Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska pogłębia sojusz z amerykańskimi eksporterami LNG

Polska spółka energetyczna PGNiG zawarła umowę (HOA) z amerykańską firmą Sempra na zakup 3 mln ton rocznie LNG z północnoamerykańskiego portfela LNG firmy Sempra.

HOA toruje drogę do negocjacji i finalizacji ostatecznych 20-letnich umów sprzedaży i zakupu LNG dla proponowanych 2 mln ton rocznie projektu Cameron LNG Phase 2 w fazie rozwoju w Luizjanie oraz 1 mln ton rocznie z proponowanego portu Arthur LNG projekt W budowie w Teksasie.

PGNiG będzie miało możliwość realokacji w 2022 roku wolumenów z projektu Cameron LNG Phase 2 do Port Arthur LNG.

Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w 2027 r. w formule FOB, co oznacza, że ​​za wysyłkę odpowiadać będzie kupujący – PGNiG.

Polska zaczęła Czarterowanie statków i budowanie własnej floty Aby sprostać tym wymaganiom żeglugowym, w tym tygodniu pierwszy ładunek LNG został dostarczony do Polski statkiem wyczarterowanym przez PGNiG.

Sempra Infrastructure i PGNiG spodziewają się również kontynuować prace nad ramami ograniczania, łagodzenia i raportowania emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości LNG.

PGNiG już ma Długoterminowe umowy zakupu LNG Z firmą Venture Global z siedzibą w USA Katar.

motywacja

Polska, mająca wielowiekową historię bycia obiektem inwazji, działa na rzecz niezależności od rosyjskiego gazu jeszcze przed terminalem importowym LNG w Świnoujściu. Otwarte w 2015 r..

Oczekuje się, że wysiłki te zakończą się osiągnięciem niezależności gazowej do końca 2022 r. wraz z zakupem LNG i głównych połączeń gazociągowych z Norwegią i Litwą.

Ale nawet te plany mogą wymagać przyspieszenia po Polsce i Bułgarii odciąć rosyjski gaz na początku tego miesiąca po odmowie podporządkowania się żądaniom Kremla, by płacili w rublach.

„LNG jest już jednym z filarów naszej zdywersyfikowanej strategii zwiększania bezpieczeństwa energetycznego Polski, a także potencjału handlowego Grupy PGNiG. Jesteśmy zdeterminowani, aby dalej rozwijać naszą działalność w tym kierunku, dlatego podejmujemy kroki w celu zabezpieczenia dostępu do wystarczających ilości gazu ziemnego w przyszłości – powiedziała Iona Waxmundska-Ulinzak, Prezes PGNiG.

READ  Liczący 5000 lat zamek został przypadkowo odkryty w Polsce

Sempra ze swojej strony ma na celu: 30 milionów ton/ ys Portfel eksportowy USA, ponieważ przyciąga nowe zainteresowanie amerykańskim LNG.

Projekty eksportowe LNG firmy Sempra

Sempra Infrastructure, jednostka obejmująca aktywa LNG, rozwija fazę 2 Cameron LNG, która ma obejmować jeden pociąg o maksymalnej przepustowości około 6,75 mln ton LNG rocznie. Co więcej, oczekuje się, że odsadzenie trzech pociągów LNG znajdujących się w zakładzie w Hackberry w stanie Luizjana wyniesie około 1 miliona ton.

W zeszłym miesiącu Infrastruktura Sembra HOA . podpisany Z partnerami Cameron LNG w fazie II rozwoju.

Sempra Infrastructure rozwija również Port Arthur, w pełni dozwolony obiekt o wydajności 13,5 miliona ton rocznie na terenie o powierzchni 3000 akrów w hrabstwie Jefferson w Teksasie.

Nowy PGNIG HOA oznacza ponowne uruchomienie Port Arthur po PGNIG Wyciągnął wtyczkę Na transakcji o wartości 2 mln ton rocznie w lipcu ubiegłego roku.

Port Arthur szybko wrócił do Przednia latarka Sembra Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym.

Projekty importowe LNG w PGNiG

PGNiG zachowało pełną zdolność regazyfikacyjną gazu ziemnego do gazu dla swojego terminalu importowego LNG w Świnoujściu o wartości 3,7 mln ton/rok, zlokalizowanego w proces ekspansji do około 6 mln ton/rok.

PGNiG zarezerwowało i odebrało również przepustowość w terminalu importowym LNG o wartości 2,9 mln ton/rok w Kłajpedzie na Litwie. pierwsza dostawa Przez Litwę na początku tego miesiąca.

Poza terminalem w Świnoujściu PGNiG buduje pływającą instalację regazyfikacji gaz-gaz o wartości 4,4 Mt/rok w Zatoka Gdańska.