Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polacy Świderski i Jóźwiak odchodzą z MLS Charlotte do Europy |  Aktualności

Polacy Świderski i Jóźwiak odchodzą z MLS Charlotte do Europy | Aktualności

W czwartek Charlotte FC zamieniła reprezentantów Polski Karola Świderskiego i Kamila Jóźwiaka do europejskich klubów, aby zrobić miejsce dla nowych zawodników.

Napastnik Świderski dołączył do drużyny Serie A Werony początkowo na wypożyczeniu z klauzulą ​​wykupu do włoskiej drużyny, która zajmuje 16. miejsce w 20-zespołowej Serie A.

Pomocnik Jóźwiak, który ma na koncie 22 występy w reprezentacji swojego kraju, dołączył do hiszpańskiego klubu Granada na mocy stałego kontraktu.

27-letni Świderski dołączył do Charlotte w 2022 roku z greckiego klubu PAOK i w 61 meczach MLS strzelił 22 gole i zanotował 10 asyst.

Jóźwiak podpisał także kontrakt z Charlotte w 2022 roku, pochodząc z angielskiego klubu Derby County, strzelając dwa gole i zapewniając 10 asyst w 44 rozegranych meczach ligowych.

Obaj gracze zajęli miejsca „wyznaczonych graczy” w Karolinie Północnej, co oznacza, że ​​mogą zostać zastąpieni przez innego gracza, którego pensja nie wlicza się do ogólnego pułapu wynagrodzeń.

Charlotte niedawno mianowała byłego menedżera Aston Villi, Deana Smitha, na stanowisko głównego trenera i zamierza odbudować i wzmocnić skład.

READ  Polska i ROC awansują do ćwierćfinału jako zwycięzcy puli