Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska intensyfikuje kontrole wyjeżdżających ukraińskich ciężarówek

Polska intensyfikuje kontrole wyjeżdżających ukraińskich ciężarówek

Warszawa: Polski rząd ogłosił w środę, że przeprowadzi „intensywne kontrole” ukraińskich ciężarówek na drogach prowadzących do granicy, próbując uspokoić protestujących polskich pracowników transportu.
„Będą to kompleksowe kontrole, mające na celu sprawdzenie wszystkich przepisów transportowych, które obowiązują ukraińskie i polskie firmy transportowe”. infrastruktura Ministrze Alvinie Jagadhur – powiedział po spotkaniu z kierowcami ciężarówek.
Według Jagadhura pracownicy transportu oświadczyli, że rozważą złagodzenie protestu, jeśli kontrole techniczne i dokumentacja pojazdów zostaną przeprowadzone „w celu uzyskania wyników”.
Polscy kierowcy ciężarówek zamknęli główne przejścia graniczne z krajami sąsiadującymi Ukraina Od ponad trzech tygodni z powodu, jak to nazywają, nieuczciwej konkurencji ze strony swoich ukraińskich odpowiedników.
Do ich żądań należy przywrócenie zezwoleń na wjazd ukraińskich ciężarówek na terytorium kraju Unia EuropejskaKtóre zostało odwołane przez blok po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Warszawa i Kijów prowadziły rozmowy z Unią Europejską, ale negocjacje nie doprowadziły do ​​rozwiązania sporu.
Spełnienie żądań firm transportowych leży „w kompetencjach strony ukraińskiej i unijnej” – powiedział w środę Jagadhor, dodając, że Polska poruszy tę kwestię na spotkaniu ministrów transportu UE w przyszłym tygodniu.
Polska chce, aby dyskusja toczyła się wokół „zmian w umowie UE-Ukraina w sprawie transportu drogowego, które pozwolą lepiej chronić interesy unijnej branży transportu drogowego” – powiedział Jagadhor.
Wcześniej, w środę, Komisja Europejska Organ wykonawczy Unii Europejskiej potępił „prawie całkowity brak udziału Polski” w próbach zakończenia protestów kierowców ciężarówek.
„Uważam, że sytuacja na granicy Polski z Ukrainą jest absolutnie nie do przyjęcia” – stwierdziła unijna komisarz ds. transportu Adina Valian.

READ  W wieku 81 lat umiera jedyny polski astronauta, Mirosław Hermashewski Polska