Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ośrodek analityczny ostrzega, że ​​w przyszłym roku inflacja osiągnie 15 procent, gdy rachunki za energię wzrosną

Ośrodek analityczny ostrzega, że ​​w przyszłym roku inflacja osiągnie 15 procent, gdy rachunki za energię wzrosną

Jdzień dobry.

Sir Nick Clegg przenosi się częściowo do Wielkiej Brytanii, stając się ostatnim martwym urzędnikiem, który ustąpił z Doliny Krzemowej.

Były wicepremier, który stał się dyrektorem ds. mediów społecznościowych, podzieli swój czas między domy w Londynie i Kalifornii, donosi Financial Times.

Pojawia się po tym, jak Adam Mosseri, szef Instagrama, powiedział, że przeprowadza się do Londynu, podczas gdy dyrektor ds. Marketingu Alex Schultz również się przeprowadził.

Sir Nick, który odpowiada za kontakty Meta z rządami na całym świecie, głośno wypowiada się na temat swojej niechęci do życia w Kalifornii. Mówi się, że ma być bliżej rodziców i ułatwić podróżowanie do Europy i Azji.

5 rzeczy na rozpoczęcie dnia

1) Pracownicy odczuwają rekordową presję płacową, gdy Wielka Brytania wchodzi w recesję Prognoz ostrzega, że ​​oszczędności milionów gospodarstw domowych zostaną zniszczone, gdy inflacja wzrośnie do 11%

2) HSBC przygląda się „strukturom alternatywnym” w miarę wzrostu ciśnienia szczelinowania Wściekli inwestorzy z Hongkongu domagają się rozdzielenia azjatyckich operacji banku

3) Nagrywaj rezerwacje Airbnb z podróżą powrotną Amerykańska firma spodziewa się osiągnąć w kolejnym kwartale rekordowe przychody i zyski

4) Felietonista Star Observer został zawieszony po sporze o prawa osób transpłciowych Nick Cohen zgadza się na wstrzymanie pisania, podczas gdy GNM bada zarzuty dotyczące jego zachowania przez aktywistkę Jolyona Maughama.

5) Ferrari podnosi ceny luksusowych samochodów sportowych Boom popytu napędza kwartalną sprzedaż o 29%

Co się stało w nocy?

Rentowności obligacji w regionie Azji i Pacyfiku podążały dziś rano za wzrostem rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, a dolar nadal rósł po tym, jak urzędnicy Rezerwy Federalnej wskazali, że nie są bliżsi podniesienia stóp procentowych.

Rentowności wspierał również niższy popyt na bezpieczniejsze aktywa po przybyciu na Tajwan przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Bezpieczny jen kontynuował swój ślizg.

READ  Teraz przygotuj się na odcięcie przez Putina dostaw gazu, ostrzegła Europa

To podniosło ceny akcji w Azji, pomimo nocnego spadku na Wall Street.

Japoński Nikkei wzrósł o 0,5 proc., odbiwszy się z dwutygodniowego zamknięcia we wtorek, podczas gdy chińskie blue chipy wzrosły o 0,9 proc., a indeks Hang Seng w Hongkongu o 0,8 proc.

Najszerszy indeks MSCI akcji Azji i Pacyfiku wzrósł o 0,11%. Indeks giełdowy Tajwanu pozostał mniej więcej na stałym poziomie, podczas gdy akcje australijskie spadły o 0,5%.

Już dzisiaj

  • główna firma: Endeavour Mining, Verexpo, Hill & Smith Holdings, Hiscox, IB Group, Taylor Wimpy (tymczasowo)
  • Ekonomia: Złożony PMI (Wielka Brytania, USA, UE), Usługi PMI (Wielka Brytania, USA, UE), Sprzedaż detaliczna (UE), PPI (UE), Sprzedaż fabryczna (USA)