Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jakie są szanse na medale dla zakładów olimpijskich PH w gimnastyce, lekkiej atletyce i wioślarstwie?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r. odbędą się od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 r. Będzie uczestniczyć dziewiętnastu filipińskich sportowców w 11 dyscyplinach, ponieważ Filipiny dążą do zdobycia pierwszego oficjalnego złota olimpijskiego. W ramach przygotowań do otwarcia gier, ESPN5 produkuje czteroczęściową serię dla wszystkich 19 sportowców. Jest to trzecia część, w której sportowcy rywalizują w gimnastyce, lekkiej atletyce i wioślarstwie.

Gimnastyka

Carlos Idril Yolo

Ranking Światowy: 3 miejsce w Ćwiczeniach Podłogowych (Federation Internationale de Gymnastique)

Kształt zmierzający na Igrzyska Olimpijskie

W przeciwieństwie do wielu swoich rodaków, Yolo intensywnie trenował w Japonii z trenerem Munihiro Kogiyamą, a ostatnio zdobył brązowy medal podczas All Japan Hardware Championships 2021, 8 czerwca.

Historia pokazuje, że ćwiczenie na podłodze jest nie tylko najsilniejszym wydarzeniem YOLO, ale także dobrym sukcesem w krypcie w 2018 roku, zdobywając srebrny medal w Baku w Azerbejdżanie i trzecie miejsce w bójce w Melbourne. Zdobycie srebra w pozostałych pięciu dyscyplinach (Vault, koń z łękiem, pierścienie, drążki poziome i drążki równoległe) na Igrzyskach SEA 2019 pokazuje odporność niezbędną do poważnej walki o tytuł.

Szanse na medal

Trening na podłodze to miejsce, w którym Yulo bardzo woli przychodzić po wygraniu Mistrzostw Świata 2019 w Niemczech. Podczas gdy brak aktywnej rywalizacji sprawił, że był trzeci na świecie, Yulo był zajęty dodawaniem kilku niuansów do swojego i tak zniewalającego arsenału podczas imprezy, w tym jego absurdalnej podwójnej budowy, którą podkreślił w zwycięskim występie w 2019 roku.

Yulo może również przynieść niespodzianki w Krypcie, ponieważ obecnie zajmuje 27. miejsce na świecie. Jest również remisowany na 35. miejscu w równoległych poręczach, więc mogą to być również urządzenia, które pomogą mu awansować do rywalizacji w ogólnym wyścigu.

Izraelczycy Artem Dolgopyat i Rayderley Zapata z Hiszpanii wyprzedzają Yulo w aktualnych rankingach światowych, ale najpierw musi zrobić dobre wrażenie w hali Ariake Gymnastics Hall i wykończyć korzystnie z tureckimi konkurentami i dwoma Włochami w swojej mieszanej grupie. Ma już swoje szanse, ale teraz wszystko sprowadza się do tego, jak przygotowuje swój trening na ten moment.

READ  Shawn Johnson, Josh Duggan, Aaron Woods: Trzy słynne rekiny wyjdą z poprawką menu planu Cronola

Były mistrz świata w ćwiczeniach na podłodze walczy o podium we wszystkich sześciu dyscyplinach indywidualnych, a także w konkurencji ogólnej, a brak kontuzji stawia go w wyjątkowej sytuacji.

Yulo zobaczy akcję w Mixed Group 5 z Włochami i Turcją i rozpocznie grę w Sub Division 3, która jest ustawiona od 18:30 do 21:00 czasu PST w sobotę, 24 lipca, tuż po ceremonii otwarcia igrzysk. Ukończenie pierwszej ósemki na dowolnej maszynie tutaj jest niezbędne, aby ogólny skład gier z dominacją SEA mógł przejść do następnej rundy, a Yulo musi również wejść do pierwszej 24, aby mieć szansę na udział w tym ogólnym turnieju. – Noel Zarate

lekkoatletyka

lekkoatletyka

Ernest Jan Obiena

skok o tyczce

Ranking światowy: Szósty

Christina Knott

200m wyścig

Ranking globalny: 113

Kształt zmierzający na Igrzyska Olimpijskie

Filipiny będą współpracować z dwoma najlepszymi zawodnikami lekkoatletyki w EJ Obeyna i Christina Knott. Obaj mogą pochwalić się, że są aktualnymi rekordzistami filipińskich w swoich dyscyplinach.

Jako pierwszy Filipińczyk, który zakwalifikował się do Letnich Igrzysk 2019, Obiena miał mnóstwo czasu na poprawę formy i rutyny w drodze do Tokio.

Po zdobyciu złotego medalu na 30. Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej był już bliski sprawności, ale pandemia COVID-19 zakończyła to, co wyglądało na normalne życie, w tym rywalizację.

Obienie udało się w tym roku trzykrotnie poprawić, a nawet zresetować rekord kraju. Obiena oczyścił 5,80 mln 6 lutego, 5,86 mln zaledwie tydzień później i czeka na potwierdzenie 5,87 mln, które ukończył 30 czerwca.

Z drugiej strony Knott zdołał również ustanowić rekord Filipin na 200 metrów w 23,01 sekundy w New Clark City.

Knott, pod okiem trenera Roe Griffina, od wybuchu pandemii nieprzerwanie trenuje w USA.

READ  Polscy ultrakonserwatyści otwierają uniwersytet, by tworzyć nowe elity

Jest blisko swojego szczytu na SEA Games 2019, wyznaczając znak 23.17 na spotkaniu w Luizjanie w USA w kwietniu ubiegłego roku.

Jednak biegaczka Fil-Am miała niewielki nawrót, gdy miała przełomowy przypadek COVID-19, mimo że była w pełni zaszczepiona. Na szczęście dla niej całkowicie wyzdrowiała.

Szanse na medal

Obiena plasuje się teraz wyżej od swojego kolegi trenera, złotego medalisty olimpijskiego Thiago Braza, ale mierzy się z ostrą konkurencją ze strony 21-letniego Szweda Armanda Duplantisa, najlepszego tyczkarza na świecie.

Duplantis posiada aktualny rekord 6,18 m na hali, a na zewnątrz 6,15 m, nieco mniej niż rekord życiowy Obeiny.

Zobaczymy także Amerykanów, którzy zdobyli podium Sam Kendricks i Christopher Nielsen, Polak Piotr Lesek i złoty medalista olimpijski 2012 Renaud Lavillenie i sam Brazz.

Jeśli Obiena nie zdoła stanąć na podium, spodziewaj się, że 25-latek po raz kolejny będzie najlepszy.

„Z historii wynika, że ​​mieści się w zakresie punktów końcowych – co najmniej jeden z pięciu najlepszych. EJ nie jest jedynym, który może skoczyć tak daleko, więc tak naprawdę chodzi tutaj o spójność” – powiedział jego ojciec, Emerson Obiena. Czerwiec. .

“Nie wiem w tej chwili, czy może osiągnąć 6 metrów. Jest za wcześnie, żeby to stwierdzić. Ale widzę, że potrafi skakać wyżej niż 5,85 metra.”

Kluczem do zwycięstwa jego syna, dodał starszy Obeyna, jest konsekwentne osiąganie tych punktów powyżej 5,80 metra.

Tymczasem Knott wciąż jest daleko od najlepszego biegacza na 200m na ​​świecie. Obecna rekordzistka, Dina Asher-Smith z Wielkiej Brytanii, osiągnęła w 2019 roku czas 21,88 sekundy, prawie dwie sekundy szybciej niż rekord życiowy Knotta.

Determinacja Knott może popchnąć ją do play-offów, w których mogłaby osiągnąć kolejną postać i najlepszego gracza w kraju. – Filip Mattel

Wioślarstwo

Chris Nevarez

READ  UFC 263: Wszystko, co musisz wiedzieć o walce o tytuł Israela Adesanyi z Marvinem Vettori

Indywidualne łodzie wiosłowe męskie

Kształt zmierzający na Igrzyska Olimpijskie

Nevarez był miłą niespodzianką jako reprezentant Filipin na Igrzyskach, ponieważ zakończył play-off na dziewiątym miejscu, ale nadal utrzymuje status ze względu na uniwersalność. W ten sposób zakończył 21-letnią suszę olimpijską na Filipinach w tym sporcie.

Jeszcze przed kwalifikacjami ciężko pracował, trenując z uzbeckim trenerem Shokhrettem Ganievem i resztą narodowej drużyny wioślarskiej w La Mesa Dam w Quezon City.

Szanse na medal

Kwalifikacje do Nevarez odbyły się w maju w Sea Forest Waterway w Zatoce Tokijskiej. Gdzie są olimpijskie zawody wioślarskie? Droga wodna Las Morski w Zatoce Tokijskiej.

Fakt, że on i jego wiosło są już zaznajomieni z tymi wodami, byłby dla nich korzystny, jak twierdzi tubylec Quezon.

Po kwalifikacjach wyjaśnił: „Byłem w stanie wyczuć wodę w Japonii, więc mam małe pojęcie o tym, nad czym powinienem popracować i co powinienem poprawić”.

Jednak dotrzymanie kroku najlepszym na świecie jest trudnym zadaniem. Dobrą wiadomością jest to, że Nevarez to rozumie i jest tam również na dłuższą metę.

„Chcę poprawić swój czas, aby móc zbliżyć swój rekord do rekordu sportowców z silnych krajów, zwłaszcza z krajów europejskich”, powiedział, gdy Filipińska Federacja Wioślarska wyjaśniła, że ​​mistrz świata w wioślarstwie potrzebuje 10 lat doświadczenia. przynajmniej.

W wieku zaledwie 21 lat Nevarez twierdzi, że jego najlepsze lata jeszcze przed nim. – Normi ​​Ri