Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska C. Bunker twierdzi, że pożyczka nie wymaga wysokiej obniżki stopy procentowej

WARSZAWA, 12 kwietnia (Reuters) – polski bankier centralny Eric Lone napisał w poniedziałkowym artykule, że nie ma potrzeby dalszych obniżek stóp procentowych, ale bank centralny powinien nadal kupować gwarancje państwowe i państwowe na rynku wtórnym.

Podstawowa stopa procentowa w Polsce spadła do 0,1% od maja, a gubernator Adam Klipiński powiedział, że stopy procentowe mogą pozostać stabilne do końca jego obecnej kadencji w 2022 roku.

„Wysoki poziom wskaźnika BMI dla produkcji, który został odnotowany w stosunkowo trudnej sytuacji epidemicznej … jest dla mnie bardzo mocnym argumentem, biorąc pod uwagę spodziewane duże warunki ekonomiczne, nie ma obecnie potrzeby obniżania stóp procentowych, „Lone napisał.

IHS dla polskiej produkcji na marzec. Wskaźnik menedżerów ds. Zakupów Markit (PMI) wykazał znaczną ogólną poprawę warunków biznesowych ze strony producentów od stycznia 2018 r.

„Widzę jednak potrzebę kontynuowania programu skupu obligacji skarbowych, aby zapewnić jak najniższe zyski” – powiedział Lone w artykule opublikowanym na stronie internetowej katolickiej stacji radiowej Radio Marija.

W marcu Bank Centralny Polski zapowiedział, że zwiększy częstotliwość i elastyczność operacji skupu obligacji ze względu na wzrost rentowności.

Raport Alana Charlischa; Opracowane przez Kirsten Donovan

READ  Dane o bilansie płatniczym Polski rozczarowują stan