Polska zdobywa medal stołowy drugiego dnia Mistrzostw Europy Juniorów 2022

Mistrzostwa Europy Juniorów 2022

Pierwsze 3 kraje w tabeli medalowej Mistrzostw Europy Juniorów zmieniły się po drugim dniu.

Wczoraj na szczycie tabeli znalazły się Włochy, a tuż za nimi znalazła się Hiszpania. Jednak, kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione dzisiejszego wieczoru, teraz mamy Węgry na czele turnieju pod względem medali, z Polską na drugim miejscu. Rumunia utrzymała się na trzecim miejscu w oba dni.

Pomoc w przypadku Węgier była Nicoletta BadarA Z 16-latkiem strzelił 200m za darmo w czasie 1:58.43. Z powodzeniem obroniła tytuł z Mistrzostw Europy Juniorów w 2021 roku, z dzisiejszym wysiłkiem prawie o sekundę szybciej.

Polska dostała duży impuls z bliźniakami Krzysztof i Michał Szmielewski Zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w biegu na 200 metrów mężczyzn. Pierwszy z nich znalazł się na podium w super sprincie 1:55,49, podczas gdy drugi zdobył srebro w kraju w 1:56,88.

Ksouri dobre Zdominował też Polskę, wygrywając 50 m mężczyzn z czasem 24,65, jedynym czasem poniżej 25 sekund na boisku.

Rumunia David Popovici Po raz kolejny pod wrażeniem, zanotował imponujący wynik 1:45,45 200 m stylem dowolnym, aby pokonać kort o ponad dwie sekundy na swojej drodze do zdobycia złotego medalu w tej samej konkurencji, którą wygrał podczas tegorocznej Grand Prix Świata.