Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oto gra wyścigowa nr 1 w historii Stanów Zjednoczonych i nie, to nie jest Forza ani NFS

Jeśli chodzi o gry wyścigowe, pierwsze nazwy, które przychodzą na myśl, to najprawdopodobniej Forza, Gran Turismo, Need for Speed, Aceto Corsa, F1 i kilka innych, ale niewiele osób pomyślałoby o Mario Kart 8.

I jak się okazuje, myliliby się, gdyby tego nie zrobili, ponieważ Mario Kart 8 stało się najlepiej sprzedającą się grą wyścigową w historii USA, według danych udostępnionych przez Mat Piscatella z NPD Group.

Dane obejmują sprzedaż zarówno oryginalnego tytułu Wii U, jak i Mario Kart 8 Deluxe wydanego na Nintendo Switch i wydaje się, że razem obie wersje razem wyprzedziły sprzedaż Mario Kart Wii, bardzo popularnego 13-letniego wydania – starej tytuł, który wielu ludzi naprawdę pokochało.

Mario Kart 8 i Mario Kart Wii odnoszą ogromne sukcesy na całym świecie, nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Na przykład od momentu premiery na Wii U w 2014 roku, globalna sprzedaż Mario Kart 8 osiągnęła 8,45 miliona sztuk, podczas gdy edycja Deluxe dodała 33,41 miliona sztuk od czasu debiutu na Switchu cztery lata temu.

Dane z marca 2021 r. Pokazują, że najlepiej sprzedającym się tytułem w USA w zeszłym miesiącu było Call of Duty: Black Ops Cold War, a następnie Monster Hunter: Rise i Outriders. Nintendo Super Mario 3D World zajął czwarte miejsce.

Jeśli chodzi o same platformy PlayStation, w pierwszej dziesiątce nie ma ani jednej gry wyścigowej, a Call of Duty ponownie obejmuje prowadzenie, a Marvel’s Spider-Man zajmuje drugie miejsce.

Z drugiej strony sytuacja na Xbox wygląda trochę inaczej, ponieważ Forza Horizon 4 jest teraz siódmym tytułem na liście, tracąc jedno miejsce w porównaniu z poprzednim miesiącem. Call of Duty to także pierwsza nazwa na Xbox.