Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

PKB strefy euro: Francja powraca do wzrostu, ale gospodarka Hiszpanii kurczy się – biznes na żywo Biznes

Dzień dobry i witamy w naszym nowym artykule na temat światowej gospodarki, rynków finansowych, strefy euro i biznesu.

Dziś dowiadujemy się, jak gospodarka europejska radziła sobie w pierwszym kwartale 2021 r. W obliczu trzeciej fali pandemii Covid-19.

Najświeższa wiadomość jest taka, że ​​francuska gospodarka wraca do wzrostu – i to szybciej niż oczekiwano.

PKB Francji wzrósł o 10% 0,4% W kwartale styczeń-marzec pojawiają się nowe statystyki opublikowane właśnie przez INSEE. Ekonomiści oczekiwali skromnego wzrostu tylko o 0,1%.

Dzieje się tak po 1,4% skurczu w ostatnich trzech miesiącach 2020 r. Tam, gdzie nowe ograniczenia uderzają w jego odbudowę.

INSEE podaje, że wydatki gospodarstw domowych wzrosły o 0,3% w kwartale (w porównaniu ze spadkiem o 5,7% w czwartym kwartale), podczas gdy „nakłady brutto na środki trwałe” (inwestycje przedsiębiorstw) były szczególnie wysokie, wzrastając o 2,2%.

To zachęcający początek roku – wskazujący, że konsumenci i przedsiębiorstwa osiągnęli w tym roku lepsze wyniki niż sądzono.

Ekonomia handlu
(tEconomics)

Tempo wzrostu francuskiego PKB w poprzednim kwartale na poziomie 0,4% https://t.co/YZQGQp1rmQ pic.twitter.com/Jcf4I6p2Vi


30 kwietnia 2021 r

Jednak szersza strefa euro Może W ostatnim kwartale nadal się kurczy, z ciągłymi blokadami i powolnym programem szczepień powstrzymującym powrót do zdrowia.

To spowodowałoby, że strefa euro znalazłaby się w recesji z podwójnym dnem (wraz ze spadkiem PKB w czwartym kwartale 2020 r.). Dowiemy się o godzinie 10:00 czasu brytyjskiego.

Michael Hewson Z CMC Markets On tłumaczy:


Oczekuje się, że hiszpańska gospodarka skurczy się o -0,5% po recesji w czwartym kwartale, a Włochy przygotowują się do podobnego spadku o 0,5%, który ma spaść o -1,9% w czwartym kwartale. Oczekuje się, że niemiecka gospodarka również skurczy się o -1,5%.

Oczekuje się, że ten zestaw liczb oznacza spadek o -0,8% w pierwszym kwartale PKB Unii Europejskiej, po spadku o -0,7% w czwartym kwartale.

PKB strefy euro do czwartego kwartału 2020 roku

PKB strefy euro do czwartego kwartału 2020 r. Zdjęcie: Eurostat

Byłoby to wyraźne przeciwieństwo Stanów Zjednoczonych, gdzie PKB wzrósł o 1,6% w pierwszym kwartale roku (dowiedzieliśmy się wczoraj).

Rosnące szczepionki, masowa runda rządowych bodźców i stałe ożywienie na rynku pracy pomogły odwrócić niektóre skutki pandemii koronawirusa, co oznacza, że ​​oczekuje się, że w tym roku Stany Zjednoczone odnotują silny wzrost.

Giganci technologiczni firmy przejmują prowadzenie, ponieważ Amazon podał wczoraj wieczorem zaskakujące dane: sprzedaż wzrosła o 44% do 108,5 miliarda dolarów, podczas gdy odnotował zysk w wysokości 8,1 miliarda dolarów za kwartał – 2,7 miliarda dolarów miesięcznie.

Otrzymujemy również nowe dane o bezrobociu i inflacji z całego świata Europa, To może pokazać, że bezrobocie utrzymało się w marcu na wysokim poziomie, podczas gdy ceny wzrosły w tym miesiącu.

Hewson ponownie …


Oczekuje się, że poziom bezrobocia w marcu utrzyma się na stałym poziomie 8,3%, podczas gdy ostatnie wstępne dane o CPI za kwiecień przewidują kolejny gwałtowny wzrost, tym razem do 1,6% z 1,3% w marcu.

Nieuchronnie wzbudzi to obawy o presję inflacyjną w strefie euro, biorąc pod uwagę, że bazowy CPI wzrósł z -0,3% na koniec ubiegłego roku do obecnych poziomów w ciągu niecałych czterech miesięcy.

Biorąc pod uwagę dane o wzroście z Meksyku i Kanady (za luty) w programie oraz ceny domów w Wielkiej Brytanii, może to być pracowity dzień …

Klaus Festsen
(ClausVistesen)

Przygotuj się na bardzo pracowity poranek Strefa euro Kalendarz ekonomiczny … PKB Francji w pierwszym kwartale roku, potem dane będą się pojawiać równomiernie do godziny 11:00 czasu środkowoeuropejskiego.


30 kwietnia 2021 r

harmonogram pracy

 • 6:30 czasu GMT: PKB Francji w pierwszym kwartale 2021 roku
 • 7:00 GMT: Krajowe badanie cen domów w Wielkiej Brytanii
 • 8:00 GMT: Austriacki PKB w pierwszym kwartale 2021 roku
 • 8:00 GMT: PKB Hiszpanii w pierwszym kwartale 2021 roku
 • 9:00 GMT: PKB Niemiec w pierwszym kwartale 2021 r
 • 9:00 GMT: PKB Włoch w pierwszym kwartale 2021 roku
 • 10:00 GMT: PKB strefy euro w pierwszym kwartale 2021 roku
 • 10:00 GMT: Inflacja w strefie euro w kwietniu
 • 10:00 GMT: Bezrobocie w strefie euro w marcu
 • Południe GMT: PKB Meksyku w pierwszym kwartale 2021 r
 • 13:30 GMT: Kanadyjski PKB w lutym
 • 13:30 GMT: Raport o inflacji wydatków na konsumpcję osobistą w USA
 • 15:00 GMT: Badanie konsumenckie Uniwersytetu Michigan

READ  Strajki kolejowe powodują dalsze zakłócenia ze strajkami wpływającymi na finał Pucharu Anglii i derby Epsom | Wiadomości biznesowe