Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska tradycja wciąż żyje przy wigilijnym stole na Staten Island

Polska tradycja wciąż żyje przy wigilijnym stole na Staten Island

Staten Island, Nowy Jork – Jakie jedzenie jest praktycznie bez smaku, ale doskonale oddaje esencję Świąt? Byłby to Opaltic, nie-khmerska polska tradycja chipsów, która jest kontynuowana na Staten Island.

Oralia Lainez z Mariners Harbour uwielbia święta Bożego Narodzenia i mówi, że jej trzy ulubione rzeczy to kolacja w Wigilii (24 grudnia), pasterka i słodkie uczucia związane z konsumpcją opalizującą.

Weigela to Wigilia Bożego Narodzenia, czyli czas, kiedy w polskim zwyczaju celebruje się opłatek zwany opalkiem. (Dzięki uprzejmości Moniki Totki)

Wyjaśniła: „Opalic jest robiony przed obiadem i każdy z nas dostaje chips, który jest następnie rozdawany każdemu członkowi rodziny z dobrymi życzeniami. Nawet dzieci uwielbiają tę część i czasami dodajemy do niej trochę miodu, aby woda była słodka. ” Jego głównymi składnikami są mąka i woda. Płaski biały przysmak może mieć z jednej strony wygrawerowaną szopkę. To firmowy ząb.

Zaraz po modlitwie najstarszy mężczyzna siedzący przy stole życzy Nowego Roku – lub prosi o odroczenie wykonania błędu. Jego żona zrobi to samo. Jeden po drugim, od najstarszego do najmłodszego, wszyscy przy stole biorą udział w opalu.

Lainez powiedział: „Jako ktoś, kto potrafił podzielić się polskimi tradycjami świątecznymi, mogę szczerze powiedzieć, że to wspaniałe doświadczenie. Wigilia polega na spędzeniu czasu z rodziną, a nasze tradycje to potwierdzają.”

św. Stanisława

Narodzenia w kościele (zdjęcie dzięki uprzejmości Moniki Totki)

Opowiedziała szczegółowo o samej kolacji i wyjaśniła: „The Wigilia Kolacja jest domowa i pełna różnych potraw. Wszyscy siedzimy przy stole i z niepokojem czekamy na każde nowe danie ”.

Słowo „Wiglia” pochodzi od łacińskiego czasownika „vigilare”, który oznacza „czekać” lub „być czujnym”.

św. Stanisława

Żłóbek u św. Stanisława (Zdjęcie dzięki uprzejmości Moniki Tutka)

Lainez weźmie udział w pasterce w St. Stanisław Kostka RC, New Brighton, z rodziną i narzeczonym. Uwielbia sposób, w jaki dekoruje kościół i błyszczy w szczegółach dekoracji.

READ  Miliony rodzin nie mają dostępu do tanich usług szerokopasmowych

Opaltics można kupić w St. Stanisława Kostki RC Church, New Brighton, 109 York Ave. wtorek i środa w godzinach pracy. Nie ma żadnych opłat, ale darowizna jest mile widziana. Żetony pobłogosławił ks. Jacek Wozni.

św. Stanisława użyto w Film 1988 pracująca dziewczyna W rolach głównych Melanie Griffith, Harrison Ford i Alec Baldwin. Służył także jako cel podróży dla św. Jana Pawła II, gdy był kardynałem. Towarzysząca temu zmarłemu papieżowi polska szkoła nosi jego imię.

Pamela Silvestri jest Zaawansowanym Edytorem Żywności. Dostęp do niego można uzyskać pod adresem [email protected].