Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Partie rządzące na Węgrzech iw Polsce chcą sprzymierzyć się z Ligą we Włoszech

BUDAPESZT (Reuters) – węgierski premier Viktor Orban i jego polski odpowiednik Matteo Moraveki spotkają się w czwartek z liderem ligi włoskiej Matteo Salvini, aby omówić sojusz na szczeblu europejskim – podała we wtorek węgierska agencja informacyjna MTI.

Firma podała, że ​​rozmowy między trzema urzędnikami odbędą się w Budapeszcie. Szef prasy Victor Orban, cytowany przez agencję, zapowiedział, że szczególnie zależy im na zawiązaniu sojuszu między rządzącą w Polsce Ligą a węgierskim Fideszem i PiS.

Fidesz opuścił grupę Europejskiej Partii Ludowej (EPP) na początku tego miesiąca po decyzji o powstrzymaniu przybycia Victora Orbana w związku z kontrowersjami dotyczącymi poszanowania praworządności na Węgrzech.

Uważany za nacjonalistę Victor Orban od dawna kojarzony jest z grupą Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (CRE), w której występuje PiS, czy z grupą Tożsamość i Demokracja (IT), w której odbywa się narodowy wiec Marine Lee. Usytuowany. League of Ben lub Matteo Salvini.

Victor Orban powiedział, że rozmawiał z partiami o podobnych poglądach na temat wartości utworzenia nowego sojuszu politycznego. Dodał, że Fidesz prowadzi rozmowy z konserwatywnymi siłami politycznymi w ramach poszukiwań nowej grupy w Parlamencie Europejskim.

Wyjaśnił, że celem było znalezienie grupy politycznej dla Fideszu i podobnych partii w Europie, które byłyby antyimigranckie i chciałyby „chronić” tradycyjne rodziny.

Na Węgrzech w przyszłym roku zaplanowano wybory parlamentarne, a opozycja po raz pierwszy próbuje stworzyć jednolity front przeciwko ustępującemu szefowi rządu.

(Gerzeli Sox; wydanie francuskie pod redakcją Claude Sentjo, Bertrand Poozy)

READ  Polska Straż Wybrzeża podpisała porozumienie o zwiększeniu treści lokalnych