Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Planujesz zakup nowego Apple TV 4K?  Oto, jak wypada w porównaniu z modelem ostatniej generacji

Planujesz zakup nowego Apple TV 4K? Oto, jak wypada w porównaniu z modelem ostatniej generacji

jabłkoTegoroczne pierwsze wydarzenie sprzętowe obfitowało w zapowiedzi. Oczywiście gwiazdą serialu był przeprojektowany iMac – i tak, zadebiutowała również nowa wersja Apple TV 4K. Nowy Apple TV szóstej generacji oferuje szereg ulepszeń, w tym nowy procesor, przeprojektowany pilot Siri, HDMI 2.1 i nie tylko. Jeśli rozważasz aktualizację z Apple TV 2017 do najnowszego modelu, możesz się zastanawiać: jaka dokładnie jest różnica między starą a nową wersją urządzenia Apple do przesyłania strumieniowego.

Oto krótkie porównanie między Apple TV 4K (2021) i Apple TV 4K (2017).

Apple TV 4K (2021) vs Apple TV 4K (2017): ten sam projekt

Wersja Apple TV z 2021 roku nie różni się od poprzednika. W rzeczywistości oba modele wyglądają identycznie, z szerokością 3,9 cala i 1,4 cala od góry do dołu. Podobnie jak model z 2017 roku, nowy Apple TV 4K jest dostępny w jednym czarnym kolorze.

Przeprojektowany pilot Apple TV Remote. Apple sprzedaje również ten pilot jako pilot kompatybilny wstecz.

Apple TV 4K (2021) vs Apple TV 4K (2017): Siri Remote

Być może największą różnicą między nowym a starym Apple TV 4K jest przeprojektowany nowy pilot Apple TV Remote. Zaktualizowany pilot całkowicie różni się od pilota poprzedniej generacji. Nowy pilot zdalnego sterowania jest teraz wyposażony w panel dotykowy z pięciokierunkową nawigacją dla zwiększenia dokładności. Nadal zawiera sterowanie dotykowe dla gestów kierunkowych, jednak zewnętrzny pierścień ClickPada obsługuje również okrągły gest, który zamienia się w szybką kontrolę. Pilot zdalnego sterowania wykonano z aluminium, natomiast przycisk Siri został przesunięty na bok – podobnie jak w iPhonie. Jednak jedną z wad pilota starej generacji jest to, że Apple usunął akcelerometr i trójdrożny żyroskop za pomocą nowego pilota zasilanego Siri.

READ  Rzut oka na Samsung Galaxy Experience na SDC22 - Samsung Mobile Press

Apple TV 4K (2021) vs Apple TV 4K (2017): procesor A12

Wewnątrz nowy Apple TV 4K wyposażono w chipset A12 Bionic, ulepszenie w stosunku do A10X w modelu Apple TV 4K z 2017 r. Wszystko to przekłada się na większą wydajność i lepszą obsługę klatek na sekundę podczas odtwarzania wideo. Oznacza to również szybsze ładowanie gier Apple Arcade, coś, co Apple podkreśliło w nowym Apple TV. Ale to nie wszystko. Nowy Apple TV jest również wyposażony w HDMI 2.1 (oznacza to obsługę rozdzielczości do 10K przy 120 klatkach na sekundę, chociaż Apple obecnie nie korzysta z tej funkcji) i Wi-Fi 6. Dzięki szybszy chipset, nowy Apple TV 4K otrzymuje również wsparcie dla wysokiej rozdzielczości HDR i prędkości wideo Dolby Vision, umożliwiając płynniejsze 60 klatek na sekundę.

Apple TV 4k, Apple TV 4k 2021, Apple TV 4k cena, Apple TV 4k cena w Indiach, Apple TV 4k specyfikacje, Apple TV 4k funkcje, Apple TV 4k gry Gry Apple Arcade będą wyglądać znacznie lepiej na nowym Apple TV 4K.

Apple TV 4K (2021) vs Apple TV 4K (2017): tvOS

Niezależnie od tego, czy masz model Apple TV 4K najnowszej generacji, czy planujesz zakup nowego, nie znajdziesz żadnej różnicy między wypróbowaniem oprogramowania. Wraz z pojawieniem się tvos 14.5, oba modele będą miały nową funkcję Color Balance, która wykorzystuje iPhone’a z kamerą FaceID do kalibracji kolorów w Apple TV. Oczywiście AirPlay 2 jest dostępny zarówno w nowym, jak i starym modelu Apple TV 4K.

Apple TV 4K (2021) vs Apple TV 4K (2017): cena i dostępność

Zobacz, jeśli masz już Apple TV 4K z 2017 roku, nowy model może stanowić ważny powód do aktualizacji. Jednak dla tych, którzy nadal korzystają z Apple TV HD z 2015 roku, warto zaopatrzyć się w nowy Apple TV 4K. Nowy Apple TV będzie kosztował 18 990 rupii za wersję 32 GB lub 20 900 rupii za wariant z pamięcią 64 GB. Będzie dostępny w przedsprzedaży 30 kwietnia i będzie dostępny w drugiej połowie maja.

READ  Mapy Mini Autostrady i Mini Metro Cross są już dostępne