Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zapasy i ropa dalej spadają, ponieważ zmienna Omicron budzi obawy związane z odzyskiem

Zapasy i ropa dalej spadają, ponieważ zmienna Omicron budzi obawy związane z odzyskiem

Ceny akcji i ropy spadły w poniedziałek po tym, jak gwałtowne rozprzestrzenianie się wariantu koronawirusa Omicron skłoniło rządy w krajach rozwiniętych do ponownego nałożenia blokad, wystraszając inwestorów, którzy obawiają się, że pandemia może ponownie zdusić globalne ożywienie gospodarcze.

Ogólnoświatowy indeks FTSE spadł o 1,3 procent, odnotowując najgorszy jednodniowy spadek Po krótkim okresie Odkryłem nowy wariant w zeszłym miesiącu.

Indeks S&P 500 na Wall Street również spadł o 1,1 proc. po spadku o 1 proc. w piątek, spowodowany spadkami akcji w wrażliwych ekonomicznie sektorach, takich jak finanse, surowce i dobra konsumpcyjne. Ciężki indeks kompozytowy Nasdaq spadł o 1,2 proc.

Ceny ropy również znalazły się pod znaczną presją sprzedaży. Globalny benchmark Ropa Brent spadła o 2,7 procent do 71,52 USD za baryłkę, podczas gdy ropa US West Texas Intermediate spadła o 3,7 procent do 68,23 USD za baryłkę.

„Obawy związane z pandemią powracają do czołówki obaw inwestorów wśród rosnących przypadków” – powiedział Stephen Brennock z biura maklerskiego PVM.

Wariant Omicron wywołał lawinę wydarzeń i odwołania lotów, ponieważ Światowe Forum Ekonomiczne drugi rok z rzędu odwołało plany zorganizowania dorocznego spotkania osobiście w Davos w styczniu.

W całej Europie kraje dyskutują o zaostrzeniu ograniczeń. W niedzielę Holandia została pierwszym krajem w Unii Europejskiej Ponowne wejście do ogólnokrajowej blokadyBary, restauracje i większość mniej ważnych sklepów będą zamknięte co najmniej do połowy stycznia.

Niemcy zaostrzyły ograniczenia w podróżowaniu w weekend i oczekuje się, że zgodzą się na dodatkowe ograniczenia na spotkaniu między rządem a przedstawicielami regionalnymi we wtorek. Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, jest pod presją przywrócenia kontroli i powiedział, że jego rząd nie zawaha się podjąć dalszych działań, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Tatjana Grill Castro, współdyrektorka rynków publicznych w Muzinich, przypisała spowolnienie rynku perspektywom spowodowanym przez firmę Omicron wstrzymaniem działalności zarówno w Europie, jak i Azji, choć dodała, że ​​zmienność prawdopodobnie będzie przesadzona ze względu na powolne obroty przed Bożym Narodzeniem.

READ  Fajny tydzień dla Taylor Wesing

Jim Reed, strateg w Deutsche Bank, powiedział, że Omicron był „jednym z największych problemów dla rynków w tej chwili”, ponieważ „rzuca cień na perspektywy na koniec roku”.

W Europie indeks Stoxx 600 spadł o 1,4 procent. Londyński FTSE 100 spadł o 1 procent, francuski Cac 40 o 0,8 procent, a niemiecki DAX o 1,9 procent.

Handlowcy sprzedali również aktywa bezpiecznej przystani. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA wzrosła o 0,02 punktu procentowego do 1,42 procent, podczas gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA wzrosła o 0,01 punktu procentowego do 0,37 procent.

Tymczasem perspektywy rozwoju Stanów Zjednoczonych Uderzyłem Po tym, jak senator Demokratów Joe Manchin powiedział, że nie zagłosuję Jeśli chodzi o przełomową ustawę Build Back Better prezydenta Joe Bidena, która oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby przepisy uchwaliły swoją obecną formę, twierdzą analitycy.

Goldman Sachs obniżył prognozę wzrostu PKB USA na 2022 r. z 3 proc. do 2 proc. w pierwszym kwartale, z 3,5 proc. do 3 proc. w drugim kwartale i z 3 proc. do 2,75 proc. w trzecim.

Manchin podał obecny poziom zadłużenia kraju, odrodzenie się Covid-19 i rosnące ceny konsumenckie jako powody odrzucenia projektu ustawy.

„Jeżeli polityka fiskalna straci impet jako [US Federal Reserve] „W przypadku zaostrzenia kompromisy między wzrostem a inflacją mogą stać się trudniejsze” – powiedziała Kate Jukes, analityk makroekonomiczna w Societe Generale.

Tymczasem Chiny złagodziły w poniedziałek politykę monetarną, obniżając główną roczną stopę oprocentowania kredytów, co według Żartów było próbą powstrzymania „nabierającego tempa” spowolnienia wzrostu gospodarczego w kraju.

„Możemy [soon] Zobacz więcej korekt w dół dla wzrostu.

W Azji Hang Seng z Hongkongu spadł o 1,9 procent, a Nikkei 225 z Tokio spadł o 2,1 procent.

Dodatkowe sprawozdania Neila Hume