Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska nie klęka przed meczem z Anglią po tym, jak Czechy również zrezygnowały z gestu przed przegraną z Walią

Polska nie upadła na kolana przed spotkaniem z Anglią po tym, jak prezes Angielskiego Związku Piłki Nożnej powiedział, że ten gest był „ostatnim tematem ich zainteresowania”.

Gracze na całym świecie klękali przed rozpoczęciem meczów sportowych, aby podkreślić walkę z dyskryminacją społeczną i niesprawiedliwością.

3

Polacy zdecydowali się nie ugiąć kolana przed rozpoczęciem meczu na WembleyKredyt: Getty

Zaczął wspierać ruch Black Lives Matter, ale szczególnie wśród angielskiej gry, popierając kampanię No Room For Racism.

Podczas gdy drużyna Paulo Sousy wycofała się, Anglia uderzyła w kolano przed meczem eliminacyjnym Mistrzostw Świata na Wembley.

Zamiast tego Polska – która ustawiła się bez kontuzji Roberta Lewandowskiego – stanęła i wskazała na odznakę Unii Europejskiej „szacunek” na rękawach, tak jak Czechy zrobiły to we wtorek we wtorek w Cardiff.

Jak wspomniałem sport W Polsce prezes polskiej federacji Zbigniew Bunijk powiedział w poniedziałek: „Nie wiem, czy uklękniemy z Anglikami.

„Jak dotąd ten problem nie pojawił się na zgrupowaniu.

„Było o wiele ważniejszych i bardziej niebezpiecznych rzeczy, że jest to ostatni temat, który nas interesuje”.

Były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomasowski – którego bohater znalazł się wśród kije, gdy Anglia nie zakwalifikowała się do mistrzostw świata w 1974 roku – uważa, że ​​klęczenie jest letargicznym gestem politycznym i nie było konieczne dla jego kraju.

Powiedzieć Polskie Radio 24: „Nie chcę mówić, jak powinni się zachowywać nasi przedstawiciele.

Darmowe zakłady: wygraj ponad 2000 £, aby wprowadzić oferty tutaj

„Mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że nie uklęknę. Mam orła na piersi i to mnie nie dotyczy.

„W naszej historii nie mieliśmy teraz powodów, aby to robić”.

Oświadczenie PZPN brzmiało: „Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że przed meczem z Anglią na Wembley piłkarze PZPN zajęli neutralne i apolityczne stanowisko wobec inicjatywy„ Życie Czarnych ma znaczenie.

READ  Maraton Londyński 2024: równe nagrody pieniężne w wyścigach osób pełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich

Jednocześnie podkreślamy, że wszyscy polscy aktorzy zbiorowo i jednostronnie przeciwstawiają się wszelkim przejawom rasizmu i nietolerancji.

„W swoich działaniach i obowiązkach prawnych PZPN zawsze kierował się otwartością i przestrzeganiem zasad równości, tolerancji i równych praw wobec wszystkich ludzi, niezależnie od ich miejsca zamieszkania, koloru skóry, wyznania i poglądów politycznych.

Aby wyrazić sprzeciw, reprezentanci Polski wskazali przed pierwszym gwizdkiem meczu z Anglią napis „UEFA Respect” na lewym rękawie koszulki, który nawiązuje do prowadzonej przez Unię Europejską kampanii przeciwko rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji.

Czechy podobnie ukłoniły się Polakom w meczu z Walią

3

Czechy podobnie ukłoniły się Polakom w meczu z WaliąKredyt: PA

Nastąpiło to po podobnym oświadczeniu ze strony Czeskiego Związku Piłki Nożnej poprzedniego dnia, w którym stwierdzono: „Po wydarzeniach ostatnich dni, tygodni i miesięcy kierownictwo czeskiej drużyny piłkarskiej wraz z Czeskim Związkiem Piłki Nożnej chcą Zapowiedzieli, że reprezentacja zajmie neutralne, apolityczne stanowisko wobec konkretnych tematów, które odbijają się w środowisku sportowym.

„Ma to związek z inicjatywą Black Lives Matter, w której niektórzy gracze klęczą przed meczami piłki nożnej.

„By wyrazić swoje poparcie dla walki z rasizmem i innymi przejawami dyskryminacji, ksenofobii i antysemityzmu, Czesi umieszczą napis szacunku dla UEFA na lewym rękawie koszulki, w nawiązaniu do kampanii UEFA o tej samej nazwie. , przed meczem w Walii.

„Celem Uefa Respect jest praca na rzecz jedności i szacunku dla wszystkich płci, pochodzenia etnicznego, religii i zdolności każdego człowieka.

„Uważamy, że każdy powinien móc grać w piłkę nożną, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia etnicznego czy niepełnosprawności.

„Jednocześnie nie tolerujemy żadnych przejawów rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu i innych form nietolerancji”.

Anglia znokautowała wygraną 2: 1 na Wembley późnym strzałem Harry’ego Maguire’a.

Anglia wykonała ten gest we wszystkich trzech kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w marcu

3

Anglia wykonała ten gest we wszystkich trzech kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w marcuKredyt: Getty
Darmowe transmisje na żywo z meczu Anglii i Polski, kanał telewizyjny i rozpoczęcie kwalifikacji do Mistrzostw Świata