Polska spółka energetyczna PGNiG zawarła umowę (HOA) z amerykańską firmą Sempra na zakup 3 mln ton rocznie LNG z północnoamerykańskiego portfela LNG firmy Sempra.
HOA toruje drogę do negocjacji i finalizacji ostatecznych 20-letnich umów sprzedaży i zakupu LNG dla proponowanych 2 mln ton rocznie projektu Cameron LNG Phase 2 w fazie rozwoju w Luizjanie oraz 1 mln ton rocznie z proponowanego portu Arthur LNG projekt W budowie w Teksasie.
PGNiG będzie miało możliwość realokacji w 2022 roku wolumenów z projektu Cameron LNG Phase 2 do Port Arthur LNG.
Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w 2027 r. w formule FOB, co oznacza, że za wysyłkę odpowiadać będzie kupujący – PGNiG.
Polska zaczęła Czarterowanie statków i budowanie własnej floty Aby sprostać tym wymaganiom żeglugowym, w tym tygodniu pierwszy ładunek LNG został dostarczony do Polski statkiem wyczarterowanym przez PGNiG.
Sempra Infrastructure i PGNiG spodziewają się również kontynuować prace nad ramami ograniczania, łagodzenia i raportowania emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości LNG.
PGNiG już ma Długoterminowe umowy zakupu LNG Z firmą Venture Global z siedzibą w USA Katar.
motywacja
Polska, mająca wielowiekową historię bycia obiektem inwazji, działa na rzecz niezależności od rosyjskiego gazu jeszcze przed terminalem importowym LNG w Świnoujściu. Otwarte w 2015 r..
Oczekuje się, że wysiłki te zakończą się osiągnięciem niezależności gazowej do końca 2022 r. wraz z zakupem LNG i głównych połączeń gazociągowych z Norwegią i Litwą.
Ale nawet te plany mogą wymagać przyspieszenia po Polsce i Bułgarii odciąć rosyjski gaz na początku tego miesiąca po odmowie podporządkowania się żądaniom Kremla, by płacili w rublach.
„LNG jest już jednym z filarów naszej zdywersyfikowanej strategii zwiększania bezpieczeństwa energetycznego Polski, a także potencjału handlowego Grupy PGNiG. Jesteśmy zdeterminowani, aby dalej rozwijać naszą działalność w tym kierunku, dlatego podejmujemy kroki w celu zabezpieczenia dostępu do wystarczających ilości gazu ziemnego w przyszłości – powiedziała Iona Waxmundska-Ulinzak, Prezes PGNiG.
Sempra ze swojej strony ma na celu: 30 milionów ton/ ys Portfel eksportowy USA, ponieważ przyciąga nowe zainteresowanie amerykańskim LNG.
Projekty eksportowe LNG firmy Sempra
Sempra Infrastructure, jednostka obejmująca aktywa LNG, rozwija fazę 2 Cameron LNG, która ma obejmować jeden pociąg o maksymalnej przepustowości około 6,75 mln ton LNG rocznie. Co więcej, oczekuje się, że odsadzenie trzech pociągów LNG znajdujących się w zakładzie w Hackberry w stanie Luizjana wyniesie około 1 miliona ton.
W zeszłym miesiącu Infrastruktura Sembra HOA . podpisany Z partnerami Cameron LNG w fazie II rozwoju.
Sempra Infrastructure rozwija również Port Arthur, w pełni dozwolony obiekt o wydajności 13,5 miliona ton rocznie na terenie o powierzchni 3000 akrów w hrabstwie Jefferson w Teksasie.
Nowy PGNIG HOA oznacza ponowne uruchomienie Port Arthur po PGNIG Wyciągnął wtyczkę Na transakcji o wartości 2 mln ton rocznie w lipcu ubiegłego roku.
Port Arthur szybko wrócił do Przednia latarka Sembra Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym.
Projekty importowe LNG w PGNiG
PGNiG zachowało pełną zdolność regazyfikacyjną gazu ziemnego do gazu dla swojego terminalu importowego LNG w Świnoujściu o wartości 3,7 mln ton/rok, zlokalizowanego w proces ekspansji do około 6 mln ton/rok.
PGNiG zarezerwowało i odebrało również przepustowość w terminalu importowym LNG o wartości 2,9 mln ton/rok w Kłajpedzie na Litwie. pierwsza dostawa Przez Litwę na początku tego miesiąca.
Poza terminalem w Świnoujściu PGNiG buduje pływającą instalację regazyfikacji gaz-gaz o wartości 4,4 Mt/rok w Zatoka Gdańska.
„Internetowy ewangelista. Pisarz. Zapalony alkoholik. Miłośnik telewizji. Ekstremalny czytelnik. Miłośnik kawy. Bardzo upada.”
More Stories
Polska kupuje 800 pocisków Hellfire do uzbrojenia swoich nowych śmigłowców szturmowych
Grupa Emeren finalizuje sprzedaż projektów fotowoltaicznych o mocy 58 MW w Polsce – Europie
Wrzawa polityczna w Polsce po tym, jak Duda zobowiązał się do podpisania ustawy o Komisji Kremla – POLITICO