Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Paul Keynes: „W kierunku Kelamco ma jeszcze 500 hektarów do wybudowania!”

Paul Caessen, dyrektor generalny i prezes Kelamko, coraz więcej decyzji i obowiązków operacyjnych pozostawia swoim bezpośrednim porucznikom, takim jak Jeroen van der Toolan, jego córka Mary-Julie i jego syn Michael.

Wystąpiła tam epidemia: sprzedaż projektów nieruchomościowych podpisanych przez Kellamco W zeszłym roku był ograniczony do 293 mln euro. Ale przez następne trzy lata celem był Paul Caesans Zdobądź negocjując nie mniej niż dwa miliardy euro W Polsce, Belgii i Londynie. „Wszystko radzimy sobie lepiej i jesteśmy chronieni przed najgorszym”.

W Keynes nadal pielęgnujemy rodzinne korzenie zespołu deweloperskiego. Tak więc, gdy zaprasza nas do serca Callamco Arena pod numerem 3 w swoich biurachmi Na górze Paul (67), ojciec, robi to jako cała rodzina. Jego żona Rhea (odpowiedzialna za wystrój wnętrz) wita gości… i przeprasza za zaproszenie kandydata. Ich dzieci to także Michael (Belgia) i Mary-Julie (Londyn). Geron van der Doolan (CEO Europy Wschodniej) i Philip Pannier, CFO; Będąc w grupie odpowiednio od 20 i 30 lat, ci dwaj prawie zawsze są częścią rodziny.

Carlito, jedno z rodzeństwa nieuwzględnione w Owalnym harmonogramie, przebywa w Chihuahua w stanie Rhea od momentu jego powstania, kiedy to Simon Keynes, który był odpowiedzialny za „techniczne i energetyczne” aspekty projektów, został wyrzucony z dużego placu budowy ( Park Zielonej Energii). Siedział na krześle ochronnym przez ponad 2 godziny. „On ceni, więc my…” – komentuje założyciel.

Kwadrat AC w ​​głowie Kelamko: w otoczeniu Jeroena van der Dulena (po lewej), szefa filii w Europie Wschodniej i Paula Keynesa, dwojga jego trojga dzieci, Mary-Julie i Michaela.
© Brech von Mal லே

Spotkanie zaczyna się więc o 6 w sali konferencyjnej.. Żadnych obowiązkowych masek, ale ekrany z pleksiglasu i odległość, oczywiście rodzina, która tworzy bańkę. Nadal zadajemy pytanie: czy nie jest to ryzyko biznesowe, którego można uniknąć? Odpowiedź: „Nie. Wszyscy zostaliśmy przetestowani pod kątem tego skrzyżowania. System wentylacji w tym budynku jest całkowicie pod kontrolą: Wysokie dachy są również ważne dla dobrej wentylacji. W tym celu budujemy tylko 2 piętra o wysokości 80 stóp. Po uwięzieniu oczywiście taki, w którym obowiązują bardziej rygorystyczne normy techniczne dla biur. Będzie prawdziwy rynek ”.

750.000

Zbudowany w metrach kwadratowych

Jest to kwota, którą firma Kellogg wprowadzi na polski rynek w ciągu zaledwie 2–3 lat. Rekord, aby zgromadzić ponad miliard euro w funduszach rodzinnych.

Paul Caesans nie zmienił się: Każdy kryzys daje mu przebłysk możliwości, nawet jeśli ostatni sprawił, że poczuł się pewnie w swoim zespole. Po rekordowym roku 2019 tylko jeden duży projekt był w stanie sprzedać się w zeszłym roku. Ale tę spostrzeżenie omija machnięciem ręki: „Nasz zysk pozostał ten sam (111 mln euro). Mamy szczęście, że mamy tu i ówdzie wiele projektów mieszkaniowych, na przykład Nokke, Boom. wiele międzynarodowych produktów nie może już podróżować, więc lubią czekać. Rynek cofa się. Ceny za 12 miesięcy. Nie wykluczam, że inflacja i stopy procentowe zaczną ponownie rosnąć w 2023 r. Gdy pogoda jest bardzo upalna, ulewne deszcze Pamiętaj, że może padać … ”

Kroiłeś w Polsce?

Jeroen van der Toolan bierze go za rękę i broni swojego działu: „Nie. W przeciwieństwie do innych graczy, jesteśmy w pełni zaangażowani w uzyskiwanie dodatkowych zezwoleń i uruchamianie nowych projektów podczas epidemii. W ciągu najbliższych 2-3 lat będziemy w stanie to zrobić. Rynek ma nie mniej niż 750 000 m² Inwestycje deweloperskie w Polsce wraz z dostawami Przekroczono miliardy euro W oczekiwanej sprzedaży. „


„Dwadzieścia lat temu zapłaciliśmy 50 000 750 000 za teren, na którym teraz budujemy kompleks bloków. Dziś trzeba dodać dwa zera…”

Szefem jest Paul Caesans: „Mamy swoją prawdziwą siłę Tanie i dogodnie zlokalizowane banki ziemi. Dwadzieścia lat temu zapłaciliśmy 50 000 750 000 za grunt pod budowę kompleksu blokowego dzisiaj. Dziś trzeba do tego dodać dwa zera… Ponadto wszystkie te ziemie zostały opłacone i zapisane w naszych księgach rachunkowych jako wydatki konta historycznego, ale wartościowe aktywa. W kryzysie taka własność ziemi nie wpłynie na nas. Z drugiej strony, jeśli kilka miesięcy temu wydałeś miliony euro i zatrzymałeś proces budowy i sprzedaży na jego torach, miałoby to duży wpływ. Jako firma nienotowana powyżej, może łatwo wycofać się na pięć lat. Popyt na tę specjalność znacznie wzrósł w wyniku ostatnich skandali korporacyjnych ”.

Czy w takim razie nie można bezpiecznie czekać?

Paul Keynes: „Oczywiście pod względem komercyjnym. Klienci nie zdecydują się na zakup biur z 2-3 letnim wyprzedzeniem. Zwłaszcza jeśli nazwiesz tych klientów Google, Amazon lub Goldman Sachs I szukasz 10 000 m². Jeśli połączysz zakup gruntu, pozwolenie na budowę i budowę, to wkrótce minie 5 lat. Czasami zaczynamy budować fundamenty, a potem czekamy. Zmniejsza to o połowę pozostały czas pracy pod ziemią. „

Czy Twoje centrum przyciągania jest teraz wyraźnie ugruntowane w Polsce?

W tej chwili zareagował Michael Kaisens: „Te same ambicje mamy na gruncie belgijskim. Przede wszystkim w Brukseli, Antwerpii i Nokii. W tym jednym nadmorskim mieście jest teraz 500 hektarów ziemi. Ogłosimy kolejny plan działania. „


„W Londynie, w przypadku naszego pierwszego projektu, cena mieszkań wzrosła do 20 000 jenów za metr kwadratowy”.

Mary-Julie Keynes

Dyrektor Wielkiej Brytanii

Kelamco po raz pierwszy postawił stopę w Londynie.

Mary-Julie Keynes kontynuuje podróż na swoich nowych ziemiach przez kanał, gdzie pomimo zapowiedzianego Brexitu i zarzutów Callumco nie wahał się, by nadać swojemu znakowi: „W naszym pierwszym londyńskim procesie The Ark byliśmy na stole od trzech tygodni Ograniczenia są większe niż tutaj. Cena mieszkań wzrasta do 20 000 euro Metry kwadratowe. „

மில்லியன் 24 miliony na projekt boiska piłkarskiego zaparkowanego przy C na parkingu Hazel nadal nie znajdziesz w twoich książkach. KPMG twierdzi, że nie może określić, czy ta wartość jest prawdziwa …

Paul Keynes: „Chcemy rozpocząć nowy projekt, w przeciwnym razie będziemy musieli zdecydować się na dochodzenie odszkodowania. Nasi prawnicy również są przekonani o szansach dla naszych zwycięzców”.

Organy podatkowe proszą Cię o kolejne 150 milionów euro, które również jest zawarte w Twoim raporcie rocznym …

Paul Keynes: „Jesteśmy głęboko przekonani, że nie musimy płacić tej kwoty. Procedura wciąż trwa”.


„Na parkingu w Heisel chcemy rozpocząć nowy projekt. W przeciwnym razie musimy się zmusić do dochodzenia odszkodowania”.

Aby rosnąć jeszcze szybciej, czy myślisz o giełdzie?

Paul Keynes: „Co mam zrobić z tymi pieniędzmi? Możliwości na nadchodzące lata są wspaniałe. Moje dzieci i zespół mogą podwoić udziały firmy w ciągu najbliższych 3 lat. Beze mnie. Skontaktuj się ze mną w każdej sprawie: Lubię maluję nowe budynki sam bardziej niż kiedykolwiek. Potem głównie projekty. Nie jestem zainteresowany. „

Czy zaufałeś IPO FC Brooks?

Paul Keynes: „Szkoda, że ​​nie zadziałało za pierwszym razem, ponieważ jeśli Brooke jest warta 400 milionów euro, Antwerpia jest warta 300 (śmiech) … Musimy być realistami: belgijskie kluby nigdy nie mogą konkurować z Brytyjczykami ani Włosi. Nie rozumiem, jak pilna jest ta decyzja. Udana oferta publiczna i tak będzie dobrą rzeczą dla belgijskiego futbolu ”.

Paul Keynes: „Jeśli Brooks jest wart 400 milionów, Antwerpia jest warta 300 …”
© Brech von Mal லே

Dlaczego nie numer 1?

Wybuch Michaela Kaisensa: „Widzimy to inaczej. Zmieniliśmy Antwerpię w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Mimo że została zamknięta, zerwaliśmy nawet w 2020 r. Trzy lata temu nie mieliśmy żadnej (ekonomicznej) wartości w tej dziedzinie. teraz. Pracujemy głównie nad stworzeniem młodych graczy. Od czasu do czasu mamy szczęście, że mamy wyjątkowy zwrot finansowy. W międzyczasie jesteśmy z powrotem na szczycie tabeli, a klub ma już połowę wielofunkcyjnego stadion. „

Kiedy zamierzasz wydostać się z akcjonariuszy w Antwerpii?

Paul Keynes: „Nie ma tego w programie. W rzeczywistości już cieszymy się ze zwrotu z naszej inwestycji. Nie możesz sobie wyobrazić, ile witryn jest oferowanych firmie Kelamko. Tylko my, dzięki naszym kontaktom w terenie”.

Michael Keynes: „Jako deweloper spoza Antwerpii nie jest łatwo zadomowić się w tym regionie, więc jest to dla nas ważne. Szczególnie spodziewamy się dużego lokalnego rozwoju Oysterwheel (nowej obwodnicy Antwerpii)”.

streszczenie

  • Kelamko jest jednym z międzynarodowych pionierów belgijskiej branży nieruchomości.
  • Pomimo portfela zamówień firma deweloperska jest firmą rodzinną.
  • Najbliższe trzy lata będą szczególnie pomyślne na polskim rynku.
  • Jedną z mocnych stron zespołu jest portfolio strategicznie rozmieszczonych projektów budowlanych.
READ  Polska wróci po porażce na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, mówi Stoch