Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polski Bank Pekoev otrzymuje tytuł najlepiej działającego banku europejskiego w 2021 r.

Polski bank Polska Gaza OPG SA osiągnął najlepsze wyniki wśród 50 największych banków w Europie do 2021 roku, podczas gdy Grecja Piraeus Financial Holdings SA odnotował najgorszy roczny zwrot ceny akcji, Wyświetla dane S&P Global Market Intelligence.

Polski pożyczkodawca, znany jako Bank Pekkao, odnotował zwrot kursu akcji w wysokości 104,91% 28 grudnia 2021 r. Po zmniejszeniu o połowę wartości akcji w 2020 r., przez cały rok stale rosła.

W marcu 2021 roku Pekao zaprezentowało nową strategię, której celem jest osiągnięcie zwrotu z kapitału na poziomie ponad 10% oraz obniżenie wskaźnika kosztów do dochodów do 42% do 2024 roku. 75% przychodów z 2021 r. na dywidendy.

Unicredit Spa był kolejną najlepszą sekretarką 81,52% zwrotu z ceny akcji. Andrea Arsenal objął stanowisko CEO w kwietniu, po czym opuścił potencjalną fuzję Z Banca Monte dei Paschi di Siena SpA i rozplanowane Modyfikacja Włoski pożyczkodawca, który dużo zainwestował w cyfryzację i znaczące dystrybucje akcjonariuszy. Od czasu ogłoszenia szczegółów planu pod koniec listopada, akcje wzrosły do ​​prawie 30% rocznego zysku.

Obraz SNL

Na drugim końcu tabeli straciły udziały Pireusu Dane wywiadu rynkowego wykazały w tym roku 93,91% jego wartości. Grecki pożyczkodawca koncentruje się na redukcji Poprawia swoje złe długi i zyski. Bank doświadczył gwałtownego spadku w pierwszym kwartale, w tym spadku w dniach po opublikowaniu wyników za cały rok 2020 i ogłoszeniu, że sprzeda swoją jednostkę biznesową przejętą przez akceptantów.

Tureckie banki, takie jak Türkiye Vakiflar Bankasi Türk Anonim Ortakligi, Türkiye Halk Bankasi AS, Akbank TAS, Türkiye Is Bankasi AS i Yapi ve Kredi Bankasi AS, należą do instytucji o najgorszych wynikach w kraju, w obliczu niestabilności i kryzysu walutowego w kraju.

Szwajcarski dłużnik Credit Suisse Group AG poradził sobie ze spadkiem transakcji z gwałtownie spadającym Archicos Capital i Greens Capital (UK) Ltd, a także z oszustwem kredytowym w Mozambiku, w którym cena akcji spadła o 20,29%. W roku do 28 grudnia 2021 r.

READ  Białystok Lowlanders ponownie podpisał kontrakt z HC Troy Baker

Obraz SNL

Porównując liczby indeksów, europejskie akcje bankowe radziły sobie lepiej niż w Azji, ale pozostawały w tyle za amerykańskimi pożyczkodawcami. ten Banki BMI S&P Europe Indeks zwrócił 29,42%, podczas gdy indeks bankowy S&P 500 z siedzibą w USA zwrócił 35,93%.

Obraz SNL