Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Oleksandr Usyk akceptuje warunki „chciwego brzucha” Tysona Fury’ego na niekwestionowaną walkę wagi ciężkiej

Mistrz WBC Tyson Fury przedstawił swoje warunki walki unifikacyjnej z Ołeksandrem Usykiem.

Ian Walton/AP

Mistrz WBC Tyson Fury przedstawił swoje warunki walki unifikacyjnej z Ołeksandrem Usykiem.

Ołeksandr Usyk w piątek (sobota NZT) w mediach społecznościowych zaakceptował warunki walki Tysona Fury’ego o tytuł niekwestionowanego mistrza świata wagi ciężkiej.

Wydawało się, że kończy się czas na zawarcie umowy między dwoma posiadaczami tytułu na proponowaną walkę 29 kwietnia w Londynie, z promotorem Usyka, Alexem Krasiukiem, mówiąc, że ich ostatnia oferta – podział 60-40 dla zwycięzcy – została odrzucona przez Fury’ego i jego obóz.

To skłoniło Fury’ego, mistrza WBC, do opublikowania wideo na Instagramie w piątek (sobota NZT), w którym powiedział, że będzie walczył tylko wtedy, gdy podział wypłat w walce będzie na jego korzyść 70-30.

Czytaj więcej:
* Sędzia Jake Paul: Klaun niezwiązany z boksem zawodowym
* „Kocham zarabiać pieniądze”: Ponury Anthony Joshua pozwala wystrzegać się swoich motywów
* Tyson Fury przyznaje, że Jake Paul jest przyzwoitym bokserem

„Widzę tę całą rozmowę o walkach bokserskich, że chcą 50%, że Tyson jest chciwy” – powiedział Fury. Gdzie stoję: Usyk, ty i twój zespół jesteście warci 30%.

„Albo to weźmiesz, albo zostawisz”.

Usyk, były mistrz Ukrainy w wadze cruiser, który jest właścicielem pasów WBA, IBF i WBO w wadze ciężkiej, odpowiedział filmem na Twitterze. Zgodził się na podział i zamieścił ostrzeżenie o darowiznie Fury’ego w wysokości 1 miliona funtów (1,9 miliona dolarów nowozelandzkich) dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie.

– Ty brzuchu chciwości – powiedział Usyk. Przyjmuję twoją ofertę – walka 70-30 z tobą 29 kwietnia na Wembley [Stadium].

„Ale zobowiążesz się przekazać Ukrainie natychmiast po zakończeniu walk milion funtów szterlingów. Za każdy dzień zwłoki zapłacisz narodowi ukraińskiemu 1% ze swojej sakiewki. Umowa?”

To najwyraźniej odpowiedziało Fury’emu, mówiąc, że odliczy 1% z 30% oferowanych Usykowi za każdy dzień, w którym ukraiński bokser nie zobowiązał się do walki.

READ  Ogłoszono nowych członków Grove Junior Team
Ołeksandr Usyk jest posiadaczem pasów IBF, WBO i WBA i nie zaznał jeszcze smaku porażki w zawodowstwie.

Hassan Ammar/AFP

Ołeksandr Usyk jest posiadaczem pasów IBF, WBO i WBA i nie zaznał jeszcze smaku porażki w zawodowstwie.

Krasiuk powiedział, że Usyk mógłby zamiast tego walczyć z brytyjskim bokserem Danielem Dubois, który posiada tytuł WBA i jest obowiązkowym pretendentem dla Usyka.

„Jeśli nie chcesz, idź walczyć z Danielem Dubois w Copper Box (w Londynie) i zdobądź kilka milionów dolarów” – powiedział Fury na Instagramie. „Jeśli chcesz zarobić prawdziwe pieniądze, przyjdź i walcz z Cygańskim Królem”.

Ostatnim niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej był Lennox Lewis w latach 1999-2000.