Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Słonina, która jest postrzegana jako przyszła gwardia Stanów Zjednoczonych, zostaje wpisana na listę Polski

Gabriel Słonina z Chicago Fire, 18-latek, który jest postrzegany jako przyszły bramkarz reprezentacji USA, był jego

Słonina, która w niedzielę skończyła 18 lat, została najmłodszym bramkarzem w Major League Soccer 4 sierpnia zeszłego roku, w wieku 17 lat i 81 dni, w bezbramkowym remisie z Nowym Jorkiem. W zeszłym sezonie brał udział w 11 meczach ligowych. Łącznie z ostatnimi 10, pierwszych 11 rozpoczęło się w tym roku.

Urodzona w Addison, Illinois, Słonina jest polskiego pochodzenia i brała udział w obozach treningowych reprezentacji USA w grudniu i styczniu, ale nigdy nie grała. Grał dla Stanów Zjednoczonych na wielu szczeblach młodzieżowej reprezentacji narodowej.

Zgodnie z zasadami FIFA, zawodnik może wystąpić w maksymalnie trzech meczach reprezentacji narodowej przed ukończeniem 21 roku życia, nie będąc przywiązanym do drużyny.

Słonina jest jednym z pięciu bramkarzy polskiej kadry narodowej, dołączając do gwiazdy Wojciecha Szczczyny z Juventusu, Bartomig Drogowski z Fiorentiny, Kamil Grabara z Kopenhagi i Łukasz Skorobski z Bolonii.

Zach Stephen z Manchesteru City i Matt Turner z Nowej Anglii, który w tym roku przeniesie się do Arsenalu, wystartowali w Stanach Zjednoczonych podczas eliminacji do Mistrzostw Świata. Na liście są także Ethan Horvath i Shawn Johnson.

Polska gości Walię 1 czerwca, a Belgię 14 czerwca, Belgia 8 czerwca, a Holandię 11 czerwca.

___

Więcej o piłce nożnej AP: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports
READ  Szkocja gra towarzyski mecz z Polską po przełożeniu eliminacji do Mistrzostw Świata