Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podczas gdy pierwsi słuchacze unikają Złotych Globów, czy pokazy rozdania nagród to ich dzień? | Złote Globy 2022

Te jasne kule, Złote Globy, naprawdę straciły swój blask. Nawet nagrody nie pokazują, że kiedyś oferowały większą wartość rozrywkową w Hollywood niż jakakolwiek inna, niekochana i prawie bez opieki, ze zbliżeniami ponurych gwiazd w niestrzeżonych momentach, nie będą pokazywane w telewizji sieciowej. Jej degradacja jest wynikiem serii kontrowersji dotyczących jej wątpliwych praktyk i braku różnorodności.

Jednak impreza w Beverly Hilton pojawia się, gdy Hollywood stara się trzymać lśniących paznokci z całym tradycyjnym urokiem i hoopla sezonu nagród. Po dwóch latach kręcenia filmów w kontekście infekcji wirusem Covid i międzynarodowych ograniczeń branża desperacko musi podtrzymać iluzję magii i zabawy, która pomaga finansować największe produkcje.

Pomimo wysiłków zmierzających do szybkiego przekształcenia procesu nominacji do nagród i głosowania oraz podkreślenia jego charytatywnego ramienia, 2022 Globes prawdopodobnie odbędą swoją pierwszą raczej słabą wycieczkę, bez czerwonego dywanu, a nawet transmisji na żywo. Jak powiedziała aktywistka Melissa Silverstein, założycielka i wydawca Women in Hollywood Majster W ten weekend: „Jeśli nagroda została wręczona samotnie w lesie, bez nikogo, kto na nią spojrzał, czy to w ogóle się wydarzyło?”

Silverstein, który prowadzi również Ateński Festiwal Filmowy, dodał: „Globy zawsze były nagrodami, w których nominowani byli trochę pijani, zanim dostali nagrody, a ludzie przychodzili, aby się dobrze bawić, ale naprawdę odpadli w tym roku , Nie mogą nikogo namówić na to.

„To smutne, ale zasłużyły na to, ponieważ traktowały ludzi okropnie. Kiedy w przeszłości aktorki stawiano przed prasą, musiały odpowiadać na pytania dotyczące ich dzieci i ich życia osobistego. Organizatorzy nagród czuli, że mają całą władzę. Wstydź się wszystkim , ale za to, że tak długo to trwało. Jestem pewien, że wielu kandydatów odczuje ulgę, że nie będą już musieli przez to przechodzić.”

READ  Lupin: Czy będzie część 3 na Netflixie?
Phoebe Waller-Bridge ze Złotymi Globami na gali 2020. Zdjęcia: Rob Latour/Rex/Shutterstock

Nagrody są przyznawane przez Hollywood Foreign Press Association (HFPA), które zostało wezwane w zeszłym roku, aby wyjaśnić swoje moralne wady i brak odzwierciedlenia szerszego świata kina, a także odpowiedzieć na pytania dotyczące jego finansów. W 2019 r. żaden z 87 członków nie był czarny, a rekrutacja kolejnych 21 w celu poprawy różnorodności została odrzucona jako symbol.

Te zarzuty, powtarzane przez gwiazdy takie jak Scarlett Johansson, która odmówiła udziału w ich wydarzeniach, twierdząc, że „kwestie seksualne” członków „graniczyły z molestowaniem seksualnym” i Tom Cruise, który zwrócił swoje trzy nagrody, doprowadziły do ​​bojkotu większości wybitne firmy public relations, z którymi kiedyś działała HFPA. Żaden z magazynów branżowych nie promuje wydarzenia w tym roku, NBC wycofało się z aranżacji transmisji, a gwiazdy z listy A promują wydarzenie Odmówił udziału.

To był największy przegrany sezonu” – powiedział Jeremy Kay, amerykański redaktor The Globes ekran dzienny. „Od miesięcy Hollywoodzkie Stowarzyszenie Dziennikarzy Zagranicznych agresywnie publikuje komunikaty prasowe, aby pokazać, że przechodzi fundamentalną zmianę strukturalną we właściwym kierunku, wprowadza nowych członków i podobnie jak Hollywood, ale spotkało się z zimnym ramieniem. zniknęła z niewielkimi fanfarami i trudno wyobrazić sobie wynik dzisiejszej imprezy, który byłby podobny do poziomu zainteresowania, którym cieszył się przez lata. Jej wpływ na sezon Oscarów wydaje się być minimalny.

Mimo to możliwe jest, że to odwrócenie losu może mieć przypadkowy efekt modernizacji globu i uczynienia go bardziej odpowiednim dla naszego ponurego wieku i środka pandemii. Krytyk Robbie Cullen zasugerował w zeszłym tygodniu w telegraf Że ich prosty wygląd byłby bardziej odpowiedni: brak ekscytacji, brak samozadowolenia i, co najważniejsze, wrażenie, że są zbyt krótkie.

Jednak coroczny sezon nagród jest podstawą machiny marketingowej Los Angeles, a organizatorzy Critics Choice Awards mieli nadzieję tym razem wykorzystać utratę prestiżu Globes.

Nagrody Critics’ Choice Awards również zaplanowano na ten miesiąc, ale nowy wzrost liczby przypadków Omicron doprowadził do przełożenia ich. Więc może jest teraz? z bajglem, który odbył się w Londynie 13 marca, ma największe szanse na przyciągnięcie uwagi przed rozdaniem Oskarów 27 marca.

Helen Huen, prezes Hollywood Foreign Press Association i raper Snoop Dogg w 2021 roku.
Helen Huen, prezes Hollywood Foreign Press Association i raper Snoop Dogg w 2021 roku. Zdjęcie: Mario Anzoni/Reuters

Akademia Brytyjska przeszła już proces masowych zmian i samooceny, po niedawnych oskarżeniach, że czarnoskóre reżyserki i artystki są niedostatecznie reprezentowane. Z pewnością zdobędzie sławę tej wiosny dzięki liczbie wysoko cenionych brytyjskich aktorów. Wśród nich Olivia Colman, l zaginiona córkaBenedict Cumberbatch, Loujain Campion moc psa, Kenneth Branagh, do Belfasti W rolach głównych Jamie Dornan i Kieran Hinds. Każdy rywalizuje o serię nagród, których kulminacją prawdopodobnie będą złote statuetki podczas ceremonii, która wciąż przewyższa ich wszystkich.

„Pomimo stałego spadku oglądalności programów telewizyjnych Oscara, serial nadal zdobywa najwyższe nagrody w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Kay. „Ale teraz jest też dużo miłości do innych wydarzeń, takich jak Spirit-Skewing Awards w Santa Monica, zaplanowane na początek marca, czy Gotham Awards w listopadzie ubiegłego roku w Nowym Jorku”.

Dla Silversteina, wszystkie manewry, by zdobyć sławę między nagrodami, są niepożądaną rozrywką: „Mam nadzieję, że naprawdę wielka historia zostanie zauważona; fakt, że kobieta, Jane Campion, może być nominowana do Oscara za dwukrotną reżyserię. będzie jej drugi rok”. Prosto dla kobiety. A jej operator też jest kobietą. To byłoby fenomenalne”.

Ale wie, że pragnienie fotografowania kobiet w sukienkach na czerwonym dywanie nie zniknie. „To z powodu nacisku na gałki oczne. Sieci telewizyjne są bardzo zaniepokojone rozbieżnością między filmami, które zarabiają w kasie, a tymi, które zdobywają nagrody”.

Silverstein twierdzi, że widzowie mogą znaleźć wysokiej jakości treści bez skupiania się na przepychu i wysokich obcasach. Zanim przemysł filmowy skupi się na otwarciu drzwi dla większej grupy ludzi i odejściu od finansowych imperatywów, które napędzają pas transmisyjny działania i filmy o superbohaterach.

„Naprawdę mam nadzieję, że zobaczymy teraz zmianę w sposobie, w jaki definiujemy przebojowy film. Możesz naprawdę zrobić dochodowy film bez dużego budżetu. Jeśli zarabiasz pieniądze, oznacza to, że masz hit. Więc jak to zrobić oddzielić przemysł filmowy od oczekiwania naprawdę dużych zysków?”

czy poplamione złote kule Można go ponownie poprawić w przyszłym roku, aby pomóc w tej zmianie perspektywy, która wciąż pozostaje niepewna.

„Jest za wcześnie, aby powiedzieć, czy Hollywoodzkie Stowarzyszenie Dziennikarzy Zagranicznych zostanie przyjęte i powitane z powrotem w społeczności rozdania nagród w przyszłym sezonie” – powiedziała Kay. „W czasie, gdy twórcy i aktorzy z niedostatecznie reprezentowanych społeczności dawali słyszeć swoje głosy, Hollywood w końcu publicznie przenosi się do miejsca, w którym nie będzie tolerowany powiew niesprawiedliwości.

„W ciągu ostatnich pięciu lat różnorodność stała się hasłem, a branża głośno wyrażała chęć przyjęcia zmian. Widać to w sezonach rozdania nagród i w raportach z rozdania nagród, ponieważ punkty sprzedaży szybko identyfikują, ile kobiet lub osób na przykład kolorów są wśród nominowanych i zwycięzców. Nagrody Gotham ogłosiły niedawno pierwszych neutralnych pod względem płci zwycięzców w kategoriach aktorskich i nie zdziwiłbym się, gdyby inne grupy poszły w ich ślady w przyszłości i zobaczymy nowe nagrody ” Obudziłem się”.

Ten artykuł został zmodyfikowany 9 stycznia 2022 r. Jane Campion była już raz nominowana do Oscara dla najlepszego reżysera, ale nie zdobyła go, jak sugerowano we wcześniejszej wersji, z powodu błędnego cytatu.