Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dougray Scott: „Kathy Burke była najlepszym pocałunkiem na ekranie, jaki kiedykolwiek miałem” | Kino

twój występ w 2001 wojenny thriller Enigma Na podstawie thrillera Roberta Harrisa z Kate Winslet i Tomem Hollanderem – Jeden z moich ulubionych. Ale czy będzie lepszym chłopcem w tle, czy mobilnym szpiegiem? Samodzielna jazda

Lubię myśleć o lepszym szpiegu wędrownym, ponieważ mam poczucie przygody, ciekawości, nie mam nic przeciwko podejmowaniu ryzyka i uwielbiam podróżować. Musiałem przygotować się kilka miesięcy wcześniej, aby zrozumieć całą matematykę. Pojechałem więc odwiedzić tego profesora w Cambridge i spędziłem czas w National Museum of Computing w Milton Keynes, poznając koncepcję dekodowania. Uwielbiam robić badania, więc to było błogosławieństwo.

Scott w Enigmie, 2001. Zdjęcie: Intermedia/Allstar

Inną rzeczą, o której ludzie zapominają, jest to, że Enigma została wyprodukowana przez Mick Jagger, bo fascynuje go ten specyficzny okres historii. Posiadanie legendy rocka za kamerą przez większość dni było fantazją. Ale to było świetne, bo spotkałem się z Mickiem Jaggerem!

Jesteś totalnie przybity Polana Sir Percival – Zdecydowanie najstraszniejszy złoczyńca wszechczasów – in 2018 BBC SeriaKobieta w bieli. Jaki jest sekret odgrywania roli zła? MomDoc

Jeśli grasz kimś, kto jest postrzegany jako wątpliwy, musisz również znaleźć coś przeciwnego: na przykład stara się być dobry, ale nie może się powstrzymać i podejmuje złe decyzje. W przypadku Percivala dziedziczenie poszło nie tak, więc musiał wymyślić, jak wspierać swój styl życia. Kiedy grasz złoczyńcę, próbujesz znaleźć jego magię. To przeciwieństwo dobrych rzeczy, w których można znaleźć ich wady.

Czy masz tendencję do stonowania S.Menadżer Man United Matt Busbyakcent w 2011 Zjednoczeni? Czy pomocne było zastrzeżenie, że szczerze mówi w ten sposób? Flyinggram

Kilkoro ludzi mówiło: „Przybiłam mu głos”. I to jest cudowne. Myślę, że to było dokładne i prawdziwe. Wysłuchałem tylu filmów o nim, ile jest dostępnych. Myślę, że rodzina mogła być zdenerwowana, że ​​nosił Trilby i wyglądał jak gangster, ale nosił często płaszcz i kapelusz z wielbłądziej sierści.

Z Teri Hatcher w Desperate Housewives.
Z Teri Hatcher w Desperate Housewives. Zdjęcie: AJ Pics / Alamy

Skąd czerpałeś inspirację do dostojnego brytyjskiego akcentu, którego użyłeś w Desperate Housewives? RJValentine

To jak każdy akcent: słuchasz wielu różnych ludzi. Nowy Jork, Londyn, Manchester, Glasgow, Irlandia… Lubię słuchać różnych ludzi z tej samej okolicy, ponieważ ich głosy są wciąż różne i wybierać utwory, które mi się podobają. Nie wiem, dlaczego Amerykanie kojarzą angielski akcent ze złymi facetami. Może to Imperium Brytyjskie? Ale moja postać nie była zła. On był dobrym człowiekiem.

Powtarzam koszmary o tobie przywiązanym do tej trumny i zatopionym w Twin Town. Jak oddałeś tak przerażający strzał i jak bardzo podobało ci się noszenie koszulki Rangers jako fana Hips? Surat Al-Baa 1314 i kody 1978

I znienawidzony Noszenie koszulki Rangersów! Kręciliśmy w Swansea Bay. Byłem przywiązany do pół trumny na końcu mola przy końcu łodzi. Myślę, że gdyby się poślizgnął, byłbym na dnie Zatoki Swansea i byłoby: Żegnaj, Dougray! Ten film ma dużo nóg; Odniósł ogromny sukces. Do wczoraj ktoś przyszedł do mnie i zacytował linijkę. Powiedziałem: Wow. Znasz więcej linijek niż ja.

Kocham BBC 1996 miniSeria Crow Road, oparta na Ian Banks Powieść. Jakie są twoje wspomnienia z filmowania ze świetnym szkockim zespołem, w tym Joe McFadden A Peter Capaldi? T Dobia B

Mój Boże. To było po prostu wspaniałe. W tej produkcji jest wielu świetnych aktorów. Pamiętam, że kręciliśmy podczas Euro 96 i [English producer] Bradley Adams był bardzo zdenerwowany, ponieważ jako Szkoci kibicowaliśmy Niemcom. Nie mógł zrozumieć, dlaczego nie kibicujemy Anglii. Ian Banks napisał kilka świetnych powieści. Tego dnia czytałem Most, który moim zdaniem jest narodowym skarbem literatury szkockiej. To nietypowa koncepcja, ale działa dobrze. Robienie The Crow Road było jednym z moich ulubionych.

Czy naprawdę miałeś do czynienia z żywymi jadowitymi żabami w odcinku Taggart? Thelorin przyszedł

Czy to było toksyczne? ech nie. Ale to była kolejna rzecz, którą pokochałem, ze względu na badania. Poszedłem trochę do pracy w londyńskim zoo i pokazali mi, jak radzić sobie z jadowitymi wężami i nauczyli mnie o truciznach. Ubiegałem się o członkostwo w niektórych stowarzyszeniach amfibii, ale w imieniu mojego bohatera, Colina Murphy’ego – dziwię się, że pamiętam jego imię! – Potem dostałem tę kartę członkowską z moją twarzą i jego imieniem. Mark McManus [Jim Taggart] Prawdziwe ciosy, bo pomyślał, że świetnie nadałoby się do filmu. Obejmij mnie i pociesz mnie. Dobrze się bawiłem!

Z zakochaną Kathy Burke w tym roku, 1999.
Z zakochaną Kathy Burke w tym roku, 1999. Zdjęcie: Moviestore Collection Ltd / Alamy

The 1999 Brytyjski Romcom Miłość w tym roku z Rodzina Jennifer A Kathy Burke, wciąż jeden z moich ulubionych. Jakie są twoje wspomnienia? Rockczik 76

Naprawdę podobało mi się robienie tego filmu. Gram artystę, więc znów zacząłem rysować, czego nie robiłem od szkoły. Plus Kathy Burke To był najlepszy pocałunek na ekranie, jaki kiedykolwiek miałem w życiu, powiem ci. To jedna z tych rzeczy – albo to masz, albo nie, i masz to. dostałeś to? Nie tak bardzo jak Kathy!

Z jakiej pracy jesteś najbardziej dumny? papier

Nakręciłem mini-film „Ostatni pasażer” z angielskim reżyserem Omidem Nooshinem, który niestety zmarł w wieku 43 lat kilka lat temu: ten wspaniały, staromodny film z elementami Hitchcocka. To bardzo proste założenie: mężczyzna i jego syn (mieszkający na przedmieściach) wsiadają do pociągu, pociąg nie zatrzymuje się i zdają sobie sprawę, że maszynista porwał pociąg i muszą go zatrzymać, zanim dotrze do zderzaków o godz. koniec linii. Nakręcony niewielkim budżetem, ale z niesamowitą wiedzą filmową. Dużo rozmawialiśmy o Szczękach i pojedynku Stevena Spielberga, Lawrence z Arabii Davida Leana, Sergio Leone, Martinie Scorsese, sztuce tworzenia filmów i dlaczego świetne filmy działają. Bardzo lubiłem pracować z Omidem i pod koniec byłem naprawdę dumny.

Którą szkocką postać historyczną, prawdziwą czy fikcyjną, chciałbyś zagrać najbardziej? JuliaWR

Mogą Stary Tom Morris, który zaprojektował Machrihanish – moje ulubione pole golfowe na świecie. Urodzony jak ja w St Andrews. Myślę, że oczywistymi są William Wallace i Robert the Bruce. Bardziej skłaniałbym się jednak ku Alexander Fleming: Nadzwyczajna historia o tym, jak penicylina zmieniła bieg świata. Albo Jekyll i Hyde, ale – tak! – Zrobiła to już w filmie telewizyjnym.

The Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Kingston – dla którego Scott był ambasadorem – jeszcze w 2023 roku

READ  Użytkownicy Netflix doceniają zmianę usługi przesyłania strumieniowego na funkcję „kontynuuj oglądanie”