Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Persanne dryfował bez zastępcy o imieniu Jimmy Kah, ale teraz Ben Melham ogłosił się jako zawodnik

Persanne dryfował bez zastępcy o imieniu Jimmy Kah, ale teraz Ben Melham ogłosił się jako zawodnik

Jeźdźcy musieli czekać do poniedziałku rano, aby zobaczyć, kto zastąpi kontuzjowanego dżokeja Jimmy’ego Kaha w Adelaide Cup wagi ciężkiej Persan, a partner Kaha, Ben Melham, przejmuje teraz jazdę.

Stajnie Ciarona Mahera i Davida Eustace’a wciąż rozważały swoje opcje w niedzielę wieczorem i zapewniły przedstawicieli Racing SA, że ostateczną decyzję podejmą rano wyścigu.

Kah, która chciała wygrać puchar swojego rodzinnego miasta drugi rok z rzędu po oddaniu hołdu Daqiansweet Junior 12 miesięcy temu, pozostaje w szpitalu w Melbourne, gdzie dochodzi do siebie po ciężkim wstrząsie mózgu, którego doznał podczas paskudnego upadku we Flemington w sobotę.

Damien Thornton jeździ teraz na wyszkolonym przez Matthew Smitha True Marvel (14 USD), zastępując Craiga Williamsa, który złamał obojczyk, dwa żebra i palec w tym samym wypadku.

Jesienna oferta karnawałowa: otwórz wszystkie porty za 4,99 USD

W niedzielę Persan spadł z 5 $ do 6 $, a jego kolega ze stajni Grand Promenade jest teraz faworytem za 5 $ w drugiej grupie z 300 000 $.

John Allen przemierza Australię, aby pojeździć po Wielkiej Promenadzie i ustanowił imponujący rekord z siedmiolatkiem, wygrywając sześć z jedenastu startów.

Grand Promenade brała udział w ostatnich dwóch finałach Melbourne Cup, zajmując odpowiednio 6. i 14. miejsce, a także zajęła trochę więcej miejsca, zajmując trzecie miejsce w grupie trzeciej Lord Reims Stakes w Morphetville w zeszłym miesiącu, poprzedzającej tradycyjny Adelaide Cup.

Biorąc pod uwagę, że była to dopiero jego druga runda przygotowań, irlandzki kołnierzyk spodziewa się, że wałach znacznie poprawił się dzięki temu wysiłkowi.

John Allen i Wielka Promenada wchodzą do kabiny zwycięzcy. Zdjęcie: Natasha Morello-Racing Photos za pośrednictwem Getty Images

„Może potrzebował ostatniego startu w wyścigu” – powiedział Allen.

„Mam z nim dobre wyniki, jest sprawny i zdrowy, docenia suchy tor, mam nadzieję, że to dla niego dobry wyścig”.

READ  Włochy pokonują Urugwaj w Pucharze Świata w Rugby

Dwóch towarzyszy stajennych radzi sobie lepiej niż ich rywale, ale wyzwaniem jest dać im całą masę, coś, co muszą pokonać.

„Mają dużą wagę i jest kilka koni o odpowiedniej wadze, które są mniej narażone, ale z pewnością są to konie klasowe w wyścigu” – powiedział Allen.

Szef Philip Stokes dąży do trzeciego z rzędu zwycięstwa w Pucharze Adelajdy po zasmakowaniu sukcesu z Good Idea i Daqiansweet Junior, wykorzystując utalentowaną, ale podatną na kontuzje drużynę.

Dziewięciolatek startował w czterech różnych krajach – Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Australii – odnosząc swoje najlepsze zwycięstwo na dystansie 3200 m na płaskim torze w grupie 2 Belmont Gold Cup w 2019 roku.

Przebiegł dwa biegi w tym ustawieniu i utrzymał się dobrze do ostatniego startu w Victoria Gold Cup, ale Stokes jest nieugięty, jeśli chce dać odczuć swoją obecność, musi oczyścić się z siódmej przeszkody.

Amadi Yahya we Flemington w kwietniu 2021 r. Zdjęcie: Vince Caligiuri-Getty Images

„Musi skakać – ma zły nawyk chybiania kopnięcia” – powiedział Stokes o możliwości za 11 $.

„Prawdopodobnie chciałbym znów na niego wpaść, ale zaliczył kilka solidnych przejazdów.

„Jeśli pojawi się właściwa osoba, jest to zdecydowana okazja”.

Poproszony o porównanie Amade z poprzednimi zwycięzcami, Stokes szybko podniósł go ponad zwycięzcę z 2021 roku.

Powiedział: „Ma wszystkie możliwości, jest lepszy niż Dobry pomysł”.

„Na początku tygodnia wykonał wspaniały sprint i dużo podróżował.

„Będzie jeździł cały dzień”.