Holandia, Polska krótko wygrywa Billy Jean King Cup w fazie playoff

Zarówno Holandia, jak i Polska musiały wygrać debla w sobotnich dogrywkach Billy Jean King Cup, ale Wielka Brytania, Włochy i Kanada cieszyły się łatwymi przejściami.

W Den Bosch Holendrzy nie mieli 11 miejsca na świecie, Kiki Bertensa drugiego dnia z powodu kontuzji i przegrywali z Chinami 2: 1 po pokonaniu Wang Xiu Leslie Kerko w pierwszym pojedynku w sobotę. Ale Aronsta Russ Wang wyrównał wynik, przewracając Xinhua, a następnie pokonując Zhang Shui i Joo Yifana wraz z Demi Shures, aby wysłać gospodarza.

W Polsce było równie ciasno, gdzie gospodarz został zepchnięty do krawędzi przez gospodarza.

Brazylijka Carolina Meligenzi Alves Katarzina wywalczyła remis w decydującym meczu deblowym, pokonując Gavę, ale Gava i Magdalena Freach wrócili z seta, pokonując Meligenie Alves i Louisa Stephanie, prowadząc 3: 2.

Kazachstan wygrał również decydującą gumę, aby zobaczyć Argentynę.

Wielka Brytania obaliła Meksyk

Wielka Brytania prowadziła 2: 0 z Meksykiem w Londynie, ale Marcela Zacharias pokonała Heather Watson, aby utrzymać nurkowanie przy życiu. Katie Boulder okazała się bardzo silna dla Giuliany Olmos.

Włochy pokonały Rumunię 3: 1, a kanadyjska nastolatka Leila Annie Fernandez przypieczętowała ścieżkę swojego kraju, prowadząc 3: 0 nad Serbią trzema setami z Nainą Stojanovic. Ukraina pokonała Japonię 4: 0, Anastasija Sevastova pokonała Łotwę Pokonaj Indie 3-1.

Ośmiu zwycięzców awansuje do przyszłorocznej rundy kwalifikacyjnej, gdzie mają nadzieję awansować do finału Pucharu Billy’ego Jean Kinga w 2022 roku. Stary Fed Cup został przemianowany w zeszłym roku i został uznany za najlepszego amerykańskiego i 12-krotnego mistrza Wielkiego Szlema w pojedynkę, który wygrał inauguracyjny turniej prawie 60 lat temu.

Finały 12-drużynowe zostały w tym roku przełożone z powodu epidemii, a nowy termin nie został jeszcze ustalony.