Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Orange Polska uruchamia laboratorium 5G w Warszawie

Warszawskie laboratorium dołącza do sieci podobnych placówek uruchomionych przez Orange w całej Europie, w tym w Antwerpia I Lenny Jak również w innych krajach we Francji i Rumunii.

Ankieta przeprowadzona przez Dynata w styczniu wykazała, że ​​74% firm w Polsce uważa, że ​​ich biznes będzie potrzebował wsparcia dostawcy usług telekomunikacyjnych przy opracowywaniu i testowaniu usług 5G.

Orange twierdzi, że uruchomił własne laboratorium 5G, aby umożliwić firmom odkrywanie przypadków użycia 5G, a operator otworzył 12 takich laboratoriów na całym kontynencie.

„Technologia 5G będzie bardzo ważnym impulsem, który umożliwi dalszy rozwój i dynamiczną cyfryzację polskiej gospodarki” – powiedział Julian Ducaroz, prezes Orange Polska.

„Laboratorium Orange 5G to miejsce, w którym opracowujemy i testujemy rozwiązania wykorzystujące technologię 5G, a także współpracujemy ze startupami, oferując innowacyjne rozwiązania biznesowe, aby jak najszybciej uruchamiać nowe usługi po częstotliwościach potrzebnych do budowy 5G w Polsce są dostępne i wciąż na nie czekamy.”

Laboratorium zostanie podzielone na kilka obszarów. Sekcja Showroom zaprezentuje rozwiązania w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, analitykę wideo opartą na sztucznej inteligencji oraz autonomiczną robotykę mobilną i drony.

Co najważniejsze, Orange twierdzi, że korzystanie z 5G umożliwi pracownikom przeszkolenie w zakresie korzystania z wirtualnej rzeczywistości i cyfrowe wsparcie stacji roboczych za pomocą inteligentnych okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Przewoźnik twierdzi, że pozwoli to również na precyzyjne lokalizowanie i monitorowanie osób oraz poruszających się obiektów.

Nie zabraknie również sekcji deweloperskiej, w której klienci będą mogli pracować w ekosystemie sieci mobilnych 5G, rozwiązań edge computing czy platform IoT.

READ  Wydarzenia walczą ze złą pogodą na polskich testach koni Paporovko