Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OnePlus stworzył wieloplatformowe narzędzie do synchronizacji schowka, które możesz wypróbować teraz

OnePlus ogłosił zupełnie nową aplikację na Androida o nazwie Clipt, która ułatwia wysyłanie tekstu, obrazów i plików między urządzeniami. Aplikacja obsługuje również funkcję schowka, dzięki czemu można skopiować coś na jednym urządzeniu i wkleić na innym.

Clipt został opracowany przez nowy zespół OnePlus w OneLab, który został utworzony w celu przesunięcia koperty beta w firmie.

„Aplikacja i rozszerzenie do Chrome tworzą połączenie między urządzeniami w celu bezproblemowego połączenia ze schowkiem” Powiedział OnePlus. „Po zainstalowaniu możesz skopiować je na jedno urządzenie i wkleić na inne lub użyć go do łatwego przesyłania plików tam iz powrotem, podłączonych do dowolnej liczby urządzeń”.

OnePlus powiedział, że opracował Clipt po uświadomieniu sobie, jak trudne było wysyłanie skopiowanych plików i tekstu z jednego urządzenia do drugiego. Nowa aplikacja ma na celu wyeliminowanie tarcia z równania i zamiast tego stworzyć bezproblemową obsługę, która po prostu działa.

Według OnePlus, Clipt używa Twojego Dysku Google do przesyłania danych, a „przenosimy tylko sposób na identyfikację tych danych i przekazanie innym urządzeniom, aby były bezpieczne”.

OnePlus powiedział: „W Pozwoleniach zobaczysz, że prosimy o odczyt i zapis twojego woluminu Google, ale Clipt może pobrać pliki, które tworzy tylko wtedy, gdy jest zamknięty”. „W aplikacji lub rozszerzeniu przechowujemy dostępnych 10 ostatnich elementów, ale później są one automatycznie usuwane, aby nie zajmowały miejsca na dysku”.

Google wcześniej wprowadził funkcję dla Androida o nazwie Close Sharing, która ułatwia udostępnianie plików, linków i nie tylko. Brakuje jednak funkcji schowka, a funkcja Google nie działa na komputerach (chyba że masz Chromebooka). W rzeczywistości OnePlus Niedawno porzuciłem funkcję udostępniania plików Na korzyść funkcji „blisko udostępniania”, ale wygląda na to, że firma nadal chce czegoś potężniejszego.