Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Po przeprowadzeniu świetnych badań geograficznych Northfield Imported Vodka zdobyła międzynarodowe nagrody

NORTHFIELD, Ohio – Kiedy Joe Zaucha zaczynał zajmować się importem, prawdopodobnie nigdy nie pomyślał, że dostanie lekcję geografii.

Zaucha, importer wina i napojów spirytusowych Northfield, sprzedaje wódkę połocką z Białorusi. Znalazł go niecałe dwa lata temu, polubił go i podjął próbę zaimportowania. Pod koniec zeszłego miesiąca dowiedział się, że zdobył złoty medal w kategorii wódek w San Francisco World Spirits Competition. Wyniki ogłoszono dzisiaj około godziny 11:30.

Inne zgłoszenia związane ze stanem Ohio, które otrzymały medal w konkursie:

Zwycięzcy, medal, kategoria, cena

Cleveland Underground Bourbon Whisky Finish Black Cherry Wood Double Gold, specjalne wykończenie beczki Bourbon, 40 USD

Whisky Cleveland Underground Rye wykończona czarną wiśnią, złotem i żytnią (e) y whisky, 40 $

• Cleveland White Penny Bourbon, Silver, Bourbon Small Five Years Pay, 40 $

Small Soldier Horse Bourbon Boost, srebrny, 6-10-letni Bourbon Small Part 59 $

Żołnierz Horse Power Bourbon Barrel Double Gold 6-10 lat Bourbon Small Part 79 $

Żołnierze koni wybierają 1 Beczkę, 1 Srebro i małą partię Bourbon 11+, 595 $

• Boom Boom Boom Rezerwa whisky 1st Ring, podwójne złoto, specjalnie wykończona beczka Bourbon, 50 USD

• Pierwsza runda whisky Jack Johnson Bourbon, srebrna, mała partia 5-letniej whisky Bourbon, 42 USD

Pierwsza runda Rocky Marciano Whisky, Silver, Small Bunch Bourbon Do 5 lat, 42 $

Vita Frute Watermelon, srebrny, Hard Seltzer, 9 USD

Vita Frute Grapefruit, Silver, Hard Seltzer, 9 USD

Vita Frute Pineapple Coconut, Bronze Pre-cocktail mix, 9 USD

• Vita Frute Lime Basil, Bronze, mieszany koktajl, 9 USD

Zaocha wiedział, że Połock Wódka ma szansę wygrać; Zdobyła podwójny złoty medal w 2018 roku, zanim podniósł znak i przemianował go.

„Myślę, że mam dobre podniebienie, jest bardzo gładkie” – powiedział – „Uznałem, że będzie blisko szczytu, złote lub podwójne złoto”.

READ  Graham Norton oznajmił na antenie, że opuszcza weekendowy program Virgin Radio

Zaocha, prezes JZ Wine Co. JZ Spirits Co., Właściciel znaku towarowego i importer. Dystrybutorem jest Ohio. Wódka Połocka jest produkowana na Białorusi wyłącznie przez JZ Spirits i kosztuje tu 17,95 $ za litr. 40% alkoholu.

Jak zaocha – czyt. ZAH-hah – uznała wódkę za ciekawą historię.

Powiedział: „To było dwa lata temu”. „Wędrowałem, aby importować Mezcal lub Tequilę. Patrzyłem na (nagrody) San Francisco. … Widziałem wódkę, o której nigdy wcześniej nie słyszałem z Białorusi. Było dla mnie jasne, że nie mają importera, ponieważ cena, którą tam podali, ledwo pokrywa podatek. Wytropiłem ich. – „Szukasz amerykańskiego importera?”

„Szczerze mówiąc, napisali do mnie ponownie za około 10 sekund. Najszybsza odpowiedź e-mail, jaką kiedykolwiek otrzymałem”.

Okazuje się, że firma, którą znalazł, wyprodukowała cztery bardzo dobre wódki. Ale oznaczenia były w języku rosyjskim i nazwisk nie można było wymówić.

Powiedział: „Będę musiał zbudować tę markę od podstaw”.

Wystąpił do przodu. Pierwszą kolejnością działań były badania.

„ Jedyne, co tak naprawdę wiem o Białorusi, to to, że jest ona położona między Polską a Rosją i wiem, że zarówno Polska, jak i Rosja twierdziły, że wymyślili wódkę … Poszedłem trochę dalej i był cały artykuł ( stwierdzając), że wódka powstała w księstwie Połock, które jest teraz miastem na Białorusi… Było też kilku dobrych przewodników, którzy podawali wiele uwag o tym, jak, dlaczego i kiedy to się stało.

„Połock – trochę mi się podoba ta nazwa, brzmi po polsku”, powiedział, przypomniał sobie, kiedy dowiedział się o mieście, które znajduje się około 4600 mil od Cleveland.

Okazuje się, że Białoruś, w zależności od terminu, była częścią Polski i Rosji.

Państwo śródlądowe otoczone jest przez Polskę, Litwę, Łotwę, Rosję i Ukrainę. Gdyby Białoruś znalazła się na mapie Stanów Zjednoczonych, obejmowałaby nieco większy obszar niż Ohio. Ale fajna rzecz, której nauczył się Zocha: jedna z teorii mówi, że współczesny Połock uważany jest za geograficzne centrum Europy.

READ  Fugees ogłasza światową trasę koncertową, 25 lat po The Score | Lauren Hill

Powiedział: „Cóż, to całkiem fajne”.

Ale ma również Sobór Świętej Zofii, który jest pięknym zdobionym budynkiem położonym nad rzeką Dogava. Został oddany do użytku w 1044 roku i jest znany jako „Katedra Boskiej Mądrości”.

Inspiracja i boska mądrość – jakkolwiek chcesz to nazwać – uderzyły Zushę. Wyobraził sobie, jak mógłby wyglądać plakat – odtworzenie katedry.

Powiedział: „Połock, pochodzenie wódki”. „Serce wódki było moim mottem”.

Podczas wszystkich badań Zaocha spotkała kobietę imieniem Veronica, aktorkę z gorzelni na Białorusi. Zawsze reagowała szybko, wspominając nawet o katedrze. Minął dzień. Zocha zapytał, czy wszystko jest w porządku, zastanawiając się, czy są przeszkody prawne lub problemy ze znakami towarowymi. Zamiast tego otrzymał przemyślaną odpowiedź.

Powiedział: „Naprawdę dorastałem w Połocku i właściwie poszedłem do szkoły zaraz po soborze św. Zofii”. Następnie powiedziała, jak wielkim zaszczytem byłaby praca ze mną nad tym projektem, który pomógłby mi we właściwym ułożeniu sztuki. „

Polotsk Vodka została wprowadzona na rynek jesienią ubiegłego roku jako limitowana edycja, głównie w północno-wschodnim Ohio, powiedział Zawcha, absolwent University of Akron. Od momentu premiery Zaucha – sprzedawca win – zwiększył zasięg dystrybucji. JZ Wine Co. Również postarzał Bourbon Drums Sherry, był zaangażowany w Three Bines Hop Whiskey, projekt whisky-hop z dwoma kuzynami i przyjacielem. Zaocha zrobił również Frost Pitten Ice Riesling z winogronami ze stanu Waszyngton.

Badania, podniebienie i dystrybucja Zauchy opłaciły się w przypadku wódki. Przez to wszystko nie pojechał na Białoruś.

Ale, Powiedział: „Planuję to na pewno”.

Niektóre z miejsc, w których można napić się wódki Połockiej w Hrabstwie Summit

Krykiet kaszmirowy, Cuyahoga Falls

Ken Stewart Grill, Akron

Restauracja Moe, Cuyahoga Falls

Ohio Brewing Company, Cuyahoga Falls

Russo, Cuyahoga Falls

Whitey’s Booze and BurgersBogate pole

READ  Polska wysyła do domu pływaków olimpijskich, jeśli wybrali zbyt wielu

Jestem na cleveland.comZespół Life and Culture zajmuje się tematami związanymi z jedzeniem, piwem, winem i sportem. Jeśli chcesz zobaczyć moje historie, To jest instrukcja na cleveland.com. Wills Bill z WTAM-1100 i ja rozmawiamy o jedzeniu i piciu zwykle o 8:20 w czwartki. Poczekaj 7:05 w każdą środę, aby obejrzeć „Piwo z Boną i wiele, dużo więcej” z Munch Bishop o 1350-AM The Gambler. Świergot: @ mbona30.

Wsiadaj w weekend i skacz Udział do Cleveland.comTygodniowo W CLE Biuletyn e-mailowy, Twój niezbędny przewodnik po najważniejszych rzeczach w Greater Cleveland. Dotrzesz do skrzynki odbiorczej w piątek rano – ekskluzywna lista rzeczy do zrobienia, skupiona na tym, co najlepsze z weekendu. Restauracje, muzyka, filmy, sztuki sceniczne, rodzinne rozrywki i nie tylko. Po prostu kliknij tutaj, aby zasubskrybować. wszyscy cleveland.com Biuletyny są bezpłatne.