Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Onkologia i Płodność | EurekUwaga!

W wielu badaniach retrospektywnych na ten temat analizowano przebieg ciąży pojedynczych pacjentek z guzem i odnoszono wyniki do rodzaju leczenia, częstości i wyniku ciąży u kobiet z guzem, ale bardzo niewielu z nas wie, co się dzieje. Nasza populacja została dotknięta nowotworami w ciążach, poronieniach lub dobrowolnych aborcjach przez długi czas. Celem niniejszego e-booka jest nie tylko opisanie stanu wiedzy na temat zachowania płodności u pacjentek po leczeniu onkologicznym, ale także przedstawienie i omówienie możliwości ciąży i porodu po leczeniu onkologicznym. Uważamy, że e-book skierowany jest przede wszystkim do lekarzy i pielęgniarek specjalizujących się w dziedzinie onkologii. Jesteśmy pewni, że przyda się również specjalistom ds. ciąży wspomaganej medycznie oraz lekarzom pierwszego kontaktu.

Badania młodych ludzi i dorosłych, którzy mieli dzieci leczone z powodu nowotworów, wykazały zwiększoną liczbę próśb o leczenie mające na celu zachowanie ciąży. Aby odpowiedzieć na takie prośby, ważne jest, aby pracownicy medyczni rozważyli potrzebę leczenia kobiety, zachowania jej płodności oraz dostarczyli informacji na temat wpływu guza i leczenia na ciążę. Pacjentów należy informować o możliwych alternatywach leczenia, które są mniej agresywne w stosunku do funkcji rozrodczych, ale jednocześnie dają pożądane wyniki w zakresie przeżycia.

Onkologia i płodność opisuje najnowsze osiągnięcia naukowe w zakresie zachowania płodności u kobiet z onkologią. Książka zawiera 11 rozdziałów informacyjnych, których celem jest dostarczenie czytelnikowi informacji niezbędnych do przedstawienia przypadku, omówienia możliwości zajścia w ciążę oraz postępowania z pacjentkami po leczeniu onkologicznym w różnych okresach ciąży.

Kluczowe cechy

Czytelnik jest informowany o związku między rakiem ginekologicznym a płodnością kobiet w 11 rozdziałach

Opisuje szeroki zakres nowotworów i związanych z nimi opcji leczenia w celu zachowania płodności

– Wyjaśnia rolę „Zespołu Zachowania Płodności” w poradniach

– Informuje czytelnika o etyce leczenia onkologicznego w odniesieniu do płodności kobiet

Opisuje dziedziczne nowotwory związane z płodnością u kobiet

READ  Apiksaban vs Riwaroksaban u pacjentów z migotaniem przedsionków i wadą zastawkową serca: badanie populacyjne: Annals of Internal Medicine: Tom 0, nr 0

Zawiera odniesienia do dalszej lektury

Książka stanowi źródło informacji na ten temat dla lekarzy specjalności położnictwo i ginekologia, położnych i pielęgniarek szkolących się w ginekologii onkologicznej. Zainteresuje również pracowników służby zdrowia pracujących w poradniach leczenia niepłodności i onkologii, a także lekarzy rodzinnych medycyny rodzinnej.

O edytorze:

Cesar Romagnolo MD. Uzyskał dyplom z medycyny i chirurgii na Uniwersytecie w Weronie (Włochy). Dyplom uzyskał w Położnictwa i Ginekologii Uniwersytetu w Padwie (Włochy). W latach 1996-2006 pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Oddziału Położnictwa i Ginekologii Ospedale „Sacro Cuore” Negrar Verona (Włochy). a od 2010 do 2020 pracował jako dyrektor Oddziału Położnictwa i Ginekologii „Szpitala San Bonifacio” Werona (Włochy). Przez ostatnie dwa lata pracował jako ordynator w Klinice Położnictwa i Ginekologii „Dell’Angelo” Mestre – Wenecja (Włochy).

Brał udział w badaniu badania: „Rola atenololu w modulacji rytmu okołodobowego przez melatoninę”. Department of Reproductive Medicine na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego (UCSD), USA i był głównym badaczem w następujących badaniach: „Przedoperacyjna diagnostyka „infiltrazione miometriale nel carcinoma dell endometrio”; „Rola markerów surowicy w różnicowaniu Diagnostyka mas miednicy mniejszej”; „Finding and Treatment Endometriosis: Identification and Validation of Biomarker-Based Prediction Models using Integrated Liquid Biopsy (FREEDOM TRIAL)”. Redagował 160 publikacji w indeksowanych czasopismach medycznych. Stypendysta Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESG0) .

słowa kluczowe:

Nowotwory kobiece, Karmienie piersią, Leczenie oszczędzające płodność, Czas porodu, Diagnostyka, Ochrona radiologiczna, Chirurgia, Ciąża, Radioterapia, Rak jajnika, Chemioterapia, Rak endometrium, Patologia, Rak szyjki macicy, Noworodek, Rak piersi, Onkologia W okresie dojrzewania, rak tarczycy, moralność, czerniak

Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić: https://bit.ly/3BQVjR1


Zastrzeżenie: AAAS i EurekAlert! Nie ponosi odpowiedzialności za poprawność biuletynów wysyłanych na EurekAlert! Za pośrednictwem organizacji wnoszących wkład lub za korzystanie z jakichkolwiek informacji za pośrednictwem systemu EurekAlert.