Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pasażer zmarł po wyskoczeniu z największego statku wycieczkowego świata, który płynął z Florydy

Pasażer zmarł po wyskoczeniu z największego statku wycieczkowego świata, który płynął z Florydy

Pasażer zginął po wyskoczeniu z największego statku wycieczkowego świata, który wypłynął z Florydy.

Według doniesień, niezidentyfikowany pasażer skoczył Poczta nowojorska, Z wysokości 20 pięter Ikona marynarza Po wypłynięciu w niedzielę z portu na Florydzie, aby wyruszyć w siedmiodniowy rejs po Karaibach, zatrzymując się najpierw w Hondurasie.

Straż Przybrzeżna stwierdziła, że ​​nie odegrała żadnej znaczącej roli w tym incydencie poza pomocą w poszukiwaniach mężczyzny Poczta nowojorska Dodała: „Statek wycieczkowy wysłał jedną ze swoich łodzi ratowniczych, odnalazł mężczyznę i zabrał go z powrotem na pokład”.

Straż przybrzeżna dodała, że ​​mężczyzna „został uznany za zmarłego”.

Do wypadku doszło na pokładzie statku wycieczkowego Icon of the Seas, który ma 3196 stóp długości i 20 pięter.
Do wypadku doszło na pokładzie statku wycieczkowego Icon of the Seas, który ma 3196 stóp długości i 20 pięter. (AFP za pośrednictwem Getty’ego)

Według brytyjskiej gazety „Daily Mail” największy na świecie rejs odbył się około 500 mil od portu w Miami i około 30 do 40 mil na północ od Santa Lucia na Kubie. . komórka wycieczkowa.

Royal Caribbean, która działa Ikona marynarza W oświadczeniu załoga statku, podobnie jak innych dużych statków wycieczkowych, natychmiast powiadomiła Straż Przybrzeżną Stanów Zjednoczonych i „rozpoczęła akcję poszukiwawczo-ratowniczą”.

„Nasz zespół opiekuńczy zapewnia wsparcie i pomoc bliskim gościa w tym trudnym czasie” – dodał przewoźnik. „W trosce o prywatność gościa i jego rodziny nie mamy żadnych dodatkowych szczegółów do udostępnienia.”

Statek, który przewozi ponad 5000 gości i odbył swój dziewiczy rejs dopiero w styczniu tego roku, wyruszył w rejs w sobotę, ale po niedzielnym incydencie rejs został zatrzymany i pozostawał na miejscu przez około dwie godziny do czasu poszukiwań. nieprzerwany. „” – podało gniazdko.

Koszt budowy statku to około 2 miliardy dolarów
Koszt budowy statku to około 2 miliardy dolarów (AFP za pośrednictwem Getty’ego)

według CruiseMapper śledzenie danych, Ikona marynarza Do portu Costa Maya w Meksyku ma przybyć we wtorek przed południem.

READ  Wielka Brytania stała się znacznie biedniejsza - i nie ma wyjścia

Do wypadku doszło ponad miesiąc po podobnej tragedii, jaka wydarzyła się na innym statku wycieczkowym Royal Caribbean Wolność mórz Kiedy uważa się, że 20-letni mężczyzna nazwiskiem Levion Parker wypadł za burtę podczas podróży po Bahamach.

Linia wycieczkowa natychmiast rozpoczęła misję poszukiwawczo-ratowniczą wraz z amerykańską strażą przybrzeżną, ale po pięciu dniach została ona zawieszona, ponieważ nie udało się go odnaleźć.

Jednak w ostatnich miesiącach przedsiębiorstwo wycieczkowe odnotowało także kilka udanych akcji ratowniczych, na przykład udało mu się wyciągnąć pasażera, który wypadł za burtę. Symfonia mórz Powrót w październiku.

Załoga statku, który w tym czasie właśnie wypłynął z Barcelony, poinformowała, że ​​gość został pomyślnie zabrany z powrotem na pokład po upadku wkrótce po opuszczeniu portu.

Niezależny Skontaktowałem się z Royal Caribbean w celu uzyskania komentarza.