silniejszej pozycji w Europie i stania się hubem dla firm rozwijających nowe technologie. Powodów naszego działania było kilka. decyzja o utworzeniu pierwszego zagranicznego zakładu produkcyjnego w Polsce.Najważniejsze z nich to znaczenie Europy i Polski w rozwoju rynku pojazdów elektrycznych i sektora energetycznego” Kwangmin Lee, Prezes Zarządu ANP, powiedział w komunikacie prasowym.

Prezes nadal mówi, że w Polsce firma skoncentruje się nie tylko na produkcji baterii CNT do pojazdów elektrycznych, ale także na sektorze energii odnawialnej i branży wyświetlaczy elektronicznych.

READ  RADAR Poland powraca z 5 artystami, którzy słuchają prawdziwie rozsądnego brzmienia - Spotify