Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Słonina, która jest postrzegana jako przyszła gwardia Stanów Zjednoczonych, zostaje wpisana na listę Polski

Słonina, która jest postrzegana jako przyszła gwardia Stanów Zjednoczonych, zostaje wpisana na listę Polski

Gabriel Słonina z Chicago Fire, 18-latek, który jest postrzegany jako przyszły bramkarz reprezentacji USA, był jego

Słonina, która w niedzielę skończyła 18 lat, została najmłodszym bramkarzem w Major League Soccer 4 sierpnia zeszłego roku, w wieku 17 lat i 81 dni, w bezbramkowym remisie z Nowym Jorkiem. W zeszłym sezonie brał udział w 11 meczach ligowych. Łącznie z ostatnimi 10, pierwszych 11 rozpoczęło się w tym roku.

Urodzona w Addison, Illinois, Słonina jest polskiego pochodzenia i brała udział w obozach treningowych reprezentacji USA w grudniu i styczniu, ale nigdy nie grała. Grał dla Stanów Zjednoczonych na wielu szczeblach młodzieżowej reprezentacji narodowej.

Zgodnie z zasadami FIFA, zawodnik może wystąpić w maksymalnie trzech meczach reprezentacji narodowej przed ukończeniem 21 roku życia, nie będąc przywiązanym do drużyny.

Słonina jest jednym z pięciu bramkarzy polskiej kadry narodowej, dołączając do gwiazdy Wojciecha Szczczyny z Juventusu, Bartomig Drogowski z Fiorentiny, Kamil Grabara z Kopenhagi i Łukasz Skorobski z Bolonii.

Zach Stephen z Manchesteru City i Matt Turner z Nowej Anglii, który w tym roku przeniesie się do Arsenalu, wystartowali w Stanach Zjednoczonych podczas eliminacji do Mistrzostw Świata. Na liście są także Ethan Horvath i Shawn Johnson.

Polska gości Walię 1 czerwca, a Belgię 14 czerwca, Belgia 8 czerwca, a Holandię 11 czerwca.

___

Więcej o piłce nożnej AP: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports
READ  Ukraińcy trenują z dronami do akcji ratunkowych i artylerii docelowej