Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Metro Bank zwolni 800 pracowników i może odwołać otwarcie oddziałów na siedem dni |  Wiadomości biznesowe

Metro Bank zwolni 800 pracowników i może odwołać otwarcie oddziałów na siedem dni | Wiadomości biznesowe

Bank pretendujący rozważa większą automatyzację oddziałów w ramach działań mających na celu zmniejszenie kosztów, ale twierdzi, że zmiana ta nie zaszkodzi jego planom ekspansji.

przez James Sellars, reporter biznesowy @Sky News Biz


Czwartek, 30 listopada 2023 o 07:58, Wielka Brytania

Metro Bank ujawnił plany redukcji zatrudnienia o 20% i ograniczenia godzin pracy w ramach wysiłków mających na celu uratowanie go przed upadkiem.

Konkurencyjny pożyczkodawca, który w zeszłym miesiącu ogłosił plan cięć kosztów o 30 milionów funtów, stwierdził, że obecnie jego celem są 50 milionów funtów rocznych oszczędności w ramach szerszych wysiłków na rzecz wzmocnienia swojego bilansu.

Zatrudnia około 4000 pracowników, co oznacza, że ​​w ramach planów planuje stracić około 800 osób.

Metro, które na początku tego tygodnia otrzymało zgodę akcjonariuszy na plan refinansowania i dokapitalizowania o wartości 925 milionów funtów, prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży portfela kredytów hipotecznych o wartości 3 miliardów funtów.

Ujawniono Sky News Ekskluzywne rozmowy z Barclays na początku tego tygodnia, co, jeśli się powiedzie, jeszcze bardziej wzmocni jej pozycję kapitałową.

Metro podało, że zakończenie działań mających na celu zmniejszenie kosztów ma nastąpić na początku 2024 r.

Oczekiwała jednorazowej opłaty w wysokości do 15 milionów funtów, która, jak podano w oświadczeniu, zostanie zaksięgowana w bieżącym roku budżetowym.

Bank, który powstał w 2010 roku, ma około 2,7 miliona klientów i 75 oddziałów w Wielkiej Brytanii.


zdjęcie:
Model biznesowy Metro polega na świadczeniu usług oddziałowych, ponieważ główni pożyczkodawcy skupiają się na zamykaniu placówek i bankowości cyfrowej

Chciała wykorzystać gniew opinii publicznej na zamknięcie oddziałów głównych banków od czasu kryzysu finansowego, koncentrując się wyłącznie na usługach oddziałowych – otwartych siedem dni w tygodniu.

Jednak starała się odzyskać siły od A Duży błąd w 2019 r Doprowadziło to do błędnej klasyfikacji pożyczek o wartości 900 milionów funtów, co doprowadziło do odpływu inwestorów i depozytów za granicę w tamtym czasie.

READ  Podsumowanie demokracji: Polska oskarża UE o „wojnę hybrydową”, a Węgry domagają się zwycięstwa

„Podczas gdy firma pozostanie zaangażowana w sklepy i główne ulice, przejdzie na bardziej opłacalny model biznesowy, inwestując w automatyzację usług i operacji back-office oraz ulepszając kanały cyfrowe, szczególnie w przypadku depozytów” – oznajmił bank w czwartek. . .

„Firma analizuje siedmiodniowe i wydłużone godziny otwarcia w całej sieci sklepów oraz prowadzi rozmowy z Komisją Nadzoru Finansowego [Financial Conduct Authority] O konsekwencjach dla klientów dowolnej z tych zmian.

Metro stwierdziło, że plan cięć kosztów nie będzie miał wpływu na obszary wzrostu.

To limitowana edycja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję

W oświadczeniu kontynuowano: „Firma w dalszym ciągu poszukuje lokalizacji w północnej Anglii pod nowe sklepy, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

„Metro Bank podejmie również działania mające na celu usprawnienie swojej działalności i selektywne uproszczenie akcji kredytowej, aby skoncentrować się na bankowości relacyjnej i zwiększyć skorygowane o ryzyko zwroty z kapitału regulacyjnego”.

Odrębnie ogłosiła, że ​​pod koniec roku trzech członków zarządu ustąpi ze stanowiska, pozostawiając w zarządzie pięciu dyrektorów niewykonawczych i dwóch dyrektorów wykonawczych.