Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oznaki choroby Alzheimera śledzą zmiany biologiczne w mózgu — Harvard Gazette

Oznaki choroby Alzheimera śledzą zmiany biologiczne w mózgu — Harvard Gazette

Wykorzystując raporty obrazowe na poparcie swoich ustaleń, naukowcy doszli do wniosku, że raporty pacjentów i ich partnerów dotyczące pogorszenia funkcji poznawczych mogą być wczesnym wskaźnikiem gromadzenia się splątków tau, charakterystycznych dla choroby Alzheimera.

Rebecca E. powiedziała: „Istnieje coraz więcej dowodów na to, że konkretna osoba lub jej bliski członek rodziny może zauważyć zmiany w pamięci, nawet zanim pomiary kliniczne wykażą zaburzenia funkcji poznawczych” – powiedziała dr Amarillo z Oddziału Neurologii w Brigham and Women’s Hospital i dyrektor medyczny. Autor badania. wyniki Zostało opublikowane w Neuroscience, Dziennik medyczny Amerykańskiej Akademii Neurologii.

„Teraz rozumiemy, że zmiany w mózgu spowodowane chorobą Alzheimera rozpoczynają się, zanim pojawią się objawy kliniczne wykrywane przez lekarzy u pacjentów”.

Rebeka E. Amarillo, główny autor badania

Przed jakąkolwiek diagnozą choroby Alzheimera badacze z Mass General Brigham wykryli zmiany w mózgu, gdy pacjenci i ich partnerzy w badaniu (ci, którzy potrafili odpowiedzieć na pytania dotyczące ich codziennych funkcji poznawczych) zgłaszali pogorszenie funkcji poznawczych. „Coś tak prostego, jak pytanie o dolegliwości związane z pamięcią, może śledzić nasilenie choroby w przedklinicznej fazie choroby Alzheimera” – powiedział Amarillo, neuropsycholog kliniczny zarówno w BWH, jak i Mass General. „Teraz rozumiemy, że zmiany w mózgu spowodowane chorobą Alzheimera rozpoczynają się, zanim pojawią się objawy kliniczne wykrywane przez lekarzy u pacjentów”.

Badanie prowadzone przez pierwszą autorkę Michelinę F. Jaddick, badacze z okolic Brigham i Mass Gen. Zespół badawczy zaprojektował swoje badanie tak, aby uwzględnić uczestników badania neurodegeneracyjnego w badaniu Anti-Amyloid Therapy in Asymptomatic Alzheimer’s Disease/Longitudinal Evaluation of Amyloid Risk (A4/LEARN) oraz Harvard Aging Brain Study i badań powiązanych. Uczestnicy byli zagrożeni, ale nie cierpieli na zaburzenia funkcji poznawczych i nie zdiagnozowano u nich jeszcze choroby Alzheimera. Każdy uczestnik i odpowiedni partner badania dokonali oceny funkcji poznawczych uczestnika. Każdy uczestnik przeszedł także obrazowanie PET w celu wykrycia poziomu tau i beta amyloidu.

READ  Obciążenie nowotworem: u jednego na 20 Europejczyków w ciągu swojego życia zdiagnozowano nowotwór

W grupie 675 uczestników zespół odkrył, że zarówno amyloid, jak i tau wiązały się z większym pogorszeniem funkcji poznawczych. Zespół odkrył również, że samoopisy pacjentów i ich partnerów uzupełniają obiektywne testy sprawności poznawczej. Autorzy zauważają, że ograniczeniem badania był fakt, że większość uczestników była rasy białej i posiadała wyższe wykształcenie. Konieczne są przyszłe badania obejmujące bardziej zróżnicowanych uczestników i długoterminowa obserwacja uczestników.

Amarlio ostrzega, że ​​zauważenie zmiany w funkcjonowaniu poznawczym nie oznacza, że ​​należy od razu wyciągać wniosek, że dana osoba cierpi na chorobę Alzheimera. Nie należy jednak ignorować obaw pacjenta lub członka rodziny, jeśli dotyczy on funkcji poznawczych.

Więcej informacji o finansowaniu poszczególnych naukowców Tutaj.

Otrzymuj najlepsze gazety dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej

Zapisując się do tego newslettera, wyrażasz zgodę na naszą Politykę prywatności