Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nick Clegg wraca do Londynu z dwoma innymi prezesami właścicieli Facebooka | Nick Clegg

Nick Clegg, szef działu spraw globalnych w firmie macierzystej Facebooka, przeprowadza się częściowo do Londynu, gdzie dołącza do starszych kolegów w przeprowadzce do stolicy Wielkiej Brytanii.

Były przywódca Liberalnych Demokratów podzieli swój czas między Kalifornię, gdzie obecnie mieszka, a Londyn. Nowa kierownicza rola Clegga w Meta Marka Zuckerberga będzie wymagać więcej podróży i zrozumiałe jest, że Clegg postrzega Londyn jako odpowiednią bazę wypadową do zwiedzania Europy i Azji.

Czasy finansowe, Kto zgłosił pierwszy krokClegg powiedział, że chciałby spędzać więcej czasu w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej z powodów osobistych, w tym z chęci bycia bliżej swoich starszych rodziców.

Clegg dołączył do Meta w 2018 roku i przeprowadził się z rodziną do Kalifornii, ale było jasne, że w pewnym momencie chce wrócić do Europy, Powiedział „Financial Times” w zeszłym roku Że „jego serce w dużej mierze należy do 5000 mil”.

Żona Clegga, Miriam Gonzalez Dorans, wybitna prawniczka zajmująca się międzynarodowym biznesem, również wspomniała w swoich postach na Instagramie o utraconej Europie, mówiąc w zeszłym roku, że czuła się „pocałuj ziemięPo powrocie do Hiszpanii po raz pierwszy od 18 miesięcy.

był Clegg Awansował z poprzedniego stanowiska Jako wiceprezes ds. globalnych i komunikacji w lutym. W tym czasie Zuckerberg powiedział, że rola postawi Clegga „na poziomie” jego i Sheryl Sandberg, która od tego czasu ogłosiła, że schodzić Jako dyrektor operacyjny firmy.

Przed awansem Clegg odegrał znaczącą rolę w Mówienie o rewelacjach z zeszłego roku Od detektywa Francisa Hogana, który… Właściciel Facebooka oskarżony Aby dać ludziom „astronomiczne zyski”, krzywdzić dzieci i destabilizować demokracje.

Clegg zaprzeczył twierdzeniu Haugena, opartemu na wewnętrznych dokumentach, jakoby Facebook promował kontrowersyjne treści, twierdząc, że reklamodawcy unikaliby firmy promującej takie materiały. Przemawiając na konferencji w listopadzieDodał, że treści Facebooka to w dużej mierze „dzieci, grille i Parmitsva”, mimo że dokumenty ujawnione przez Haugena pokazały, że badacze ostrzegali przed „częściowymi” próbami powstrzymania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku.

READ  Rosyjska firma wydobywcza złota upada z sankcjami nałożonymi na dużą skórę głowy

Clegg odegrał również znaczącą rolę w wyjaśnianiu zmiany, jaką Meta skupiła się na metawszechświecie, koncepcji wirtualnej przestrzeni, w której cyfrowe reprezentacje ludzi – awatary – wchodzą w interakcję w pracy i zabawie, w tym ogłaszając stworzenie Program inwestycyjny o wartości 50 mln USD (41 mln GBP) Aby upewnić się, że metaverse jest budowany „odpowiedzialnie”.

Meta stoi przed wieloma wyzwaniami regulacyjnymi w Europie, gdzie relacje i polityka rządowa są dobrze ugruntowaną częścią kompetencji Clegga. Rząd Wielkiej Brytanii przygotowuje się do złożenia wniosku Kompleksowy rachunek za bezpieczeństwo online Podczas gdy Unia Europejska przyjmuje surowe regulacje w postaci ustawy o usługach cyfrowych, rynki cyfrowe działają.

Clegg podejmuje decyzję, gdy szef platformy Meta Instagram przygotowuje się do przeprowadzki do Londynu. To Adam Mosseri Tymczasowa przeprowadzka do Wielkiej Brytanii, gdzie Meta zatrudnia 4000 osób w całym Londynie, w tym nowe biuro w King’s Cross. Alex Schultz, dyrektor ds. marketingu Meta, również przeniósł się do Wielkiej Brytanii.

Inni dyrektorzy zastanawiali się nad swoimi fizycznymi relacjami z centralą Meta w Menlo Park w Kalifornii. W marcu Wall Street Journal poinformował, że szefowa produktu Meta, Naomi Gillette, przeniosła się do Nowego Jorku, a jej szef ds. bezpieczeństwa informacji, Guy Rosen, przenosi się do Izraela.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Meta, był wybitnym zwolennikiem elastycznej pracy podczas pandemii koronawirusa, mówiąc, że połowa z 70 000 pracowników firmy może pracować z domu w ciągu dekady.

Meta odmówiła komentarza na temat historii Clegga. W oświadczeniu firma powiedziała: „Ostatnie kilka lat przyniosło nowe możliwości w zakresie sposobów komunikowania się i pracy. Wierzymy, że sposób, w jaki ludzie pracują, jest o wiele ważniejszy niż to, gdzie pracują”.