Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Opisał model zarządzania NZ Rugby jako „bałagan”, a grę „bezsilną”.

Związek Zawodników Rugby w Nowej Zelandii określił obecny model zarządzania nowozelandzkim rugby jako „zamęt” i twierdzi, że gra w tym kraju jest „bezsilna”, „zdezorganizowana” i funkcjonuje w „próżni przywództwa”.

Mocno sformułowane oświadczenie zostało dziś zatwierdzone przez lidera NZRPA Roba Nicholla, który potwierdził 1News, że podtrzymuje wszystko, co jest w nim napisane.

Orzeczenie to nadchodzi, gdy Nowa Zelandia Rugby zmaga się ze swoim zarządzaniem w następstwie zaleceń zawartych w niewiążącym Raporcie Pilkingtona opublikowanym osiem miesięcy temu, w którym stwierdzono, że konstytucja i zarządzanie NZ Rugby nie odpowiadają zamierzonym celom i podkreślono między innymi potrzebę -osobowy niezależny zarząd.

Niektórzy przedstawiciele związków regionalnych w zarządzie NZ Rugby sprzeciwili się temu, tworząc impas, który organizacja krajowa próbowała pokonać poprzez kompromis w zakresie modelu przejściowego w kierunku w pełni niezależnego zarządu.

Ugodę ogłosiła w zeszłym tygodniu prezydent Dame Patsy Reddy w oświadczeniu, które określiła jako „szansę na reformy jedyną na pokolenie”. Doniesiono, że Dame Patsy zaproponowała rezygnację, jeśli nie uda jej się osiągnąć porozumienia.

Organizacja Nicol stanowczo odmówiła przyjęcia ugody zaproponowanej przez NZ Rugby, mówiąc: „Od czasu opublikowania recenzji NZR i jej członkowie z prawem głosu zaakceptowali ustalenia zawarte w rewizji i potrzebę zmian.

„Jednak jak dotąd nie zaakceptowali zaleceń, zamiast tego przedstawili kilka rozwodnionych i/lub skompromitowanych alternatywnych propozycji.

„Żadna z tych propozycji jak dotąd nie wdrożyła zaleceń panelu przeglądowego i żadna nie uzyskała jednolitego wsparcia NZR i jej członków z prawem głosu, nie mówiąc już o innych kluczowych interesariuszach i społeczeństwie”.

W oświadczeniu dodano: „Od wydania recenzji minęło osiem miesięcy. Gra jest powszechnie postrzegana jako bezsilna/zdezorganizowana, nieefektywna i po prostu powodująca chaos w administracji.

„Kwestie podkreślone w przeglądzie i które przyczyniły się do jego wniosku – że zarządzanie Nową Zelandią nie nadaje się do zamierzonego celu – dosłownie ujawniają się na oczach Nowej Zelandii.

READ  Dlaczego Nash Morris zdecydował się opuścić rodzinny zespół?

„Obecnie panuje próżnia w zakresie przywództwa, dlatego ta propozycja ma na celu wypełnienie tej luki i zapewnienie czegoś, za czym cała gra będzie mogła się zjednoczyć i wspierać”.

Prezydent Nowej Zelandii w rugby Dame Patsy Reddy z trenerem All Blacks Scottem Robertsonem (w środku) i dyrektorem generalnym Nowej Zelandii w dziedzinie rugby Markiem Robinsonem.

NZRPA twierdzi, że ugoda zaproponowana przez NZ Rugby nie spełniałaby zaleceń zawartych w Raporcie Pilkingtona i dlatego nie byłaby adekwatna do założonego celu.

Ogłaszając swój sprzeciw w tak zdecydowany sposób, NZRPA ma wyraźną nadzieję na zintensyfikowanie kontroli nad NZ Rugby.

Mówi się, że niektóre związki regionalne obawiają się przekazania władzy niezależnym osobom, które mogą nie mieć tak dużego doświadczenia w rugby w prawdziwym świecie, ale Nicol stwierdziła, że ​​te obawy są bezpodstawne i ważne jest, aby pozyskać osoby o szerokim zakresie umiejętności. Do Zarządu wybierani są oni na podstawie własnych zasług.

Jedną z kwestii niepodlegającą negocjacjom dla Nicole i NZRPA jest ustąpienie obecnego zarządu z możliwością przywrócenia na stanowisko, jeśli sobie tego życzy.

„Wzywaliśmy NZR do zaakceptowania i poparcia zaleceń Komisji Rewizyjnej kilka razy i proponowaliśmy wprowadzenie rozwiązań przejściowych, które dadzą członkom posiadającym prawo głosu potrzebne na początku zaufanie, którego potrzebują, a jednocześnie zapewnią wdrożenie zaleceń. proponował także kilkakrotnie, abyśmy pracowali razem, aby osiągnąć te cele. Do chwili obecnej NZR odmówiło.”

„W rezultacie czujemy się zobowiązani zrobić to, co naszym zdaniem NZR powinno było zrobić wiele miesięcy temu – publicznie poprzeć ustalenia panelu kontrolnego i walczyć o nie przed sądem opinii publicznej” – dodał w oświadczeniu.

Nowy model zarządzania NZ Rugby zostanie poddany głosowaniu na specjalnym walnym zgromadzeniu, które nie zostało jeszcze zwołane. Do przyjęcia nowego modelu wymagana jest większość dwóch trzecich głosów.

READ  Bunkier, Cowboys vs. Knights, Jason Taumalulu no Tree, Jeremiah Nanai, Lachlan Fitzgibbon, Graham Annesley, Panthers vs. Ailes, William Keko, Brian Toe, Dylan Brown

NZRPA nalegała, aby przegląd zarządzania był warunkiem sprzedaży 7,5% udziałów w NZ Rugby zarządzającemu amerykańskim funduszem inwestycyjnym Silver Lake.