Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Podatnicy wciąż płacą ogromne sumy, aby sfinansować policyjną ochronę księcia Andrzeja

Obecna walka prawna księcia Harry’ego rzuciła światło na tajne działania Ravika, które decydują, kto i na jakim poziomie otrzyma ochronę.

Książę Harry w zeszłym miesiącu zdobył prawo do sądowej kontroli decyzji komisji w sprawie oceny jego uprawnień do zabezpieczenia w każdym przypadku z osobna, na podstawie rzekomego braku przejrzystości w procesie podejmowania decyzji.

Zastanawiał się, czy komisja była całkowicie niezależna, ponieważ obejmowała członków rodziny królewskiej, w tym Sir Edwarda Younga, prywatnego sekretarza królowej.

Książę złożył również wniosek o ponowne rozpatrzenie decyzji o zakazie prywatnego finansowania ochrony Scotland Yardu, która jest w toku.

Jego prawnicy argumentowali w sądzie, że polityka rządu pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa państwa wszystkim w ramach „bezpośredniej linii sukcesji”. Twierdzili, że w jego przypadku zastosowano ją w sposób „zbyt rygorystyczny”, ponieważ książę, który jest szósty w kolejce do tronu, został z tego zakresu wykluczony.

Książę Andrzej jest dopiero dziewiąty w kolejce do tronu i dzieli ze swoim siostrzeńcem brak formalnej roli królewskiej.

Jednak jako jedno z czwórki dzieci królowej i stały mieszkaniec Wielkiej Brytanii, jego sytuacja jest znacznie inna. Być może ostatnia głośna sprawa cywilna, w której Virginia Joffrey oskarżyła księcia o trzykrotne zgwałcenie i nadużycie jej, miała miejsce w 2001 roku, kiedy miała 17 lat. Uważa się, że zwiększa ryzyko bezpieczeństwa.

READ  Księżna Kornwalii i hrabina Wessex biorą udział w kolacji Rifles Awards w Londynie