Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

RAC: Tesco, Asda, Morrisons i Sainsbury nie obniżają cen benzyny zgodnie z niższymi kosztami hurtowymi |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

RAC: Tesco, Asda, Morrisons i Sainsbury nie obniżają cen benzyny zgodnie z niższymi kosztami hurtowymi | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

RAC ostrzegł, że supermarkety „Wielkiej Czwórki” i wielu innych sprzedawców detalicznych nie obniża cen benzyny zgodnie z niższymi kosztami hurtowymi.

Firma zajmująca się naprawą dróg poinformowała, że ​​hurtowy koszt benzyny spadł o 20 pensów od początku czerwca.

Firma dodała, że ​​detaliści z Wielkiej Brytanii kontynuowali podnoszenie cen w czerwcu i obniżyli ceny swoich pomp średnio o 9 pensów w lipcu.

RAC powiedział, że hurtowy koszt benzyny bezołowiowej – cena, gdy benzyna trafia na frontowe boiska – powrócił teraz do swojej ceny z początku maja wynoszącej 131,75 pensów za litr, co daje średnie ceny pomp na poziomie około 167 pensów za litr.

Jednak kierowcy płacą obecnie średnio 183 pensy za litr w pompach w całej Wielkiej Brytanii, pomimo niższych kosztów hurtowych, powiedział RAC.

Oznacza to, że mogą płacić prawie 9 funtów za czołg więcej niż powinni.

RAC powiedział również, że kierowcy muszą teraz płacić około 182 pensów za litr oleju napędowego – prawie 6 funtów za zbiornik mniej niż średnia pod koniec lipca, która wynosiła 192 pensy za litr.

Tesco, Asda, Morrisons i Sainsbury, znane jako supermarkety „Wielkiej Czwórki”, spotkały się z krytyką wraz z wieloma innymi dostawcami, którzy nie obniżyli swoich cen zgodnie z niższymi kosztami hurtowymi.

RAC powiedział, że chociaż wielu detalistów obniżyło ceny w zeszłym tygodniu, obniżki nie wystarczą, aby nadążyć za kosztami hurtowymi.

Wtedy nadchodzi ostrzeżenie Ceny paliw są najwyższe w historii Wcześniej tego lata, gdy koszty życia w Wielkiej Brytanii zaczęły się pogarszać.

Rzecznik paliw RAC, Simon Williams, powiedział: „Lipiec był niepotrzebnie trudnym miesiącem dla kierowców ze względu na niechęć czterech głównych supermarketów do obniżenia cen do rozsądnego poziomu, co odzwierciedla stałe i znaczące obniżki hurtowych kosztów benzyny i oleju napędowego.

READ  AKTUALNOŚCI NA ŻYWO: CEO GE Culp przejmuje kontrolę nad biznesem lotniczym przed potrójnym podziałem

„Tak jak było, widzieliśmy, jak niezależni detaliści zwiększają opłaty, ponieważ uczciwsze ceny pomp pojawiły się w całym kraju, w końcu zmuszając supermarkety do wprowadzenia jeszcze większych obniżek późnym piątkowym popołudniem.

„To, co powinno było się wydarzyć, to fakt, że najwięksi detaliści obniżyli swoje ceny codziennie, biorąc pod uwagę, że hurtowe ceny benzyny stale spadały w ciągu ostatnich ośmiu tygodni”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

BP odnotowuje zysk w wysokości 7 miliardów funtów

Czytaj więcej:
Liczby sugerują, że Wielka Brytania zrobiła niewiele, aby złagodzić obciążenie wyższymi cenami benzyny w porównaniu z innymi krajami w Europie
Dziewięć wskazówek, jak zmniejszyć ilość zużywanej benzyny lub oleju napędowego przy rekordowych cenach paliwa
„Ludzie są zdesperowani” – dramatyczny wzrost w biznesie upada

Williams radził kierowcom, aby nie zakładali, że supermarkety to najtańsze miejsca na paliwo.

Powiedział, że kierowcy powinni „robić zakupy, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz niezależnego sprzedawcę, który postępuje właściwie i nieco odwraca niższe koszty hurtowe, pobierając niższą cenę”.

Dodał: „To naprawdę zachęcające, ponieważ freelancerzy kupują nowe zapasy mniej niż supermarkety, ponieważ nie sprzedają tak dużo i dlatego nie są w dobrej pozycji, jak ich konkurenci, aby móc kupić paliwo po niższych cenach, gdy nastąpią nagłe spadki sklep.”

Rzecznik Sainsbury powiedział: „Zobowiązujemy się dostarczać kierowcom wielką wartość, aw weekend obniżyliśmy ceny benzyny i oleju napędowego na naszych podwórkach. Wyceniamy lokalnie i konkurencyjnie”.

Sky News skontaktowało się z Tesco, Asda i Morrisons w celu uzyskania komentarza.