Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NRL 2024, Kody Nikorima, Benji Marshall, Jeremy Marshall-King, Dolphins, Wayne Bennett, Wests Tigers, Runda 5, początkujący trener imponuje swoim byłym kolegom z drużyny

Jako przyjaciel i były członek drużyny Cody Nikorima nie był zaskoczony, widząc, jak Wests Tigers przeciwstawiają się oczekiwaniom pod wodzą Benjiego Marshalla, człowieka, którego wziął pod swoje skrzydła w Brisbane.

Chociaż był w pełni skupiony na „graniu w piłkę nożną Dolphins”, aby kontynuować wspinaczkę swojej drużyny na szczyt rankingów, Nikorima był pełen pochwał dla swojego byłego mentora Marshalla, który grał u jego boku w drużynie Broncos pod wodzą obecnego trenera Wayne’a Bennetta.

„To trudny zespół, podobnie jak Tygrysy, i tak gra, ponieważ wszystko zaczyna się od trenera” – powiedział Nikorima. „Oczywiście to nowy trener, ale grałem z Benjym i wiem, jaki jest inteligentny.

„Wiem, że ci młodzi chłopcy go podziwiają, był tam, wygrał mecz dla Tygrysów, jest Tygrysami na zawsze.

„Ma tam dobrych asystentów trenerów, są tam także Robbie Farah i Johnny Morris, więc nie jestem zaskoczony tym, jak dobrze sobie radzą.

„Po sposobie, w jaki mówi, widać, że ma wiedzę na temat gry. Nie wiedziałem nic o głównym coachingu (jako jego karierze), ale wiedziałem, że dobrze sobie poradzi w pewnym sensie trenerskim. Trzeba mu przyznać, że jest tu teraz i wykonuje świetną robotę.” Gratulacje dla niego wraz ze swoim zespołem.

Cody Nikorima gra przeciwko Wests Tigers w 25. rundzie w 2023 roku.
© NRL Obrazy

„Ośmielę się powiedzieć, że zaczerpnął pewne elementy z książki Wayne’a, ale mam wrażenie, że pozostał wierny swojej postaci i zrobił to w stylu Benjiego.

„Oczywiście przez lata miał menedżerów, którym prawdopodobnie mógł trochę pogłówkować, ale z tego, co widzę, w dużej mierze jest sobą i robi to, co robi Benjy, a to od otaczających go zawodników zależy, czy zaangażują się w cokolwiek to będzie”. Chce być szczery.”

Pomimo tego, że Marshall jest legendą Tygrysów, ma wiele powiązań z Dolphins, ponieważ grał pod okiem swojego mentora Bennetta i u boku Nikorimy w Broncos, a także z kolegą z drużyny Dolphins, Anthonym Milfordem.

READ  NRL 2021: kontrakt Adama Reynoldsa, Brisbane Bronco przygotowuje się do podpisania supergwiazdy South Sydney Rabbitz

Były przedstawiciel Maori All Stars wystąpił także wraz z braćmi Bromwich Jessem i Kennym oraz skrzydłowym Dolphins Jamayne Isaako w składzie New Zealand Kiwis.

Sam Marshall rozegrał także trzy mecze dla drużyny pucharowej Redcliffe Dolphins i jako zawodnik z numerem 727 strzelił dwie bramki podczas swojej kariery w klubie w 2017 roku.

Jednak najsilniejsze połączenie jest z młodszym bratem Marshalla, Jeremym Marshallem-Kingiem, który jest w dobrej formie od czasu dołączenia do Dolphins w zeszłym sezonie.

Benji Marshall w Redcliffe Dolphins w 2017 r.
© Zdjęcia QRL

Bracia staną się drugą grupą braci, po Tonym i Brianie Smithach, z którymi zmierzą się jako trener i zawodnik. Jako gracze rywalizowali ze sobą pięć razy, a młodszy brat Jeremy miał przewagę 3-2.

„Nie, niezbyt. Nie martwiłbym się tym zbytnio” – powiedział Marshall-King zapytany, czy przed meczem szykuje się przyjazna rywalizacja rodzinna.

„To po prostu kolejny mecz, do którego muszę się przygotować i upewnić się, że zakończymy go zwycięstwem i wykonamy swoją pracę.

„Myślę, że musimy po prostu robić to, co potrafimy najlepiej.

Wiemy, że musimy szybko zaczynać każdy mecz, w którym gramy.

„Nie możemy zacząć tak jak to zrobiliśmy (przeciwko Tytanom w ostatniej rundzie) przeciwko jakiejkolwiek innej drużynie, więc musimy upewnić się, że każdy mecz zaczynamy szybko.

Bracia Jeremy Marshall-King i Benji Marshall zagrali razem w meczu All-Star 2021.
© NRL Obrazy

„To wciąż dopiero początek Tours, więc sezon jest bardzo długi i musimy się po prostu doskonalić”.

Chociaż Marshall ma wiele powiązań i silne relacje z ludźmi z Dolphins, powiedział, że nie spodziewa się telefonu od Bennetta w tym tygodniu, mimo że może zwracać się do niego po poradę o każdej porze roku.

Tak samo było w zeszłym sezonie, kiedy asystent trenera Marshall objął stery w meczu 25. rundy przeciwko Dolphins, który Tygrysy następnie wygrali po bramce Abe Kuroisau po rzucie karnym po syrenie.

READ  NRL, raport z meczu, Newcastle Knights, Cronulla Sharks

„To nie będzie dla mnie tydzień pełen emocji” – powiedział Marshall zapytany o konfrontację Bennetta z jego bratem.

„W tej chwili są jak każdy inny zespół, a moim zadaniem jest pomóc tym chłopakom (Tygrysom) zrobić to, co muszą.

„Tu nie chodzi o mnie. Chodzi o cały nasz klub.

„Jestem pewien, że jest [Bennett] Nie zadzwoni do mnie w tym tygodniu

„Rozmawiam z nim, ale w tym tygodniu do mnie nie zadzwoni, gwarantuję ci to”.