Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Pilotażowe” dane ONS zmniejszają stopę bezrobocia w Wielkiej Brytanii do 3,5%

„Pilotażowe” dane ONS zmniejszają stopę bezrobocia w Wielkiej Brytanii do 3,5%

Bądź na bieżąco dzięki bezpłatnym aktualizacjom

Według wstępnych wyników nowego badania Urzędu Statystyk Krajowych, które sugeruje, że rynek pracy jest silniejszy niż wcześniej sądzono, stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii spadła wiosną do 3,5 procent.

Liczby – które odpowiadają najniższemu poziomowi odnotowanemu tylko raz od lat 70. – zostały po cichu opublikowane w zeszłym miesiącu w arkuszu kalkulacyjnym ONS i zaprzeczają oficjalnym szacunkom na poziomie 4,2% za drugi i trzeci kwartał.

Urząd Statystyk Krajowych nie zwrócił jednak uwagi na te dane, ostrzegając, że są to „bardzo wczesne” i „wysoce eksperymentalne” wnioski z nowego badania Trans Workforce Survey. Urząd Statystyk Krajowych ostrzegł: „Nie będziemy przywiązywać żadnej wagi do stóp procentowych”.

Badanie TLFS ma zostać formalnie wprowadzone w marcu przyszłego roku w celu osiągnięcia lepszych wskaźników odpowiedzi i większej wielkości próby niż w poprzednim badaniu, jednak ONS wciąż opracowuje i testuje kwestionariusze.

Jeśli nowe dane się potwierdzą, osiągną najniższy poziom odnotowany tylko raz od lat 70. XX w., latem 2022 r., i sugeruje, że brytyjska gospodarka okazała się bardziej odporna na rosnące stopy procentowe, niż oczekiwano.

Niższa liczba wpłynęłaby na konserwatywną narrację o ożywieniu gospodarczym po niedawnym uaktualnieniu Urzędu Statystyk Narodowych do wzrostu PKB Wielkiej Brytanii.

Uwypukli jednak zakres, w jakim presja na rynku pracy w dalszym ciągu napędza inflację, która – według szacunków Banku Anglii – nie spadnie do celu wynoszącego 2 procent dopiero w 2025 r.

Urząd Statystyczny znalazł się pod presją polityczną w związku z wiarygodnością swoich danych po tym, jak przeglądy danych o PKB wykazały, że Wielka Brytania wyszła z pandemii lepiej, niż wskazywały początkowe szacunki agencji.

READ  Według Nationwide | ceny domów w Wielkiej Brytanii spadają w najszybszym tempie od 2009 roku Rynek mieszkaniowy

Sekretarz finansów Jeremy Hunt z radością przyjął poprawę wzrostu gospodarczego we wrześniu po pandemii jako dowód na to, że „udowodniono, że ci, którzy są zdecydowani niedoceniać brytyjską gospodarkę, się mylili”.

„To było bardzo frustrujące” – powiedział jeden z informatorów Departamentu Skarbu. „Fakt, że oryginalne dane ONS były błędne, spowodował niewypowiedziane szkody w sposobie, w jaki społeczeństwo i przedsiębiorstwa postrzegają brytyjską gospodarkę”.

Brytyjski Urząd Statystyczny stwierdził w środę, że „skrajna” krytyka sposobu, w jaki ONS rozpatrywał recenzje, była niesłuszna.

Dodała jednak, że agencja musi zrobić więcej, aby poprawić zrozumienie społeczne niepewności związanej z jej szacunkami, zwłaszcza gdy przegląd kwestionuje „dominujące narracje na temat brytyjskiej gospodarki”.

Urząd Statystyk Krajowych nie publikował swojego zwykłego zestawu danych dotyczących siły roboczej w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ponieważ stare badanie siły roboczej, na którym opiera się większość tych danych, stało się zbyt niewiarygodne ze względu na niski odsetek odpowiedzi.

Według aktualnych najlepszych szacunków agencji, które odzwierciedlają najnowsze tendencje w zakresie składanych zeznań podatkowych i wniosków o świadczenia, bezrobocie utrzymywało się na stałym poziomie 4,2% między drugim a trzecim kwartałem roku.

Nowe badanie wykazało, że stopa bezrobocia wzrosła do 3,8 procent w ciągu trzech miesięcy poprzedzających sierpień.

Nieaktualne badanie siły roboczej przeprowadzone przez Urząd Statystyczny w ostatnich miesiącach przedstawiło słabszy obraz rynku pracy niż inne badania przedsiębiorstw i wyraźnie kontrastuje z dowodami, że płace w dalszym ciągu szybko rosną.

Nowe numery TLFS zostały opublikowane 24 października, ale nie były wcześniej ogłaszane.

Rzecznik ONS powiedział: „Nadal należy wprowadzić dalsze istotne ulepszenia kwestionariusza, aby lepiej oszacować poziom zatrudnienia, bezrobocia i bierności zawodowej”.

Jednak ONS stwierdziło również, że dane TLFS są „bardziej spójne” z najnowszymi szacunkami zatrudnienia i bezrobocia niż z początkowymi wynikami starego badania.

READ  Aktualizacje na żywo, gdy Edge Lane jest zamknięta po zderzeniu samochodu z mężczyzną na rowerze

Najnowsze szacunki sporządzono poprzez dostosowanie tych wstępnych danych do najnowszych tendencji w zakresie podatków od wynagrodzeń i świadczeń związanych z pracą.