Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nie każdy daje nam szansę” – mówi Poland Boss Proper.

„Nie każdy daje nam szansę” – mówi Poland Boss Proper.

Trener Polski Michał Proppers powiedział w sobotę, że ma zaufanie do swojej słabszej drużyny przed meczem z Holandią w mistrzostwach Euro 2024, nawet jeśli Zachód nie daje im żadnych szans.

Polska w niedzielę wyjdzie na boisko w Hamburgu bez kontuzjowanej gwiazdy Roberta Lewandowskiego, ale Proppers wspiera jego zespół w „walce” z mocno faworyzowanym Holendrem.

„Wszyscy uważali, że przegraliśmy i według wszystkich nie mieliśmy szans.

„Ale najważniejsze dla mnie jest to, że stworzyliśmy zespół, zespół, w którym każdy chce walczyć o siebie nawzajem”.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Lewandowski wrócił w sobotę do treningów indywidualnych z zamiarem powrotu na piątkowy mecz z Austrią, a 51-letni trener wezwał swoją drużynę do podniesienia poziomu pod nieobecność napastnika Barcelony – potwierdził Lewandowski.

„Robert Lewandowski jest jednym z najlepszych zawodników na świecie i nie da się ukryć, że będzie go brakowało, ale pozostali zawodnicy muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby osiągnąć dobry wynik”.

Proppers określił Holandię jako „jednego z faworytów do wygrania euro”.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

Skomentował: „Siła holenderskiej drużyny leży w jej indywidualności. Musimy stawić czoła temu w duchu zespołowym”.

Polska zakwalifikowała się do rozgrywek, pokonując Walię w rzutach karnych w marcu i wygrywając dwa ostatnie mecze towarzyskie z Ukrainą i Turcją przed przyjazdem do Niemiec.

Polski pomocnik Piotr Zieliński powiedział, że to „wielki zaszczyt” być kapitanem swojego kraju pod nieobecność głównego napastnika, nawet jeśli „bardzo niefortunne” było to, że Lewandowski nie wyjdzie na boisko.

Reklama — przewiń, aby kontynuować

„Ale ufam moim kolegom z drużyny i dam z siebie coś ekstra” – dodał 30-latek.

Dodał: „Holendrzy to wspaniała drużyna narodowa. Zajmują wysokie miejsca w rankingach, ale jutro rankingi nie będą miały znaczenia”.

Polska, która aż do 2008 roku nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy, edycja 2024 w sąsiednich Niemczech będzie piątym z rzędu, w którym Polska zakwalifikuje się do turnieju.

READ  ID Logistics: obsługuje działalność Centrum Dystrybucyjnego Auchan w Lędzinach w Polsce.

W trzech z czterech przypadków Polska zajmowała ostatnie miejsce w grupie, ale Polska będzie chciała przynajmniej powtórzyć to, co osiągnęła w 2016 roku, kiedy doszła do ćwierćfinału, przegrywając z Portugalią, która ostatecznie zdobyła tytuł w rzutach karnych.