Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polka wybrana na nowego ambasadora ONZ

Ambasador RP przy ONZ Jonah Vroneka (63 lata) został we wtorek wybrany przez sekretarza generalnego organizacji na nowego ambasadora Libanu, podały w poniedziałek źródła dyplomatyczne. Antonio Guterres „wyraził pragnienie Rady Bezpieczeństwa powołania Jonaha Vroneki na specjalnego koordynatora ONZ w Libanie, a Rada poparła ten wybór” – powiedział anonimowy wysłannik.

Nie było sprzeciwu ze strony Rady Bezpieczeństwa, która w zeszły weekend otrzymała zielone światło, powiedzieli AFP inni dyplomaci. Formalność jego nominacji powinna zostać wkrótce ogłoszona.

Jonah Vroneka, urodzony 30 marca 1958 r., Zastąpi Libańskiego Słowaka Johna Kubisa, który niedawno przyjął stanowisko nowego ambasadora ONZ w Libii. Ambasador Polski biegle włada językiem angielskim, arabskim i francuskim. Studiował w Algierii, Egipcie i Francji. W swojej karierze reprezentował Egipt (1999-2003), Mauretanię i Senegal w Maroku (2005-2010) oraz Unię Europejską (2011-2015) w Jordanii.
W Nowym Jorku przebywa od 2017 r., A w ramach swojej niedawnej działalności znacząco współpracował ze Zgromadzeniem Ogólnym ONZ, aby rozszerzyć niekończące się negocjacje międzyrządowe w sprawie reformy Rady Bezpieczeństwa ONZ na nowych członków i lepiej zastanowić się nad dzisiejszym światem. Dzielił się tą pracą ze swoim przedstawicielem z Kataru Alią Ahmed Saif Al Thani.

Źródła dyplomatyczne podały w poniedziałek, że 63-letnia Joanna Vroneka, ambasador Polski przy ONZ, została we wtorek wybrana przez sekretarza generalnego organizacji na nowego ambasadora w Libanie. Antonio Guterres ogłasza Radzie Bezpieczeństwa swój zamiar mianowania Jonah Vroneki na specjalnego koordynatora ONZ ds. Libanu …

READ  Ekspansja gry iliady w Polsce