Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co się dzieje z Ethereum?  Błyskawiczny wzrost cen kryptowalut przyćmiewa bitcoin 3 do 1 w 2021 roku

Co się dzieje z Ethereum? Błyskawiczny wzrost cen kryptowalut przyćmiewa bitcoin 3 do 1 w 2021 roku

W kwietniu 2020 roku Ethereum balansował na fali odpływu w trzyletnim spowolnieniu na rynku. Po osiągnięciu szczytu wynoszącego prawie 1200 USD na początku 2018 r., Kryptowaluta została obniżona poniżej 100 USD, gdy fala hossy załamała się w spektakularny sposób.

Ale w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy sytuacja zmieniła się dobrze i prawdziwie. Wraz z dynamicznie rozwijającym się rynkiem i odnowionym Bitcoinem, Ethereum wzrósł poza swój poprzedni szczyt, osiągając serię rekordów wszechczasów w 2021 roku.

W czwartek pobito nowy rekord, gdy Ethereum osiągnął 2797 USD, co oznacza wzrost ceny o 1300 procent od tego czasu w zeszłym roku. Jeden analityk Odebrane w tym tygodniu „Podróż do 5000 dolarów jest nieuchronna”.

>> Śledź Niezależny Najnowsze wiadomości z rynku kryptowalut na żywo

Ostatnie zyski są jeszcze bardziej imponujące w porównaniu do zysków Bitcoina. Pierwsza kryptowaluta na świecie osiągnęła rekordowy poziom w 2021 r., Ale zmniejszyła się – przynajmniej w ujęciu procentowym – o te, które widział jej mniej znany kuzyn.

Ethereum przewyższył bitcoina o współczynnik trzy do jednego, a obecnie ma kapitalizację rynkową wynoszącą prawie jedną trzecią jego wielkości. W kwietniu 2021 roku łączna wartość Ethereum wynosiła nieco ponad jedną dziesiątą Bitcoina.

Podczas gdy Ethereum balansuje, Bitcoin znajduje się w stosunkowo poważnej recesji, tracąc prawie jedną czwartą swojej wartości od czasu osiągnięcia nowego rekordu na początku tego miesiąca.

Więc co spowodowało tę zmianę losu? Eksperci od kryptowalut często powołują się na technologię będącą podstawą ethereum, która pozwala na większe zastosowanie w powstającej branży finansów zdecentralizowanych (DeFi).

Ethereum zostało stworzone w 2013 roku, aby wykorzystać blockchain – rewolucyjny system księgi online wprowadzony i spopularyzowany przez Bitcoin – w zupełnie nowy sposób.

Podczas gdy Bitcoin blockchain jest używany do obsługi płatności i działa jako magazyn wartości, Ethereum ma służyć jako platforma oprogramowania, która może umożliwiać inteligentne kontrakty dla dowolnego zasobu lub aplikacji bez konieczności korzystania z osoby trzeciej.

READ  Aircom wchodzi do chmury z Infor

Podczas gdy Bitcoin oferuje decentralizację finansowania, Ethereum oferuje pełną decentralizację Internetu.

Ten nieograniczony potencjał skłonił niektórych ekspertów do zasugerowania, że ​​Ethereum może pewnego dnia przewyższyć Bitcoin pod względem całkowitej wartości.

W tym tygodniu jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła już jednego giganta płatności online w postaci PayPal.

„Ethereum ma potencjał, aby przekroczyć wartość rynkową, a tym samym wartość Bitcoina” – Hubert Olszewski, dyrektor ds. Rozwoju biznesu w Blockchain Board of Derivatives, Powiedzieć Niezależny W 2018rKiedyś Ethereum stanowił tylko ułamek kapitalizacji rynkowej Bitcoina.

„To dlatego, że od samego początku było to bardziej wszechstronne narzędzie”.

W ciągu następnych trzech lat Ethereum nadal otrzymywało znaczące ulepszenia, które jeszcze bardziej poprawiają jego użyteczność. NFT (niewymienialne tokeny) docierają do głównego nurtu Jest to jeden z przykładów, jak Ethereum odpływa od wielkiego wpływu Bitcoina.

Niektórzy analitycy rynkowi sugerują, że te zmiany mogą ostatecznie doprowadzić do „oddzielenia” Ethereum od Bitcoina.

„Podczas gdy obaj handlowali obok siebie przez większość ostatnich trzech lat, gdy rynek kryptowalut zaczyna dojrzewać, inwestorzy będą patrzeć na szerszą gamę aktywów i oceniać, które z nich mają największy potencjał długoterminowy”, Simon Peters, powiedział główny analityk internetowej platformy handlowej eToro. Niezależny.

Bitcoin przyciągnął uwagę milionów inwestorów, ale ethereum oferuje alternatywę. Ponieważ dolar ma znacznie niższą wycenę Ether niż Bitcoin, przyciąga również inwestorów, którzy chcą posiadać pełne monety, co jest teraz droższe do osiągnięcia z Bitcoinem .

„Dzięki powszechnemu wykorzystaniu sieci Ethereum po jej ostatnich aktualizacjach, kryptowaluta nadal stwarza wiele możliwości dla programistów i inwestorów”.