Mooney liderem Polski  Wiadomości, sport, praca

Mooney liderem Polski Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie personelu/Kaylee Hodran z Polski, Preston Byers, próbuje zdobyć bramkę przeciwko Samancie Rotunno z kardynała Mooneya podczas czwartkowego zwycięstwa Cardinals.

POLSKA – Drużyna koszykówki dziewcząt Cardinal Mooney utrzymała Polskę na dystansie w czwartkowym spotkaniu poza ligą i zebrała siły w czwartej kwarcie, aby zakończyć wyjazdowe zwycięstwo 38-34.

W przeciwieństwie do swojego ostatniego meczu, porażki u siebie z Boardmanem 24 stycznia 53-39, w którym Mooney prowadził 23-5 w pierwszej kwarcie, Cardinals zagrali z Polską twardo i przez pierwsze osiem minut remisowali 10.

Trener Mooney Dom Diorio wspomniał, że w czwartek zespół wypróbował nowy program rozgrzewki, aby zaradzić spowolnieniu na początku meczu.

„Zrobiliśmy pewne rzeczy inaczej, różne rodzaje rozgrzewek, różne sposoby rozpoczynania gier. Może to trochę zadziałało. „Czuję się tak, jak dzisiaj, trochę” – powiedział Diorio. „Chcielibyśmy zdobyć więcej punktów goli, ale był to mecz defensywny. To ciężka walka, o wiele lepsza niż przegrana 23-5 z Boardmanem. Wezmę to każdego dnia.

Bramkarz Mooney, Katie Prigibon, również stwierdziła, że ​​nowy układ prawdopodobnie pomógł, podobnie jak „pogawędka motywująca” przed meczem.

Choć Cardinals nie odstawali zbyt daleko w tyle, przez pierwsze trzy kwarty nie byli w stanie kontrolować meczu. Zamiast tego Polska objęła dwupunktowe prowadzenie przed przerwą, a następnie przed rozpoczęciem czwartej kwarty powiększyła swoją przewagę do 29-23.

W czwartym wszystko się rozpadło dla Bulldogs.

W pierwszych siedmiu minutach pierwszej połowy Polakom udało się zdobyć tylko jeden punkt, a straty rosły. Wykorzystując błędy Bulldogs i zimny atak, Mooney strzelił 15 goli, aby objąć prowadzenie i odnieść wielkie zwycięstwo na wyjeździe.

Diorio pochwalił odporność swojego zespołu po zwycięstwie od tyłu.

„Mówię wszystkim, że nigdy nie muszę kwestionować serc naszych dziewcząt, ich wysiłku i zgiełku, z jakim zawsze się bawią” – powiedział Diorio.

READ  „Patriot” nakłada grzywnę na polską portugalską firmę za wprowadzanie w błąd polskich sklepikarzy

Obrona Cardinals była mocną stroną, szczególnie ostatnio; Utrzymywali siedmiu z ostatnich ośmiu przeciwników na poziomie poniżej 50 punktów, a kilka drużyn zdobyło mniej niż 40 punktów.

„Nie byłem pewien, jak to się potoczy. Nasza obrona jest tym, z czego jesteśmy dumni. Powiedziałem im, że gramy solidnie, solidnie w obronie i nie musimy cały czas ryzykować. … Zaryzykowaliśmy kilka razy, kiedy nie potrzebowaliśmy. Ale kiedy gramy solidną, solidną i kompletną obronę” – powiedział Diorio. „Sposób, w jaki to robimy, jest w tym bardzo dobry”.

Sofia Diorio powiedziała po czwartkowym meczu, że presja była kluczem do obrony Cardinals.

„Mieliśmy dużą presję na piłce, co bardzo pomogło. Próbowaliśmy wyeliminować wszystkie pasy ruchu i w pewnym sensie to zadziałało” – powiedział Diorio.

Trener Diorio powiedział, że chciałby, aby jego zespół zmniejszał liczbę strat w miarę zbliżania się sezonu posezonowego.

Na pytanie, co poszło nie tak dla jego zespołu w czwartej kwarcie, trener reprezentacji Polski Nick Blanche szukał odpowiedzi.

„Nie wiem. Powiemy poza treningiem. Diorio pokonał Blanche. Rzeczy się wydarzyły” – powiedziała Blanche. ” Czapki z głów przed Mooneyem. „

Napastnik Bulldogs LeAnn Williams stwierdziła, że ​​czwartkowa porażka była „przygnębiająca” i stwierdziła, że ​​podczas porażki widać było względną młodość zespołu – Williams jest jednym z trzech seniorów w składzie i jedynym seniorem, który grał w czwartek.

Zarówno Blanch, jak i Williams próbowali skupić się na następnym meczu Polski, poniedziałkowym pojedynku Northeast-8 ze Struthersem.

Blanch powiedział, że jego zespół, który w konferencji ma bilans 9-1, jest naprawdę mocny, jeśli „idziemy po to”, ale dodał, że niektóre mecze wydają się „ważniejsze” od innych, co prowadzi do niespójnych wyników poza rozgrywkami konferencyjnymi.

Przedostatni mecz konferencyjny Bulldogs w tym sezonie o godzinie 18:15 Struthers podejmie Polskę (11:7, 9:1). Polska wygrała pierwsze spotkanie obu drużyn 11 stycznia różnicą ośmiu punktów.

READ  Indie, Niemcy i Polska: wszystkie kraje wykorzystują energię słoneczną dla kolei

Mooney (7-9, 2-3), zwycięzca pięciu z siedmiu ostatnich meczów, odwiedza w poniedziałek Canfield.