Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Piłka nożna Fern Gabi Rainey ogłosiła się z bramką w swoim debiucie na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Gdy jej brat z dumą obserwował go z trybun, Gabi Rainey ogłosiła się na światowej scenie, strzelając swój pierwszy kontakt w międzynarodowym futbolu. W pierwszym meczu Football Fires przegranym 2:1 z Australią w środę wieczorem.

20-letni przybysz rzucił światło na rozczarowujący debiut Nowej Zelandii na igrzyskach olimpijskich w Tokio, kiedy kiwnął głową obok bramkarza Matildy Lydii Williams, który zdobył bramkę w doliczonym czasie, zaledwie kilka minut po sprowadzeniu. Mam nadzieję, że uratuję wynik.

Chociaż Ferns opuściła futbol zbyt późno, nie mogąc pokonać gola Australii po próbie Renee w 91. minucie, była producentka Canterbury United Pride z radością ogłosiła swój debiut w drużynie z bramką.

Piłkarski napastnik Gabi Rini świętował po strzeleniu gola na pocieszenie w meczu otwarcia z Australią.

Dan Mullan / Getty Images

Piłkarski napastnik Gabi Rini świętował po strzeleniu gola na pocieszenie w meczu otwarcia z Australią.

Jej jedynym dotknięciem w meczu było to, jak weszła w 88. minucie, ale Rainey, która była jedną z trzech niespokrewnionych zawodniczek, których 22-osobowa drużyna wystąpiła na igrzyskach olimpijskich, powiedziała, że ​​zapamięta ją do końca życia.

“Po pierwsze, wejście do tego meczu było dla mnie wspaniałym momentem na własną rękę. Mój debiut był naprawdę wielkim momentem, a potem zdobycie czegoś z tyłu siatki było naprawdę ekscytujące i było to wspaniałe uczucie “- powiedziała.

„Ale oczywiście prowadziliśmy 2-1, więc szybko zdaliśmy sobie sprawę, że musimy złapać piłkę i zobaczyć, czy uda nam się zdobyć drugą piłkę.

Gol Gabi Rini przeciwko Australii na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio był jej jedynym dotknięciem meczu.

– Na pewno będę to długo wspominał. To był mój jedyny kontakt w całym meczu, ale wezmę to. Nieźle. Wezmę to.

Aby uczynić ten moment jeszcze bardziej wyjątkowym, jej brat był na stadionie w Tokio, aby być świadkiem gola.

Podczas gdy wszystkie wydarzenia odbywają się za zamkniętymi drzwiami ze względu na ograniczenia Covid-19, Liam Rennie pracuje obecnie w Japonii jako operator kamery dla Newshub i był w stanie wykorzystać swoje dane medialne, aby uzyskać dostęp do starcia grupy G między rywalami trans-Tasmanów.

Gabi Rini skinął głową na bramkę w dalekim rogu, aby zremisować jednego gola w Football Fires, chwilę po tym, jak wszedł.

Dan Mullan / Getty Images

Gabi Rini skinął głową na bramkę w dalekim rogu, aby zremisować jednego gola w Football Fires, chwilę po tym, jak wszedł.

Renee powiedziała, że ​​była podekscytowana dzieleniem się tą chwilą z przynajmniej jednym członkiem swojej rodziny.

„Mój brat jest tutaj w Tokio jako członek zespołu Newshub, więc naprawdę fajnie było być w tłumie i był to jeszcze bardziej wyjątkowy moment niż świętowanie ze mną” – powiedziała.

“Zanim przyszedłem, mogliśmy ich usłyszeć. Byli jedynymi kibicami na trybunach. Kiedy kontynuowałem, zdecydowanie ukryłem wszelkie inne odgłosy z zewnątrz, ale widzenie go po meczu i dzielenie się z nim tą chwilą było czymś, za co był bardzo wdzięczny ”.

Ale pomimo osobistego sukcesu Rainey powiedziała, że ​​​​była to słodko-gorzka noc dla drużyny piłkarskiej Ferns. Teraz stoją przed mało prawdopodobnym zadaniem dotarcia do rund pucharowych, ponieważ muszą pokonać USA lub Szwecję w pozostałych meczach grupy G, aby mieć jakąkolwiek szansę na postęp.

A w sobotni wieczór grają przeciwko Stanom Zjednoczonym, gdzie mistrzowie świata zostali pokonani przez Szwecję 3-0.

„Byliśmy bardzo sfrustrowani, że nie byliśmy w stanie osiągnąć wyniku w meczu z Australią” – powiedział Rainey.

„Czasami osiągaliśmy świetne występy i mieliśmy duże szanse, ale tak, mieliśmy też momenty, z których możemy się uczyć i wykorzystać w naszych następnych meczach.

„Idąc dalej, mamy Stany Zjednoczone i Szwecję i będą to bardzo trudne mecze, ale zdecydowanie nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy uzyskać wyniku przeciwko tym dwóm zespołom.

„Wyjdziemy tam i skupimy się na naszym następnym meczu i będziemy dążyć do trzech punktów”.

READ  Statscore utrzymuje swoją pozycję na polskim rynku poprzez rozszerzenie PVF