Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wcześniejsi emeryci zostali zmuszeni do ponownego poszukiwania pracy ze względu na koszty utrzymania

Wcześniejsi emeryci zostali zmuszeni do ponownego poszukiwania pracy ze względu na koszty utrzymania

Wielka Brytania straciła najwięcej dni roboczych na strajk od 1990 r., ponieważ pracodawcy przygotowują się na kolejne strajki w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Według danych opublikowanych przez Urząd Statystyk Narodowych od czerwca stracono 1,2 miliona dni strajku, co jest najwyższą liczbą od pięciu miesięcy od maja 1990 roku.

Z powodu strajku w październiku stracono 417 000 dni roboczych, najwięcej od listopada 2011 r.

Pracodawcy przygotowują się do tego, że najbardziej pracowity okres w roku, w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku, zostanie brutalnie dotknięty strajkiem przemysłowym w pociągach, mając już do czynienia z pierwszym ogólnokrajowym strajkiem kolejowym od 25 lat w okresie letnim.

Dziś pracownicy kolei RMT rozpoczynają czterotygodniowy strajk przemysłowy, który doprowadzi do chaosu wśród osób dojeżdżających do pracy i nędzy dla osób planujących podróże świąteczne.

Tymczasem oczekuje się, że fala strajków przemysłowych z udziałem pracowników pocztowych, pielęgniarek, ratowników medycznych i personelu Straży Granicznej w tym miesiącu spowoduje masowe zakłócenia, a operacje i spotkania NHS zostaną anulowane.

Dane opublikowane dzisiaj pokazują, że brytyjski rynek pracy wykazał się niezwykłą odpornością, mimo że dane z tego tygodnia pokazały, że gospodarka nadal się kurczyła w ciągu trzech miesięcy poprzedzających październik.

Liczba osób na liście płac wzrosła w listopadzie o 107 000, osiągając nowy rekord 29,9 miliona.

Tymczasem liczba bezrobotnych w ciągu trzech miesięcy do października wzrosła o 23 tys. do 1,25 mln. Stopa bezrobocia wzrosła nieznacznie do 3,7%.

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii pozostaje bliskie historycznie niskiego poziomu, wciąż niższego niż w Republice Irlandii (4,4 proc.), Kanadzie (5,1 proc.), strefie euro (6,5 proc.), Francji (7,1 proc.) i Szwecji (7,7 proc.). i Włochy. (7,8 szt.) i Hiszpanii (12,5 szt.).

Liczba pracowników na liście płac nadal rosła w listopadzie i jest obecnie o 932 000 wyższa niż poziom sprzed pandemii.

READ  Wielkość i prognoza rynku lakierów do paznokci na rok 2028 | Najlepsze firmy - OPI, Maybelline, Dior, CHANEL, ORLY, Butter London, Kiko, Nails Inc, Revlon, Sally Hansen,