Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pararower Tiarnán O’Donnell zdobywa srebro w regatach Pucharu Świata w Polsce

Pararower Tiarnán O’Donnell zdobywa srebro w regatach Pucharu Świata w Polsce

25-letni samotny wioślarz PR2 z Lee Rowing Club, który ma protezę prawej nogi, jest zadziornym zawodnikiem.

W zeszłym miesiącu zdobył srebro w swoim pierwszym międzynarodowym wyścigu w Lucernie i nie poddawał się, goniąc lidera. Zrobił to ponownie w Poznaniu, tym razem zmierząc się z mistrzem świata Kornem de Kooningiem. O’Donnell miał słaby start, ale zachował uczciwość eleganckiego Holendra i zajął wyraźne drugie miejsce. Drugi irlandzki zawodnik, Stephen McGowan, był blisko czwartego miejsca.

Klasa PR2 jest przeznaczona dla wioślarzy ze słabą funkcją nóg lub ich brakiem.

Dzisiejszy program został przesunięty do przodu ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, a w półfinałach na początku dnia Irlandia zakwalifikowała kolejną łódź, grę deblową mężczyzn, do niedzielnego finału A w grze podwójnej kobiet.

W emocjonującym finale Philip Doyle i Dare Lynch musieli ustąpić miejsca Robbiemu Mansonowi i Jordanowi Barry’emu z Nowej Zelandii. Nowozelandczycy przejęli kontrolę nad wyścigiem na etapach pośrednich. Doyle i Lynch dogonili ich i zbliżyli się do nich, gdy zbliżała się linia. Nowozelandczycy mieli ostatnią szansę na zwycięstwo. Manson uwielbia to miejsce. Siedem lat temu w Poznaniu ustanowił najlepszy czas świata w singlach.

„Te warunki są bardzo trudne, popełniliśmy kilka błędów na pierwszych 500 metrach i musieliśmy ciężko pracować przez resztę trasy, a Nowa Zelandia w końcu nas pokonała” – powiedział Doyle.

„Miejmy nadzieję, że jutro [in the A Final] Jeśli nie popełnimy tych samych błędów, ostatecznie może się okazać, że wyjdziemy na tym lepiej. Sześć lub siedem tygodni temu doznałem kontuzji, złamałem żebro, więc próbuję zdobyć trochę doświadczenia wyścigowego przed Paryżem, aby zobaczyć, czy organizm wytrzyma największy ciężar, więc przy takim wietrze naprawdę jesteś testując wszystko w górnej części ciała. Czuję się dobrze.

Obaj rywalizują w finale w niedzielę o 8:46 czasu irlandzkiego. Konkurs pary kobiet Aifric Keogh i Fiona Murtagh o godz. 8.06.

READ  Netflix otwiera biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Polsce

W sobotę duet młodzieżowy John Kearney i Jack Dorney zajął drugie miejsce w finale B, a w sumie był ósmy. W repasażu zajęli trzecie miejsce,

Pojedynczy wioślarz Conan Bazaia zajął w półfinale piąte miejsce i w niedzielę (7.20 czasu irlandzkiego) wystartuje w finale B.